Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 4.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(08-10-2018, 07:58)mufa napisał(a): Necik ja miałam coś takiego raz ale nie wiązałam tego z lekiem bardziej jakaś jelitowka. Z probiotykow polecam vivomixx lub sanprobi oraz solgar

Ja dziś mam nadzieję że w końcu odebrać rmi z sierpnia


Daj znać jak odbierzesz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(08-10-2018, 07:35)Necik napisał(a): Hej, czy miał ktoś skutki uboczne w postaci wymiotów? Tzn w nocy źle się poczułam, i wymiotowałam. Nie wiem czy może coś zjadłam i dlatego, czy to od tabletek... Smutny oby nie bo ogólnie dobrze się czuje a tu takie coś... jaki priobiotyk bierzecie w razie czego to sobie zakupie. Z góry dzięki.

OwszemUśmiech Przez jakieś 2 tygodnie na początku brania miałam wymioty i biegunkę. Brałam vivomix, ale chyba po prostu samo przeszło jak organizm się przyzwyczaił do leku. Wytrwałosci!Uśmiech
Odpowiedz
Ja po pierwszych dwóch tygodniach zażywania Tec wymiotowałam przez ok dwa tygodnie (najpierw codziennie, później rzadziej). Po konsultacji z lekarzem zażywałam polprazol w dużych dawkach i gelatum aluminii phosphorici, ale to tez ze względu na równoległy bol żołądka, który był nie do wytrzymania i pojawił się jeszcze przed pierwszymi wymiotami. Probiotyki zaczęłam zażywać jak się żołądek trochę podgoil, z tego co pamietam było to sanprobi. Od tamtej pory wymioty się nie zdarzają, czasem bóle żołądka. Jak długo jesteś na Tec? Na początku takie rewelacje żołądkowe niestety są możliwe.
Odpowiedz
(08-10-2018, 09:15)Vesper napisał(a): Ja po pierwszych dwóch tygodniach zażywania Tec wymiotowałam przez ok dwa tygodnie (najpierw codziennie, później rzadziej). Po konsultacji z lekarzem zażywałam polprazol w dużych dawkach i gelatum aluminii phosphorici, ale to tez ze względu na równoległy bol żołądka, który był nie do wytrzymania i pojawił się jeszcze przed pierwszymi wymiotami. Probiotyki zaczęłam zażywać jak się żołądek trochę podgoil, z tego co pamietam było to sanprobi. Od tamtej pory wymioty się nie zdarzają, czasem bóle żołądka. Jak długo jesteś na Tec? Na początku takie rewelacje żołądkowe niestety są możliwe.

Ja zażywam dopiero niecały tydzień i to jeszcze ta niższa dawkę to co w takim razie będzie hak wezme ta większa masakra... zauważyłam, że dzieje się to jak zażyje ta druga tabletke na noc, że coś z żołądkiem nie tak od dwóch dni. W takim razie kupię sobie ten priobiotyk może coś da i ze nie będzie już takich niespodzianek a jeśli tak to szybko mina. I najgorsze jest to ze rano musiałam wstać zjeść i wziąć tabletkę...blee [Obrazek: tongue.gif]
Odpowiedz
(08-10-2018, 10:15)Necik napisał(a):
(08-10-2018, 09:15)Vesper napisał(a): Ja po pierwszych dwóch tygodniach zażywania Tec wymiotowałam przez ok dwa tygodnie (najpierw codziennie, później rzadziej). Po konsultacji z lekarzem zażywałam polprazol w dużych dawkach i gelatum aluminii phosphorici, ale to tez ze względu na równoległy bol żołądka, który był nie do wytrzymania i pojawił się jeszcze przed pierwszymi wymiotami. Probiotyki zaczęłam zażywać jak się żołądek trochę podgoil, z tego co pamietam było to sanprobi. Od tamtej pory wymioty się nie zdarzają, czasem bóle żołądka. Jak długo jesteś na Tec? Na początku takie rewelacje żołądkowe niestety są możliwe.

Ja zażywam dopiero niecały tydzień i to jeszcze ta niższa dawkę to co w takim razie będzie hak wezme ta większa masakra... zauważyłam, że dzieje się to jak zażyje ta druga tabletke na noc, że coś z żołądkiem nie tak od dwóch dni. W takim razie kupię sobie ten priobiotyk może coś da i ze nie będzie już takich niespodzianek a jeśli tak to szybko mina. I najgorsze jest to ze rano musiałam wstać zjeść i wziąć tabletkę...blee [Obrazek: tongue.gif]

Probiotyk dobrym pomysłem i staraj się jesc dość tluste posiłki przed zażyciem tabletki, bo w wielu przypadkach to pomaga w kwestiach żołądkowych przy zażywaniu Tec. Na ten czas ogranicz lub wyeliminuj tez wszystko co drażni żołądek i go nadmiernie zakwasza (np.: kawa). Jakby się pogorszyło to skontaktuj się z lekarzem lub pielęgniarka od programu, być może dostaniesz leki, które zobojętnia trochę kwas żołądkowy i sytuacja się poprawi. Ja musiałam na 4 dni odstawić wtedy Tec, żeby to jakos ustabilizować. W rezultacie trzymania dobrej diety, zażywania leków o których pisałam i probiotyków żołądek sie wygoil, organizm sie przyzwyczaił do Tec i w końcu przeszło Uśmiech Trzymam kciuki!
Odpowiedz
Odebrałam Uśmiech I tak jak od początku czyli po 10 zmian w prawej i lewej półkuli, pojedyncze ognisko w prawym konarze mózgu oraz kolanie ciała modzelowatego. Limfocyty standard czyli 0,78 reszta ok

Nowa lekarka inna czyli nie bada
Odpowiedz
(08-10-2018, 10:33)Vesper napisał(a):
(08-10-2018, 10:15)Necik napisał(a):
(08-10-2018, 09:15)Vesper napisał(a): Ja po pierwszych dwóch tygodniach zażywania Tec wymiotowałam przez ok dwa tygodnie (najpierw codziennie, później rzadziej). Po konsultacji z lekarzem zażywałam polprazol w dużych dawkach i gelatum aluminii phosphorici, ale to tez ze względu na równoległy bol żołądka, który był nie do wytrzymania i pojawił się jeszcze przed pierwszymi wymiotami. Probiotyki zaczęłam zażywać jak się żołądek trochę podgoil, z tego co pamietam było to sanprobi. Od tamtej pory wymioty się nie zdarzają, czasem bóle żołądka. Jak długo jesteś na Tec? Na początku takie rewelacje żołądkowe niestety są możliwe.

Ja zażywam dopiero niecały tydzień i to jeszcze ta niższa dawkę to co w takim razie będzie hak wezme ta większa masakra... zauważyłam, że dzieje się to jak zażyje ta druga tabletke na noc, że coś z żołądkiem nie tak od dwóch dni. W takim razie kupię sobie ten priobiotyk może coś da i ze nie będzie już takich niespodzianek a jeśli tak to szybko mina. I najgorsze jest to ze rano musiałam wstać zjeść i wziąć tabletkę...blee [Obrazek: tongue.gif]

Probiotyk dobrym pomysłem i staraj się jesc dość tluste posiłki przed zażyciem tabletki, bo w wielu przypadkach to pomaga w kwestiach żołądkowych przy zażywaniu Tec. Na ten czas ogranicz lub wyeliminuj tez wszystko co drażni żołądek i go nadmiernie zakwasza (np.: kawa). Jakby się pogorszyło to skontaktuj się z lekarzem lub pielęgniarka od programu, być może dostaniesz leki, które zobojętnia trochę kwas żołądkowy i sytuacja się poprawi. Ja musiałam na 4 dni odstawić wtedy Tec, żeby to jakos ustabilizować. W rezultacie trzymania dobrej diety, zażywania leków o których pisałam i probiotyków żołądek sie wygoil, organizm sie przyzwyczaił do Tec i w końcu przeszło Uśmiech Trzymam kciuki!

Może to od kawy, przypominam sobie, że nie piłam jakiś czas i wszystko bylo okej, po czym przed wczoraj wypiłam już się źle czułam, i wczoraj to samo tylko już ze skutkiem w nocy zwymiotowałam. No nic będę obserwować narazie jest okej, ale nie będę dziś przesadzać z jedzeniem. Wieczorem przed tabletka zjem jakieś tosty. A tymczasem jadę po ten priobiotyk. Dzięki Uśmiech
Odpowiedz
(08-10-2018, 10:56)mufa napisał(a): Odebrałam Uśmiech I tak jak od początku czyli po 10 zmian w prawej i lewej półkuli, pojedyncze ognisko w prawym konarze mózgu oraz kolanie ciała modzelowatego. Limfocyty standard czyli 0,78 reszta ok

Nowa lekarka inna czyli nie bada


Nowa lekarka i nie chciała zbadać. Szkoda komentować. ?‍♀️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ona wyznaje zasadę że sami wiemy kiedy się źle czujemy i jak coś to wtedy dzwonić. Bada tylko 2x w roku do "ładnego" opisu historii
Odpowiedz
Ale dobrze że wyniki w porządkuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości