Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USŁUGI STOMATOLOGICZNE
#1
JAK dowiadywałam się co się ma za ulgi z tytułu orzeczenia to powiedziano mi,że usługi stomatologiczne .To tak w ramach ciekawostki bo pewnie nie wszyscy wiedzą Uśmiech
Odpowiedz
#2
O nie wiedzialam. Super Uśmiech Gdynianka a dokładnie ile te zniżki wynosza? I przy jakim stopniu lekkim, umiarkowanym czy znacznym i czy w wybranych placówkach?
Odpowiedz
#3
(16-08-2016, 23:07)daria86 napisał(a): O nie wiedzialam. Super Uśmiech Gdynianka a dokładnie ile te zniżki wynosza? I przy jakim  stopniu lekkim, umiarkowanym czy znacznym  i czy w wybranych placówkach?

Cześć UśmiechPani która mi to mówiła jakoś nie do końca wiedziała.Sama mówiła,że dokładnie nie wie ale że przysługują znieczulenia  i  wypełnienia bezpłatnie.
Przy jakim stopniu i jakie placówki nic nie wspominała.
Jeszcze nie korzystałam to sama nie wiem .
Może ktoś korzystał to podpowie.
Odpowiedz
#4
Chyba to tylko dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem. Ale dokładnie też nie wiem, bo chodzę prywatnie do dentysty. A tu chodzi o dodatkowe świadczenia u stomatologa w ramach NFZ dla niepełnosprawnych. Ktoś może korzystał i napisze więcej.
Odpowiedz
#5
Dziś znalazłam i wklejamKatalog (wykaz) świadczeń zdrowotnych lekarza stomatologa oraz podstawowych materiałów stomatologicznych przysługujących ubezpieczonym jest ustalany w drodze stosownego rozporządzenia ministra zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia oraz kobiety w ciąży i w okresie połogu mają prawo do bezpłatnych dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza stomatologa oraz materiałów stosowanych przy udzielaniu tych świadczeń (czytaj na stronie internetowej ministerstwa zdrowia).

Dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej do 16 roku życia oraz osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługują ponadto bezpłatnie:

świadczenia zdrowotne lekarza stomatologa wykonywane w znieczuleniu ogólnym,
kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości