Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protokół Coimbry - relacje pacjentów z przebiegu leczenia
#11
Shawna McGarry

[Obrazek: BLl2SYW.jpg]


Doskonałe świadectwo Shawny McGarry o jej historii ze stwardnieniem rozsianym od czasu jej zdiagnozowania w 2000 roku, jej doświadczeniu z konwencjonalnymi lekami, wybieraniu naturalnych metod leczenia i znalezieniu protokołu Coimbry.


„Przepraszam, że to tak długo…

zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane w wieku 25 lat w 2000 roku. Mieszkałam w moim rodzinnym mieście Portland w stanie Oregon. Miałam 4 lata w domu i naprawdę świetny neurolog, który powiedział mi dxd coś, co zawsze pamiętałem (w odpowiedzi na pytanie mojego męża „czy ona może nadal pić?”) powiedział: „Żyj swoim życiem, miej dzieci, chodź na imprezy”. Zawsze myślałam, że to miłe słowo dla nowo zdiagnozowanej 25-latki.

Miałam symptomy stwardnienia rozsianego 3 lata przed tym w 1997 r. Składające się z zawrotów głowy, porażenia Bella, utraty słuchu w jednym uchu i szumu w uszach, ale lekarze wojskowi na podstawie (Schofield Barracks, Hawaje) dali mężowi tydzień wolnego do wzięcia opiekę nad dzieckiem i powiedział, że mam infekcję ucha. Dlatego czasami mówię, że mam stwardnienie rozsiane od 20 lat.

Tak więc 3 lata później (po bardzo stresującej sytuacji rodzinnej - wyzwalacz dla wielu z nas) obudziłam się i bolało mnie oko, a moja strona była zdrętwiała. Mój regularny lekarz wysadził mnie w powietrze przez telefon, więc poszłam do lornetki w centrum handlowym. Tak, to był młody chłopak pracujący w Lens Crafters, który trzymał największy plakat E w historii, a kiedy powiedziałam: „Nic nie widzę w tym oku”, powiedział „to może być stwardnienie rozsiane,  musisz zobaczyć neurologa”. Nie miałam pojęcia, co to było stwardnienie rozsiane.

Byłam na studiach, aby zostać higienistką dentystyczną i pamiętam, że mój nauczyciel biologii kazał nam pisać raporty na podstawie artykułów z czasopism medycznych, aby zobaczyć, jak możemy je zrozumieć. W tym tygodniu, po wizycie u specjalisty okulisty neuro-, napisałam artykuł o optycznym zapaleniu nerwu na podstawie artykułu z czasopisma, który podał mi lekarz. Nerw między moim mózgiem a okiem był wielkim jaskrawym białym rażącym znakiem tego, co się ze mną dzieje. Zachował mój raport jako przykład dla klasy. Jak dowiedziałem się przez lata, prawie każdy, kto dostał zapalenia nerwu wzrokowego, zdiagnozowano ze stwardnieniem rozsianym. Czy ludzie, którzy nie mają SM, dostają to? Nadal nie wiem
Porzuciłam szkołę, aby wraz z mężem kupić firmę, w której oboje pracujemy.

Przez kilka pierwszych lat wypróbowałam Avonex, nienawidziłem tego i nigdy nie poczułem, że zaraz po strzale trzęsę się i drżę, a ostatecznie po prostu rezygnuję. Tak naprawdę nic nie zrobiłam ani nie wziąłam przez długi czas. Po prostu miałam nawrót co jakiś czas, gdy nie mogłam podnieść ramienia, bo inaczej coś się zdrętwiałoby. Zwykle słuchałam mojego neuro- i wziąłam sterydy. W 2002 r. Dno moich stóp zdrętwiało i to tak naprawdę nigdy nie wróciło. Nadal mogłem chodzić naprawdę daleko i iść na 2 godziny spacerów z mężem. Próbowałam wielu innych narkotyków, ale zwykle nie przynosiły one żadnych korzyści i rezygnowałam.

W 2006 roku przeprowadziliśmy się do Teksasu i założyliśmy kolejną firmę. Przez kilka kolejnych lat czułam się dobrze, wciąż chodziłam bardzo daleko. Począwszy od około 2009 r. Moje chodzenie zwolniło, migreny, które zawsze miałem pogarszały się, miałem dużo bólu w nogach, wszystko wydawało się słabe. Wreszcie nie mogłam już chodzić na spacery, chodzić do centrum handlowego ani niczego, co wymagało zbyt dużo chodzenia. Czułam się winna za swoją rodzinę. Mój Texas Neuro zawsze namawiał mnie do powrotu do narkotyków, próbowałem przez jakiś czas (Betaseron przez około rok) (Copaxone przez prawie 2 lata) i były też inne.

W 2011 roku poleciałem do Kalifornii i poddałem się leczeniu CCSVI, nic mi nie pomogło. Teraz lekarz, który stworzył, mówi, że tak naprawdę nie działa.

W 2013 roku zrobiłam się naprawdę odważna (lub naprawdę głupia) i po przeczytaniu tak wielu pozytywnych postów na ten temat postanowiłem wypróbować Tysabri. W końcu i tak byłem dość nieszczęśliwa Mój neuro- miał mnie na 1800 mg Gabapentyny na mój ból nóg i 30 g Baclofen na moje spamy, dlaczego nie spróbować Tysabri też i nie byłem pozytywna na JCV. Właściwie powiedział mi, że nawet jeśli ryzykuję, warto. Teraz uważam, że to śmieszne stwierdzenie, ale wtedy szczerze mówiąc, tak naprawdę nie myślałam o niczym. Zawsze byłam zmęczona i nie dbałam o nic. Jeśli moje minimalne wymagania pracy zostały wykonane, a obiad stał na stole, pomyślałem, że coś osiągnąłam. W ogóle nie miałam życia towarzyskiego.

Brałam Tysabri przez około 1 lub półtora roku i tuż przed moimi 40. urodzinami dostałam półpasiec. Z jakiegoś powodu była to dla mnie rozmowa telefoniczna. Bałam się, że dostanę wszystko i wszystko z powodu upośledzonego układu odpornościowego. Czułem się naprawdę mocno, że potrzebuję zarzucić wszystkie narkotyki. Mój mąż nazwał mnie „pustym” i miał rację, mogłem wpatrywać się w przestrzeń i nawet nie wiedzieć, co się dzieje przede mną. Czułem się martwa w mózgu. Oczyściłam samochód kobiety samochodem pewnego dnia po zażyciu Vicodin z powodu bólu, nie wyrządził on żadnych szkód, ale złościłem się na nią za sposób, w jaki jechała, kiedy to wyraźnie była to moja wina. Kiedy mój neurolog mnie nie poparł, pożegnałem się i nigdy nie wróciłem (widziałam go przez co najmniej 8 lat).

To był początek 2015 roku, otworzyłem Google i szukałem lekarza medycyny funkcjonalnej i znalazłem dr Mary Caire w Allen w Teksasie. Spędziła ze mną ponad godzinę podczas naszej pierwszej wizyty i powiedziała, żebym przestał, nie musiał odstawiać gabapentyny i może nieco wolniej od baklofenu. Pomogła mi z suplementami, a ja już zaczęłam dietę Candida Ann Boroch, którą oczywiście zaakceptowała. Napisała mi receptę na LDN i Nystatynę, która jest lekiem przeciwgrzybiczym i była częścią protokołu AB. Tak miło było mieć doktora, który mnie rozumiał i wierzył, że znów będę zdrowa. Zawsze czułem, że mój neurolog tylko obserwował, jak upadam, i wręczał mi narkotyki, aby mnie znieczulić, abym mógł spaść we mgle. Dr Caire był jak anioł.

Bardzo ściśle przestrzegałem diety Ann Boroch przez 16 miesięcy. Po zaledwie 3 miesiącach diety poczułem się znacznie lepiej. 6 miesięcy byłem jeszcze lepszy i po roku czułem się jak nowa osoba. Bez innych narkotyków mogłem myśleć jeszcze raz, mój mózg był czysty, pamiętałem rzeczy. Nadal jednak miałem okropne zmęczenie.

Przeprowadziliśmy się na Florydę po tym, jak nasz syn opuścił dom, a mój mąż podróżowałem po całym stanie na naszym 43-metrowym siodle, próbując zdecydować, co dalej. Stres był bardzo niewielki, co jest miłe, ale życie zawsze ma stres. Minęło prawie 16 miesięcy, więc w końcu musimy wrócić do pracy, a czasem jest to stresujące. Próbowaliśmy kupować firmy i to jest stresujące, ponieważ jesteśmy prawie pewni, że żadna z nich nie jest reklamowana uczciwie. Prawdopodobnie będziemy musieli zacząć coś od zera.
Po przeczytaniu How not to Die and The Starch Solution zdecydowałem, że chcę być oparta na roślinach. Kiedyś byłam weganinem i wspaniale, nawet wtedy myślałam, że wciąż jadłem rzeczy, których nie chciałbym teraz jeść. Znalazłem nowego lekarza medycyny funkcjonalnej na Florydzie, aby kontynuować to, co zrobiłem z doktorem Caire, LDN oraz suplementami i dietą.

Mój Przyjaciel Crystal próbował mi powiedzieć o protokole dr Coimbry z witaminą D. W końcu wysłuchałem i dołączyłem do grupy na Facebooku. Przeczytałem wszystkie pliki i byłem zaskoczony osiągnięciami doktora Coimbry. 95% wskaźnik sukcesu z zatrzymaniem stwardnienia rozsianego, a nawet odwrócenie nowszych objawów u niektórych osób. Wydrukowałem wszystkie pliki i zabrałem je ze sobą na wizytę u dr Cole'a (mojego funkcjonalnego lekarza medycyny w St Pete FL), on wziął pliki i powiedział mi: „Moi pacjenci są moim szefem, jeśli chcesz, żebym coś zbadał, zrobię to . ” Tydzień później zadzwonił do niego jego gabinet i powiedział: „Shawna, dr Cole jest gotowy do rozpoczęcia protokołu Vit D.” "Co??? Poważnie??" Mów o mężczyźnie z jego słowa. Od tego czasu dr Cole przyleciał do Brazylii, aby trenować z dr Coimbrą. Jest tak podekscytowany, ponieważ ten protokół działa na WSZYSTKIE choroby autoimmunologiczne, a nie tylko na SM, więc wyobraź sobie pacjentów, którzy mogą mu pomóc.


Byłam na protokole Vit D przez 4 lub 5 miesięcy przy wyższej dawce i czuję się niesamowicie. Moje zmęczenie zniknęło. Odzyskałem życie. Nogi już mnie nie bolą. Zaczynam ćwiczyć chodzenie dalej, aby wraz z mężem znów móc chodzić na długie spacery. Mogę teraz iść do centrum handlowego. Mogę chodzić po plaży. Mogę chodzić w butach na wysokim obcasie. Znowu czuję się jak ja. Nadal mam migrenę i pracuję ze specjalistą Atlas Orthogonal, a one się poprawiają. Wciąż mam drętwienie w dłoniach i stopach. Nadal potrzebuję więcej siły.

Teraz, gdy czuję się tak dobrze, za każdym razem, gdy widzę słowa Baclofen, Gabapentin, Tysabri, nie mogę się zamknąć, zobaczysz komentarz ode mnie. Leki te sprawiły, że moje życie było nieszczęśliwe i pomogę każdemu, kto będzie w stanie z nich uciec. Myślę, że dzięki diecie większość ludzi zobaczy, że ich nie potrzebuje. Przepraszam, że to było tak długo. Chcę tylko, aby nowo zdiagnozowani ludzie wiedzieli, że mogą pominąć cały ból serca. Właściwie to nawet nie wierzę, że potrzebujemy zobaczyć neurologów dla stwardnienia rozsianego, nie jeśli jedynym planem są duże leki farmaceutyczne. Jeśli masz taki, który ci ufa i pozwala ci przejść przez naturalne leczenie, to świetnie, ale obwiniam się przez wiele lat, gdy pozwalam im naciskać mnie na narkotyki, o których wiedziałem, że są dla mnie złe. Mogłam być lepszy lata wcześniej i bardziej cieszyć się życiem, gdy mój syn był w domu. Posłuchaj swojego wnętrza. ”

Leda Al Debes

[Obrazek: qPhgSyc.jpg]

Post autorstwa Ledy Al Debes, która jest na Protokole Coimbry od 4 lat, aby leczyć 4 choroby autoimmunologiczne , łuszczycę, łuszczycowe zapalenie stawów, fibromialgię i stwardnienie rozsiane:

„Z 4 chorobami autoimmunologicznymi i kolanami z 2 głównymi operacjami w każdej z nich, z powodu problemy ze stawami i traumatyczna artroza na lewym kolanie, która wynikała z błędu medycznego, gdy miałem 13 lat. Kiedy zaczynałem od witaminy D, potrzebowałem kul, aby wejść po schodach ... Czułem ból 24 godziny na dobę ... Dorastałem żyjąc i ucząc się dostosowywać do ograniczeń ruchów kolan, a

potem pojawiło się łuszczycowe zapalenie stawów ze zmianami na moim odcinku lombaralnym, szyjnym, krzyżowym biodrowym, miednicznym i szkaplerzowym. A potem pojawiło się stwardnienie rozsiane z różnymi twarzami, które tworzą tracimy kontrolę nad własnym ciałem ...

Dla wielu jest to „prosta” droga… Wjechaliśmy na furgonetkę, w samochodzie było dużo wibracji, przypomniałem sobie, że jeszcze nie tak dawno temu uczucie włączenia blendera może wywołać niektóre z moich objawów stwardnienia rozsianego! dzień był ciepły, ale było mi dobrze! Cóż, w pewien sposób, który znam, tylko Protokół Coimbry mógł mnie poczuć.

Trudno jest wymienić tak wielu przyjaciół, którzy są częścią mojej historii, protokołem, z pomocą każdego z was, który był i jest fundamentalny w moim życiu. Wdzięczność dla wszystkich ...

To zaszczyt być jednym z pacjentów, którzy skorzystali z niezwykłej pracy doktora Cycero. Dziękuję dr Bianca Urbano za wszystko! Jesteś wyjątkowym lekarzem i przyjacielem. „
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości