Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone, a bilurbina?
#1
Witam, 
Chciałam się podpytać wszystkich osób, które wstrzykują lub wstrzykiwały się Copaxone: 
Czy mieliście podwyższony poziom bilurbiny podczas stosowania copaxone? 
Troszkę się dziś podłamałam, bo dziś dr do mnie zadzwoniła, ze wzrósł mi poziom bilirubiny. Ostatnim razem miałam badanie po szpitalu (po sterydach: Solu-Medrol przez 3 dni a potem Metypred przez ok 9 dni) miałam wtedy poziom 1,50 a dziś mam już 2,35. Moja neurolog kazała mi powtórzyć badania za ok.3 tyg a przed zrobić usg brzucha Smutny już sama nie wiem dlaczego tak mi wzrósł ten poziom bilirubiny Smutny już na ostatniej wizycie jak wyszedł wynik lekko podwyższony stosowałam Hepatil, aby wszystko wróciło do normy. Minął już dłuższy czas od sterydów, wiec powinien teoretycznie ten poziom spadać a nie wzrastać Smutny boje się, ze jeszcze przypląta mi się kolejne schorzenie związane z wątrobaSmutny
.
Odpowiedz
#2
Copaxone jest lekiem który obciąża wątrobę. Ja zawsze miałam wyniki dobre. Ale mi od razu jak zaczynałam go brać powiedzieli żeby nie łączyć go z innymi lekami które mogą wątrobę obciążać (między innymi nie kazali mi brać tabletek antykoncepcyjnych bo hormony też obciążają wątrobę).
A jakie masz wyniki ALT i AST?
Odpowiedz
#3
(17-06-2020, 11:42)klaudia26 napisał(a): Copaxone jest lekiem który obciąża wątrobę. Ja zawsze miałam wyniki dobre. Ale mi od razu jak zaczynałam go brać powiedzieli żeby nie łączyć go z innymi lekami które mogą wątrobę obciążać (między innymi nie kazali mi brać tabletek antykoncepcyjnych bo hormony też obciążają wątrobę).
A jakie masz wyniki ALT i AST?
Doktor dzwoniła do mnie i powiedziała, ze jest tylko podważona bilirubina- 2,35 (norma do 1,30) natomiast ALT i AST są w normie (nie wiem dokładnie jakie wartości, bo wynik odbiorę na następnej wizycie). Ostatnim razem jak leżałam w szpitalu na sterydach to miałam ALT- 17, AST- 18. 

Tak się cieszyłam z Copaxone, ze nie mam już tych grypopodobnych objawów jak to było przy Rebifie (jedyny minus dla mnie jest to, ze do pół godz straszny ból czuje w miejscu wstrzyknięcia, ale da się przeżyć) 
już sama nie wiem czy to przez leczenie... zauważyłam ostatnio na rękach kropeczki, czasami swędzą, jak jakieś uczulenie.. boje się, ze mój organizm nie toleruje tego leku ;(

(17-06-2020, 11:42)klaudia26 napisał(a): Copaxone jest lekiem który obciąża wątrobę. Ja zawsze miałam wyniki dobre. Ale mi od razu jak zaczynałam go brać powiedzieli żeby nie łączyć go z innymi lekami które mogą wątrobę obciążać (między innymi nie kazali mi brać tabletek antykoncepcyjnych bo hormony też obciążają wątrobę).
A jakie masz wyniki ALT i AST?

właśnie nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Jedynie witaminy B Complex, wit C itp
Odpowiedz
#4
Może ta bilirubina z innego powodu się podniosła...
Mnie też na początku te zastrzyki bolały ale z czasem było coraz lepiej.
Ja miałam problem z powiekami przy copaxonie ale poszłam do dermatologa i dostałam maść i krem do smarowania i wszystko się ładnie zagoiło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości