Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM czy zwykła nerwica?
#11
Hej, każde objawy, które nie są naturalne lub nie wynikają ze zwykłego zmęczenia pracą powinny być konsultowane ze specjalistą. Nie musi oznaczać poważnej diagnozy, może są wynikiem niedoborów.
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#12
(11-06-2020, 15:27)Hazel napisał(a): Więc tak. Nie byłam jeszcze u neurologa, bo kolejki są straszne, więc postanowiłam spytać najpierw tu, czy jest się czego bać.

Od tego roku zaczęły mi się dziwne objawy, które powodują u mnie mocną panikę:
- mrowienie lub drętwienie różnych części ciała (właściwie zawsze po prawej stronie, chociaż skroń zawsze po lewej - wczoraj zdrętwiała mi na dobre 5-10 minut)
- co prawda już rzadziej, ale zdarza mi się uczucie lekkiego osłabienia lub "niedostatecznego" oddechu
- rzadko, ale na przykład dziś znów to czuję - takie jakby wrażenie "ściągania" lub napięcia mięśni głęboko w prawej łydce, trochę jak bezbolesny skurcz. Sama łydka jest miękka

Sprawdzałam, czy przyciąganie brody do mostka wywołuje ten prąd - nie wywołuje. Tak samo zero problemów ze wzrokiem, no może czasem zdarza się mu być tak leciutko zamglonym. W mojej rodzinie SM nie występuje i nie występowało, inne schorzenia neurologiczne też nie. To tylko nerwica, czy to może być SM? Już jestem zmęczona tym ciągłym stresem i paniką.
Hej Uśmiech na początku mysle, ze nie warto panikowac. Musisz zrobić wszystkie badania pod katem SM. Rezonans, lekarz musi zrobic Ci badanie neurologiczne przeprowadzic dokładny wywiad, ewentualnie pozniej punkcja i inne badania potrzebne w diagnozowaniu choroby. Twoje objawy moga ale nie muszą świadczyć o tym ze to właśnie SM. Pamiętaj ze to stres, nerwy itd również odbijaja sie na naszym zdrowiu powodując rozne objawy. Wiec do czasu wizyty u neurologa nie mysl o tymUśmiech Teraz wizyty pewnie sa duzo bardziej ograniczone przez pandemie ale moze warto spróbować dodzwonić i  pójść prywatnieUśmiech
Odpowiedz
#13
Dziękuję za odzew dziewczyny. Tak, mrowienie w palcu lewej stopy to jedyny objaw. Jednak miałam kiedyś problem z zamglonym i oczami, jakieś 14 lat temu. Niby zapalenie rogówki, ale jakoś to połączyłam z tym mrowieniem. Czy może ono przy sm tyle lat trwać?
Odpowiedz
#14
Nadal masz zamglone oczy?
Odpowiedz
#15
Nie, bylam wtedy u okulisty, dostałam krople i przeszło. To było jakieś 14 lat temu
Odpowiedz
#16
S-mka i jak teraz się czujesz?
Odpowiedz
#17
Dzięki za odpowiedź. Czyli 14 lat temu się zaczęło a niedawno miałaś ten pierwszy rzut?
Czy masz objawy jakieś ze strony serca? Myślisz że powinnam iść z tym mrowieniem do neurologa? U mnie jest to ciągle nie czasem jak u Ciebie, chyba zależy też od stersu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości