Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to stwardnienie rozsiane?
#1
Ostrzeżenie 
Witam, zacznę od tego ze jestem okropna panikara. W dzieciństwie rozwod rodziców, na każda kłótnie reaguje płaczem, zdarzyło mi się juz 2 razy wmówić sobie ciąże. Ale jestem jaka jestem, często się denerwuje. Ostatnio podczas rozmowy z mama, która opowiadała o stwardnieniu rozsianym zauważyłam u siebie takie objawy jak drętwienie opuszków palców, czasami jakieś ukłucie które za chwile ustępuje. Czasem zdarza się ze po zbyt szybkim wstaniu z łóżka zrobi mi się ciemno przed oczami, ale to podobno wina ciśnienia. Czy myślicie ze mogę mieć stwardnienie rozsiane? Był czas ze myślałam o tym mniej to objawy troche ustąpiły a im więcej tym gorzej. Proszę Was o pomoc   Smutny
Odpowiedz
#2
Hi, tego nie da się zgadnąć. Podstawa to badanie rezonansem. Jeśli masz jakieś objawy i obawy, nie wiem czy mama choruję to lekarz wypisze skierowanie.
Odpowiedz
#3
(17-05-2020, 23:22)agica napisał(a): Hi, tego nie da się zgadnąć. Podstawa to badanie rezonansem. Jeśli masz jakieś objawy i obawy, nie wiem czy mama choruję to lekarz wypisze skierowanie.
Mama nie choruje, mowila o osobie która zna, a ona choruje i wtedy tak zaczęłam się przejmować ze mogę być chora.
Odpowiedz
#4
Idź do neurologa, jeśli będzie miał powodu skieruje Cię na diagnostykę, ale przyczyn pewnie może być wiele. Mojej zdrowej siostrze też się robi ciemno przed oczami kiedy za szybko wstaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
(17-05-2020, 22:29)natalia.kowalska napisał(a): Witam, zacznę od tego ze jestem okropna panikara. W dzieciństwie rozwod rodziców, na każda kłótnie reaguje płaczem, zdarzyło mi się juz 2 razy wmówić sobie ciąże. Ale jestem jaka jestem, często się denerwuje. Ostatnio podczas rozmowy z mama, która opowiadała o stwardnieniu rozsianym zauważyłam u siebie takie objawy jak drętwienie opuszków palców, czasami jakieś ukłucie które za chwile ustępuje. Czasem zdarza się ze po zbyt szybkim wstaniu z łóżka zrobi mi się ciemno przed oczami, ale to podobno wina ciśnienia. Czy myślicie ze mogę mieć stwardnienie rozsiane? Był czas ze myślałam o tym mniej to objawy troche ustąpiły a im więcej tym gorzej. Proszę Was o pomoc   Smutny
Nic Ci nie jest, SM to nie jest taką chorobą w której coś lekko zakuje albo źle się pierdnie. Objawy trwają miesiącami i są dużo poważniejsze.
Odpowiedz
#6
Skrzat wyraził się dosadnie, ale ma rację co do meritum. Objawy SM to nie jest drętwienie opuszków palców ani chyba mnie coś zakłuło i ustąpiło. A w każdym razie nie tylko. I tak, Skrzat ma rację, że objawy trwają długo i są bardzo konkretne.

Natalia - masz na pewno problem z nerwami, jeśli tylko usłyszysz o jakiejś chorobie i już "masz" wszystkie objawy. Też przez coś podobnego kiedyś przechodziłam. Jeśli objawy nie ustąpią albo zrobią się bardziej konkretne, to idź do neurologa.
Odpowiedz
#7
A ja bym chciała żeby mi tylko opuszki palców drętwiały[emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
(17-05-2020, 22:29)natalia.kowalska napisał(a): Witam, zacznę od tego ze jestem okropna panikara. W dzieciństwie rozwod rodziców, na każda kłótnie reaguje płaczem, zdarzyło mi się juz 2 razy wmówić sobie ciąże. Ale jestem jaka jestem, często się denerwuje. Ostatnio podczas rozmowy z mama, która opowiadała o stwardnieniu rozsianym zauważyłam u siebie takie objawy jak drętwienie opuszków palców, czasami jakieś ukłucie które za chwile ustępuje. Czasem zdarza się ze po zbyt szybkim wstaniu z łóżka zrobi mi się ciemno przed oczami, ale to podobno wina ciśnienia. Czy myślicie ze mogę mieć stwardnienie rozsiane? Był czas ze myślałam o tym mniej to objawy troche ustąpiły a im więcej tym gorzej. Proszę Was o pomoc   :

Wchodzisz na forum pełne ludzi chorych na nieuleczalną chorobę piszesz o jakimś drętwieniu palców i o tym, że stwardnienie rozsiane jest takie straszne i że bardzo nie chcesz go mieć i na co liczysz? Co ludzie, co my którzy chorujemy mamy Tobie powoedzieć??? A jak powiemy to, co znikniesz i zapomnisz o naszym cierpieniu, bo sama jesteś zdrowa? 
Odlowiedź brzmi nie... na podstawie drętwienia opuszków palców nie diagnozuje się stwardnienia rozsianego. Ale za to hipochondrie można z powodzeniem leczyć.
Odpowiedz
#9
No bez jaj
Dziewczyna dwa razy wmowila sobie ciaze
Jeszcze mama jej mowila o kims kto chory i ona nagle swiruje
Dla mnie szuka tutaj atencji
Przestanmy sie uzalac nad osobami tego typu
Rozumiem jakby miala jakies powazne objawy, to serio nic fajnego
Ona ma mysli tylko.....
A to co napisala swiadczy o tym ze albo szuka atencji albo ma problemy natury hipochondryczka
Blagam!
Odpowiedz
#10
Zgadzam się w 100% z Anką.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości