Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
możecie poradzić?
#1
Znajoma musi iść po leki  tecfidera  na dniach i boi się  iść żeby czegoś nie załapała.jest teraz w złej formie.nie chciałaby też iść do punktu pobrań-ma infekcję -i raczej jej tam nie przyjmą.Czy może dostać leki do domu i nie robić tej krwi tym razem wyjątkowo?mieliście teraz krew pobieraną?
Odpowiedz
#2
Mojej córce pani dr powiedziała, że przerwę w braniu tec można zrobić do 2 tyg takie ma informacje
od przedstawiciela

taki podobno ma czas działania bez skutków

Teraz jak jest chora to nawet nie ma sensu robić badań bo wyjdą przecież w cały świat, niewiarygodne

My przez okres wirusa i w stanach przeziębienia/ grypy bierzemy po jednej tabletce
Odpowiedz
#3
(26-04-2020, 20:16)agula napisał(a): Mojej córce pani dr powiedziała, że przerwę w braniu tec można zrobić do 2 tyg takie ma informacje
od przedstawiciela

taki podobno ma czas działania bez skutków

Teraz jak jest chora to nawet nie ma sensu robić badań bo wyjdą przecież w cały świat, niewiarygodne

My przez okres wirusa i w stanach przeziębienia/ grypy bierzemy po jednej tabletce
Dzięki Uśmiechnie wiem co jej radzić a szpital wzywa ją na wizytę i że ma zrobić badanie krwi.
Odpowiedz
#4
Znajoma powinna skontaktować się ze swoim szpitalem i powiedzieć o swoich obawach i zapytać o inną możliwość odbioru leku. Wszystko zależy od szpitala.

Tak jak już pisałam ja będę miała leki dostarczone do domu ale pielęgniarka sama do mnie zadzwoniła i powiedziała że tak będzie. No ale mój szpital jest teraz szpitalem zakaźnym.
A badania i tak mam zrobić.

A krew do badania może pobrać np pielęgniarka środowiskowa.
Odpowiedz
#5
(26-04-2020, 19:43)basiapolk@wp.pl napisał(a): Znajoma musi iść po leki  tecfidera  na dniach i boi się  iść żeby czegoś nie załapała.jest teraz w złej formie.nie chciałaby też iść do punktu pobrań-ma infekcję -i raczej jej tam nie przyjmą.Czy może dostać leki do domu i nie robić tej krwi tym razem wyjątkowo?mieliście teraz krew pobieraną?
Do mnie dzwonili przed wizyta i pytali jak sie czuje i czy mam jakies objawy , bo jesli by tak bylo to wizyta by sie nie odbyla ze względu na to zeby nikogo nie narażać. Szpital badz ośrodek w ktorym ma odebrać Twoja znajoma lek powinien również sie skontaktować i spytac jaki jest obecny stan zdrowia. Ewentualnie niech Onq zadzwoni i powie jaka jest sytuacja. Raczej przeziebionej jej nie przyjmą a badania w momencie choroby czy oslabienia nie maja chyba sensu bo moga wyjsc roznie. Tak ja  mialam pobierana krew, bo u mnie laboratorium funkcjonuje nornalnie i badania sa wykonywane.
Odpowiedz
#6
(27-04-2020, 11:20)Beciaa05 napisał(a):
(26-04-2020, 19:43)basiapolk@wp.pl napisał(a): Znajoma musi iść po leki  tecfidera  na dniach i boi się  iść żeby czegoś nie załapała.jest teraz w złej formie.nie chciałaby też iść do punktu pobrań-ma infekcję -i raczej jej tam nie przyjmą.Czy może dostać leki do domu i nie robić tej krwi tym razem wyjątkowo?mieliście teraz krew pobieraną?
Do mnie dzwonili przed wizyta i pytali jak sie czuje i czy mam jakies objawy , bo jesli by tak bylo to wizyta by sie nie odbyla ze względu na to zeby nikogo nie narażać. Szpital badz ośrodek w ktorym ma odebrać Twoja znajoma lek powinien również sie skontaktować i spytac jaki jest obecny stan zdrowia. Ewentualnie niech Onq zadzwoni i powie jaka jest sytuacja. Raczej przeziebionej jej nie przyjmą a badania w momencie choroby czy oslabienia nie maja chyba sensu bo moga wyjsc roznie. Tak ja  mialam pobierana krew, bo u mnie laboratorium funkcjonuje nornalnie i badania sa wykonywane.
Ona dzwoniła.Ma normalnie wizytę -myślała ,że przełożą.że zachowują środki ostrożności powiedzieli
Odpowiedz
#7
Miałam podobną sytuację.
Do mnie nikt nie dzwonił, sama zadzwoniłam, bo chciałam się dowiedzieć jak to teraz wygląda. W moim szpitalu wszystko działa "po staremu". 
Bez badań lekarz nie wypisze zlecenia na lek (przynajmniej u mnie). Nie chciałam się niepotrzebnie narażać, więc zrobiłam badania prywatnie i wysłałam wyniki do szpitala mailem. Wiem, że niektóre laby mają w ofercie pobieranie krwi w domu u pacjenta, jednak to sporo kosztuje, a już samo wykonanie badań prywatnie to wydatek ponad sto złotych...
Po odbiór leków można wysłać kogoś innego, tylko trzeba mu dać pełnomocnictwo.
Odpowiedz
#8
(27-04-2020, 12:30)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(27-04-2020, 11:20)Beciaa05 napisał(a):
(26-04-2020, 19:43)basiapolk@wp.pl napisał(a): Znajoma musi iść po leki  tecfidera  na dniach i boi się  iść żeby czegoś nie załapała.jest teraz w złej formie.nie chciałaby też iść do punktu pobrań-ma infekcję -i raczej jej tam nie przyjmą.Czy może dostać leki do domu i nie robić tej krwi tym razem wyjątkowo?mieliście teraz krew pobieraną?
Do mnie dzwonili przed wizyta i pytali jak sie czuje i czy mam jakies objawy , bo jesli by tak bylo to wizyta by sie nie odbyla ze względu na to zeby nikogo nie narażać. Szpital badz ośrodek w ktorym ma odebrać Twoja znajoma lek powinien również sie skontaktować i spytac jaki jest obecny stan zdrowia. Ewentualnie niech Onq zadzwoni i powie jaka jest sytuacja. Raczej przeziebionej jej nie przyjmą a badania w momencie choroby czy oslabienia nie maja chyba sensu bo moga wyjsc roznie. Tak ja  mialam pobierana krew, bo u mnie laboratorium funkcjonuje nornalnie i badania sa wykonywane.
Ona dzwoniła.Ma normalnie wizytę -myślała ,że przełożą.że zachowują środki ostrożności powiedzieli
Mhm,co szpital badz osrodek to inaczej. Mimo środków ostroznosci to teraz z infekcja nie powinna nigdzie chodzic tym bardziej do takich miejsc. No ale jeśli lekarz twierdzi, ze jednak wizyta sie odbedzie to ciezko cos doradzic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości