Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku
#21
(20-05-2017, 00:47)Brygida napisał(a):
(03-08-2016, 12:32)katarzyna.wsm napisał(a): Właśnie odebrałam Copaxone, lekarz uszanował moj wybór ,odbylam teoretyczne szkolenie z oddzialowa i otrzymalam wstrzukiwacz oraz zapas na miesiac.
Dam znac jak bede sie czuc po pierwszym zastrzyku ustalilam że bedzie to pozny wieczór w pon sr i pt.

Na moje pytanie o tabletki lekarz powiedzial ze nie ma jeszcze nawet przetargu nie wiadomo ile na nie trzyba czekać. Za to moze liedys na nie przejdę

Czesc Kasia, czy dalej bierzesz Copaxone? Dobrze sie czujesz? Pozdrawiam.
Witam,
Bardzo dawno mnie tu nie było jak widać.
Copaxon biore od 2lat nie czułam rzutu ale po roku stosowania w obrazie rezonansu kolejna zmiana byla. Jednak nadal stosowałam Copaxon aż do dzis. Idę jutro po wyniki rezonansu zobaczymy czy doszły kolejne zmiany po kolejnym  roku.
Chciałabym przejść na tabletki zobaczymy co na to lekarz.
Odpowiedz
#22
3 mam kciuki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#23
Oby było bez nowych zmianUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#24
(03-09-2018, 07:54)hela napisał(a): Oby było bez nowych zmianUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie wróciłam z wizyty u mojego neurologa. 
Wyniki rezonansu są słabe. Doszło kolejnych 10 zmian także nie pomaga w kwestii obrazu 
rezonansu od 2lat pojawiają się nowe zmiany tym razem przynajmniej nie są aktywne po kontraście. 
Szczerze powiedziawszy ja już byłam rozżalona i powiedziałam lekarzowi , że kuje się od dwóch lat a choroba nie jest zatrzymana. Choć ja dobrze się czuje po Copaxonie i rzutu nie miałam od 3lat. 
Lekarz zaproponował mi tabletki Aubagio czy ktoś je zna? Jak reaguje cię?
Odpowiedz
#25
To niedobrze że masz nowe zmiany, parę osób tu jest na aubagio, jest o nim nawet osobny wątek, ja go znam tylko z nazwy, ale rozważ zmianę koniecznie skoro copaxone nie do końca działa.?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Teraz mogę się wypowiedzieć.
Od października 2018r. Biorę tabletki tecfidera plus taki że nie trzeba się kuć. Przyrost wagi to 10kg do tej pory. Rzutu choroby brak. Za to w międzyczasie depresja nie wiem czy powinnam to łączyć z chorobą ,ale łącze ze zmianą leku ponieważ wpłynęło to na moją pracę nie miałam siły pracować po 8godzinach byłam wypluta ,że tylko leżałam plackiem. Pomijając fakt ,że dzieci cały czas mnie zarażały bo pracowałam w żłobku.
Oprócz tego czasem bóle brzucha.

Ogólnie jest to lepsza opcja niż kucie się Copaxonem który i tak nie działał.
W przypadku Tecfidery nie pojawiły się nowe ogniska w rezonansie więc działa.
Odpowiedz
#27
Super że tec działaUśmiech skutki uboczne też z czasem mijają Uśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości