Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku
#11
Jacek ja mam brać tabletki to może dlatego nie mam szkolenia
Odpowiedz
#12
Ja biorę Avonex i ten lek jest dla mnie bardzo wygodny ze względu na to, że kluje się raz w tygodniu. Ja nie miałam wyboru ale dobrze go toleruje. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie jest najgorzej. Lek biorę 1.5 roku. Wcześniej byłam przeciwnikiem interferonow bo jak przeczytałam te wszystkie złe opinie o np. skutkach ubocznych to się wystraszylam i niepotrzebnie. Jesteśmy pod stałą kontrolą lekarska i jakby się coś złego działo lekarz reaguje. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to głównie objawy grypopodobne w nocy po zastrzyku i lekkie osłabienie na drugi dzień. Nasilenie jest różne ale największe było w pierwszych miesiącach ale spodziewałam się czegoś bardziej ekstremalnego po tym wszystkim co przeczytałam w internecie Oczko dodam tylko, że tego forum jeszcze wtedy nie było,  tu informacje są rzetelne. Poza tym kazdy organizm jest inny i nie zawsze wszystkie skutki uboczne wystąpią u kazdego.
Odpowiedz
#13
Właśnie czemu nie dostalam opcji tabletek i jak o nie zapytalam to dostalam odpowiedź ze nie maja i potem raczej nie moge zmienic na tabletki???dlaczego skoro weszły do refundacji? Dodam ze lecze sie w Warszawie w instytucie neurologii
Odpowiedz
#14
Wprowadzenie do refundacji od lipca jest na papierze, ale leki w szpitalach pojawiają się w różnych terminach. To zleży w dużym stopniu od konkretnego szpitala (i na przykład przetargów na dostawę leków ). Pewnie w Twoim szpitalu nie ma jeszcze tabletek, a rozpoczynanie zastrzyków i odstawianie ich po niedługim czasie tylko dlatego, że się pojawią tabletki- może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jeśli chodzi o to czy interferon czy Copaxone - najważniejsze, żeby lek zatrzymał chorobę. Do skutków ubocznych każdych zastrzyków można się przyzwyczaić. Skuteczność obu leków jest podobna. Nie każdy na każdego działa. Ale żeby wiedzieć czy lek zatrzymuje stwardnienie rozsiane u Ciebie- trzeba zacząć go brać. Nie bój się, jak lek nie zatrzyma choroby albo skutki uboczne będą Cię mocno ograniczać lekarze na pewno zmienią Ci leki. Cokolwiek wybierzesz - będzie dobrze.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#15
Ja jak tylko się dowiedziałam o chorobie to zaczęłam czytać i przez przypadek dowiedziałam się o refundacji tabletek. Od razu pytałam o to czy jest szansa je dostać i niby wtedy powiedzieli mi, że wszystko zależy od NFZ, ale jak dostałam odpowiedź to sie ucieszyłam.
Odpowiedz
#16
Właśnie odebrałam Copaxone, lekarz uszanował moj wybór ,odbylam teoretyczne szkolenie z oddzialowa i otrzymalam wstrzukiwacz oraz zapas na miesiac.
Dam znac jak bede sie czuc po pierwszym zastrzyku ustalilam że bedzie to pozny wieczór w pon sr i pt.

Na moje pytanie o tabletki lekarz powiedzial ze nie ma jeszcze nawet przetargu nie wiadomo ile na nie trzyba czekać. Za to moze liedys na nie przejdę
Odpowiedz
#17
To dobrze, że dostałaś ten lek, który wybrałaś. Uśmiech
Mam nadzieje, że nie będziesz miała żadnych problemów z zastrzykiem ani ze skutkami ubocznymi. Napisz o swoich wrażeniach po zastrzyku w temacie o Copaxone. Uśmiech A gdybyś miała jeszcze jakieś problemy, pytania czy wątpliwości - oczywiście też pisz śmiało. Trzymam kciuki!
Odpowiedz
#18
(31-07-2016, 23:45)katarzyna.wsm napisał(a): Witam choruje od 3lat dostałam możliwość wyboru leku miedzy 2 interferonami i Copaxone.
Wybor jest dla mnie trudny doradzcie mi proszę co waszym zdaniem jest lepsze

Nie wiem, czy to pytanie jest jeszcze aktualne, ale na wszelki wypadek się wypowiem.
Jak dla mnie Copaxone bez dwóch zdań, bo nie ma praktycznie skutków ubocznych, podczas gdy interferon potrafi rozłożyć człowieka na obie łopatki (i to mówią nawet ci, którzy twierdzą, że dobrze tolerują leczenie). Ale najważniejszy głos należy oczywiście do lekarza. Weź to, co zdaniem lekarza, będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie.
Odpowiedz
#19
(03-08-2016, 12:32)katarzyna.wsm napisał(a): Właśnie odebrałam Copaxone, lekarz uszanował moj wybór ,odbylam teoretyczne szkolenie z oddzialowa i otrzymalam wstrzukiwacz oraz zapas na miesiac.
Dam znac jak bede sie czuc po pierwszym zastrzyku ustalilam że bedzie to pozny wieczór w pon sr i pt.

Na moje pytanie o tabletki lekarz powiedzial ze nie ma jeszcze nawet przetargu nie wiadomo ile na nie trzyba czekać. Za to moze liedys na nie przejdę

Czesc Kasia, czy dalej bierzesz Copaxone? Dobrze sie czujesz? Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
Ja się wtrącę jeżeli można. Ja biorę copaxone już chyba 15 miesiąc. Skutków ubocznych powiem tak, że żadnych. Po braniu przez rok, na kontrolnym rezonansie, w zasadzie nie kontrolnym tylko potrzebnym do dalszego leczenia, wyszło, że brak jest nowych zmian, a po kontraście te które są, też nie uaktywniają się , czy cos podobnego co zawsze piszą w opisie badania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości