Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aubagio (Teryflunomid) potrzebne dwie tabletki (mogą być przeterminowane)
#1
Witam,


Mam małą prośbę. Zajmuje się badaniami naukowymi i potrzebuję postaci komercyjnej leku Aubagio (Teryflunomid). Zdobycie formy komercyjnej poprzez zakup w aptece jest niemalże nie wykonalne na potrzeby inne niż leczenie. 

Nie zanudzając.. jeśli ktoś z was ma w szafie dosłownie dwie tabletki tego leku (np. ze względu na to że już go nie stosuje, albo się przeterminował) to bardzo chętnie przyjmę. Pokryję oczywiści koszty przesyłki (na terenie Łodzi lub Bydgoszczy mogę odebrać osobiście).


Z góry dziękuję za pomoc. Jak coś to proszę o wiadomość na PW.


Pozdrawiam,
Tomek
Odpowiedz
#2
W szpitalu jakimś zapytaj, moze im coś zbywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Pytałem to mnie tu skierowano (nie mieli akurat jakiś odpadów)..
Odpowiedz
#4
A co to za badania?
Odpowiedz
#5
(11-03-2020, 18:45)chemik22 napisał(a): Witam,


Mam małą prośbę. Zajmuje się badaniami naukowymi i potrzebuję postaci komercyjnej leku Aubagio (Teryflunomid). Zdobycie formy komercyjnej poprzez zakup w aptece jest niemalże nie wykonalne na potrzeby inne niż leczenie. 

Nie zanudzając.. jeśli ktoś z was ma w szafie dosłownie dwie tabletki tego leku (np. ze względu na to że już go nie stosuje, albo się przeterminował) to bardzo chętnie przyjmę. Pokryję oczywiści koszty przesyłki (na terenie Łodzi lub Bydgoszczy mogę odebrać osobiście).


Z góry dziękuję za pomoc. Jak coś to proszę o wiadomość na PW.


Pozdrawiam,
Tomek

ja mam ale mieszkam w niemczech i nie wiem czy mozna teraz wysylac cos za granice
Odpowiedz
#6
Jest nadzieja bo ktoś z forum zaproponował że odstąpi mi dwie sztuki i jest nieco bliżej niż z Niemiec (na dzień dzisiejszy to pewnie i tak taka wysyłka by nie przeszła, inna sprawa że to nic pilnego). Tak więc dzięki za pomoc.


Co do badań to są to czysto chemiczne analizy. W skrócie to mam Teriflunomid (substancję czynną) i zajmuję się analizą jego polimorfów. Chciałem zrobić sobie porównanie z tym co występuje w tabletkach Aubagio (tam oprócz substancji czynnej jest wiele różnych dodatków, tzw. wypełniaczy) i ciekawi mnie czy mają one jakikolwiek wpływ na postać samego Teriflunomidu.


Polimorfizm to tak w jakimś zarysie jest opisany np. tutaj: http://m.lekwpolsce.pl/download.php?dokid=52a06a0ef11fb
Nie czytałem tego uważnie ale jak ktoś jest ciekaw to powinno dać pogląd co to za termin "polimorfizm". Tak na prawdę określenie i opis konkretnej formy polimorficznej jest kluczowy na etapie patentowania przez firmy farmaceutyczne co później jest podstawą robienia kasy.


Tak mogę powiedzieć jak ktoś jest ciekaw że sam Teriflunomide (substancja aktywna) można sobie bez problemu kupić jako odczynnik chemiczny. Kosztuje jakieś 5000zł za 100g. W jednej tabletce jest 14mg Teriflunomidu. Co daje że za 5000zł dałoby się wytworzyć 255 opakowań tego leku (za każde z nich firma farmaceutyczna pewnie liczy sobie z 3 tys. zł). I na tym robi się biznes. Sprzedaje się substancję której produkcja kosztuje 1 zł za przynajmniej 255 zł (co pewnie jest i tak z 10x niedoszacowane w skali przemysłowej). No ale oczywiści, lata badań, testów, itd. itp. Więc nie ma się może co dziwić że później jest marża 1000%. Ale to już było zupełnie obok i na marginesie.. Choć wszystko co tu napisałem jest ściele związane z tym że jedna i konkretna firma ma po prostu patent na Teriflunomid (jeden z jego polimorfów) i tylko ona może go w tej formie sprzedawać w postaci tabletek.
Odpowiedz
#7
Badania medyczne to droga i skomplikowana sprawa, upraszczanie tego w ten sposób pachnie przeciwnikami big pharmyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości