Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ćwiczenie w domu (domowa rehabilitacja)
#31
(15-06-2017, 16:02)Ewcia napisał(a): I sprawdza sie? Planuje kupic ale musze podpytac rehabilitantke czy warto

Jest to moja subiektywna opinia, ale wydaje mi sie, ze sie nie sprawdza przy tej chorobie. Robilem to tylko z 2-3dni dosc intensywnie, bo nie wiedzialem o co chodzi, a chcialem dac nodze mocnego kopa impulsow Duży uśmiech  To bylo gdy dostalem 3 rzut na noge, mialem ją wtedy jak z waty i nie wiedzialem jeszcze, ze mam SM, to podlaczylem sobie elektrody i dawalem duze napiecie, miesnie fajnie sie napinaly i wgl, ale nic efektu to nie dawalo, bo noge i tak wloklem za soba...

 Ja rehalibitacje robilem sobie sam i sam ja wymyslilem Wywracanie oczami   czesto podnosilem noge, gdy lezalem i probowalem wytrzymac jak najdluzej (ok 10s katorgi na powtorzenie Smutny ) z tą podniesiona noga i tak kilka powtorzen, az nie dawalem rady juz podniesc. Robilem tak prawie codzienie, nawet po kilka razy, do tego pare przysiadow trzymajac sie uchwytu oraz pozniej jeszcze doszlo zginanie palcow w stopie przez kilkadziesiat sekund, bol straszny, ale wydawalo mi sie, ze przez bol odblokuja mi sie polaczenia nerwowe czy cos w tym stylu Duży uśmiech A pozniej to co opisalem i jeszcze spiecia na palcach tej jednej nogi i zanim mi podali sterydy w kroplowce to zauwazylem znaczna poprawe, ale to jeszcze nie bylo to co wczesniej, a o samochodzie moglem zapomniec, bo nie bylo tej szybkiej reakcji przelozenia nogi z gazu na hamulec, co mnie najbardziej wkurzalo...
Teraz probuje cwiczyc (probuje, bo nie moge sie zmobilizowac do systematycznosci) w domu: pompki, drażek oraz cwiczenia z wolnymi cieżarami jak sztanga oraz hantle, a na nogi to wykroki i przysiady oraz na lydki spiencia na palcach z obciazeniem siedzac. Rower czasem sobie pojezdze, ale to tylko do znajomych albo do baru, ale teraz sie staram gdy jade dawac wysokie przerzutki, by ciezko szlo Duży uśmiech
 Czy dobrze robie to tego nie wiem, wiec ze mnie przykladu nie bierzcie. Duży uśmiech Duży uśmiech A co do przetrenowania to mam mieszane uczucia, poniewaz zazwyczaj kazdy odradza przy tej chorobie, ale jak mialem 2rzut(oslabione bardzo obie nogi) i pracowałem to nie bylo, ze słaby jestem i nie dam rady czy cos, tylko zapier**lac... i powoli z miesiaca na miesiac bylo coraz lepiej ;Oczko Takze nie wiem, bo jak boli to miesien pracuje i rosnie, takiego jestem zdania Duży uśmiech
Odpowiedz
#32
Marek232 ja jednak jestem zdania żeby za bardzo nie przepracować mięśni. Co organizm to inaczej bo gdy ja coś zrobię ponad siły to mam zapalenie mięśni z gorączką przez kilka dni. A jak o siebie zadbam to i ze 3 przyczepy zboża wysypię Oczko
Odpowiedz
#33
(22-06-2017, 00:11)sloneczko25 napisał(a): Marek232 ja jednak jestem zdania żeby za  bardzo nie przepracować mięśni. Co organizm to inaczej bo gdy ja coś zrobię ponad siły to mam zapalenie mięśni z gorączką przez kilka dni. A jak o siebie zadbam to i ze 3 przyczepy zboża wysypię Oczko

zapaleni miesni z goraczka? :O tak to jeszcze na szczescie nie mialem. 
Każdy jest inny i tak samo z tą choroba, u każdego przebiega innaczej...
Odpowiedz
#34
Marek ja tydzień się kurowałam po zrobieniu tradycyjnej dzrożdżówki Oczko
Ręce siadły i nic nie mogłam robić.
Po skrobaniu szyb zimą nie mam siły w ręce na postawienie pieczątki. Ale robiąc powoli to sporo da się zrobić Oczko
Odpowiedz
#35
(22-06-2017, 23:35)sloneczko25 napisał(a): Marek ja tydzień się kurowałam po zrobieniu tradycyjnej dzrożdżówki Oczko
Ręce siadły i nic nie mogłam robić.
Po skrobaniu szyb zimą nie mam siły w ręce na postawienie pieczątki. Ale robiąc powoli to sporo da się zrobić Oczko

Oooo kurde :O ;/ wspolczuje ;/

Jak masz na to sposob to fajnie Oczko

Nastepnej zimy nalej sobie "plynu zimowego do spryskiwaczy" do buteleczki z spryskiwaczem i spryskaj wszystkie szyby to łatwiej pojdzie skrobanka Duży uśmiech

Zdrowia ! Oczko
Odpowiedz
#36
Domowa rehabilitacja wkońcu się doczekałam. Pan nóżki porozciaga i mam nadzieje że spastyka troche puści.
Odpowiedz
#37
Ewcia zazdroszczę Ci Oczko
Ja dziś wtargałam do mieszkania używany rowerek dla męża. Nie działa idealnie ale jest i też popedałuję - ale od jutra bo nie mam dziś sił. Później nad łóżkiem zawiesimy linki jak w kabinie UGUL do ćwiczeń nóg i też mi się przyda bo mimo wszystko jestem sztywna ;(
Odpowiedz
#38
Rogal23 mam kilka pytań, jeśli można. Chodzi o orbiterka: ile czasu na nim spędzić w celu poprawy mięśni nóg? Głównie chodzi mi o męża, który ma te mięśnie coraz słabsze. No i ja po pierwszej minucie zeszłam bo kolana mi nie wytrzymały.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
#39
Heja.

A ja dziś w końcu przykręciłam sprzęcik do ćwiczeń dla męża i stwierdzam, że jestem strasznie sztywna i spięta :-)
Ale mam nadzieję, że za pół roku to już szpagat zrobię Duży uśmiech
Joanna dzięki za naprowadzenie w sprawie zdjęć Oczko
Szukałam na górze a nie tam gdzie powinnam ;Oczko


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#40
Dzień dobry wszystkim Uśmiech chciałam zapytac czy rogal23 wysłał któremuś z was te ćwiczenia, przeanalizowałam wątek i widziałam ze nadmienił że wrzuci jakies cwiczenia ale na forum tego nie znalazłam ... Ja obecnie nie pracuje wiec tez staram sie cwiczyc codziennie zaczynam na steperze skretnym , bardzo fajna rzecz i tak w 16 min robie 1000 powtórzen i pozniej jakies cwiczenia rozciagajace i co tam sama sobie wymysle , wszystko zajmuje mi 30 min . Pisaliscie też o tych tasmach chyba warto je kupic ... ?

Zorientowałam sie troche z tymi tasmami i jakie polecacie bo widze ze sa rozne ?? A czy ktos używa do cwiczen tej ,poduszki z kolcami , fachowo nazywa sie poduszka sensomotoryczna ???
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości