Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ćwiczenie w domu (domowa rehabilitacja)
#21
Rogal123 miło z Twojej strony ze chcesz pomóc Uśmiech. Dziekujemy UśmiechJa mam takie pytanie ogólne. Wiadomo, że w SM z czasem mięśnie słabna. W moim przypadku głównie nogi. Jakie cwiczenia byś polecala, jestem osobą pracująca i czasami ciężko po pracy zmusić mi się do ćwiczeń. Ćwiczę głównie na orbitreku po pół godziny. Raczej w spokojnym tempie.
Odpowiedz
#22
Orbitrek to fajna sprawa, jednak są to głównie ćwiczenia aerobowe, które maja na celu zwiekszyć wydolność organizmu. Dorzuciłabym pare ćwiczeń wzmacniających nogi, możesz wykorzystać do tego również gumowe taśmy. Przysiad/półprzysiad oczywiście kilka powtórzeń i w wolnym tępie. Podeśle pare ćwiczeń z taśmami oraz ogólnych wzmacniających nogi. Fajnie byłoby robić tez trening równowagi i czucia głębokiego. Nordic Walking też jest świetną sprawą pod warunkiem, że potrafimy prawidłowo chodzić z kijkami, wtedy angażujemy więcej grup mięśniowych ?Pamiętajcie, że ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie do Waszego stanu, unikamy przegrzania i nadmiernego zmęczenia.

Przepraszam za te znaki zapytania ale jak klikam na uśmieszek w telefonie to później jak już dodam post to się pojawia znak zapytania
Odpowiedz
#23
(26-04-2017, 23:12)rogal23 napisał(a): Orbitrek to fajna sprawa, jednak są to głównie ćwiczenia aerobowe, które maja na celu zwiekszyć wydolność organizmu. Dorzuciłabym pare ćwiczeń wzmacniających nogi, możesz wykorzystać do tego również gumowe taśmy. Przysiad/półprzysiad oczywiście kilka powtórzeń i w wolnym tępie. Podeśle pare ćwiczeń z taśmami oraz ogólnych wzmacniających nogi. Fajnie byłoby robić tez trening równowagi i czucia głębokiego. Nordic Walking też jest świetną sprawą pod warunkiem, że potrafimy prawidłowo chodzić z kijkami, wtedy angażujemy więcej grup mięśniowych ?Pamiętajcie, że ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie do Waszego stanu, unikamy przegrzania i nadmiernego zmęczenia.

Przepraszam za te znaki zapytania ale jak klikam na uśmieszek w telefonie to później jak już dodam post to się pojawia znak zapytania

Dzięki postaram się coś dodać do tych cwiczen  Uśmiech o tych taśmach nie pomyślałam a na rehabilitacji ćwiczyłam z nimi, kijki tez mam tylko czekam na ładniejsza pogodę Oczko
Odpowiedz
#24
Postaram się załączyć do posta kilka ćwiczeń wieczorkiem
Odpowiedz
#25
(27-04-2017, 08:16)rogal23 napisał(a): Postaram się załączyć do posta kilka ćwiczeń wieczorkiem

Ok. Byłoby super. Ma pewno wiele osób skorzysta  jeszcze raz dziękujemy za pomoc Oczko
Odpowiedz
#26
Fajnie by bylo cwiczylibysmy wszyscy. Ale czy ktoś korzysta z domowej rehab. NFZ dostalam juz skierowanie terminy powalające.
Odpowiedz
#27
Witajcie czy ma ktoś w domu elektrostymulator miesni i nerwow TENS. Widzialam na allegro, na rehabilitacji takie cos to chyba tonoliza. Czy ma ktos jakies doswiadczenia
Odpowiedz
#28
Ja mam, kupiłam taki elektrostymulator na allegro za 200 zł Uśmiech
Odpowiedz
#29
I sprawdza sie? Planuje kupic ale musze podpytac rehabilitantke czy warto
Odpowiedz
#30
Ewcia powiem tak, mało kiedy używam ten stymulator i nie mam zdania. Raz podłączylam mężowi bo bolaly go plecy i mówił, że przyniosło mu to ulgę. Ja użyłam tylko kilka razy ale jakiegoś wielkiego efektu nie było Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości