Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ćwiczenie w domu (domowa rehabilitacja)
#11
Staram się ćwiczyć codziennie w domu około 50-60 minut. Oprócz tego raz w tygodniu z rehabilitantem. Myślę, że ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie do każdej osoby dlatego warto umówić się na konsultację z rehabilitantem. Do ćwiczeń polecam taśmy thera bandUśmiech Koszt w moich okolicach to ok 50-60 zł za godzinę.
Odpowiedz
#12
Hmm skierowanie z nfz?jak to załatwic? ja zawsxe szłam do ogolnego.ktory kierował mnie do lekarza tehabilitacji potem ten na zabiegi
Odpowiedz
#13
Blanka, można tak, jak pisałaś. Ale neurolog (pewnie nie tylko) może wypisać skierowanie bezpośrednio na rehabilitację. Na ćwiczenia indywidualne, zajęcia grupowe albo na zabiegi. Jest to o tyle lepsze, że nie trzeba czekać w 2 kolejkach (najpierw do lekarza rehabilitacji kilka miesięcy, a później na rehabilitację kolejne kilka)
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#14
Wezmę twoje uwagi pod uwage pozdrawiam
Odpowiedz
#15
A ja kupiłam dzis orbitreka?ciesze się.Mam nadzieje ze zapału mi nie zabraknie i ze moje kolana dadza rade ktos jeszcze cwiczy na orbiyreku?
Odpowiedz
#16
Ja mam obitreka .Przed diagnozą potrafiłam i godzinę  na nim ćwiczyć dosyć intensywnie.Teraz ograniczam się do 15 minut, bo zalewam się potem i trochę się boję przeforsować.Teraz jedżę tylko do przodu,bo właśnie jak wcześniej tak intensywnie ćwiczyłam i jeździłam do tyłu,pobolewały mnie kolana.Po ćwiczeniach plus rozciąganie czuję się lepiej...tylko żeby mi się chciało codziennie.. Oczko
Odpowiedz
#17
Gata ja dziś 6.00 - 6.15 - trening. Możesz ze mną ćwiczyć co rano, hehe
Odpowiedz
#18
No 6 to dla mnie masakra..Ja ledwo się zwlekam z łóżka o 7 żeby iść do pracy  Oczko Leń ze mnie...Ale jak mam zmianę na popołudnie, ćwiczę sumiennie  Duży uśmiech
Odpowiedz
#19
Witam chciałabym odświerzyć temat rehab. domowej, ale mam na myśli rehab. z NFZ. Ostatnio coraz słabiej chodze nie mam siły jeździć na zabiegi i tak pomyślałam żeby zamówić rehabilitanta do domu ale jak policzyłam ile mnie to wyniesie (80zł/h) to się za głowe złapałam. Będąc u neurologa zapytalam czy nalezy mi sie rehab. Domowa z NFZ, oczywiście że tak. Nawet 80 dni w roku. Teraz czekam na skierowanie bo lekarka młoda musiała sie z kimś skonsultować co i jak.
Czy ktoś z was korzysta z NFZ rehab. domowej?
Odpowiedz
#20
Witam,
jestem fizjoterapeutką, obecnie kończę magisterkę na UM w Poznaniu. Jeśli mogę Wam pomóc w jakikolwiek sposób służę swoją osobą. Będzie to dla mnie dodatkowa motywacja do poszerzania swojej wiedzy ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości