Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to PPSM ???
#21
(28-01-2020, 21:00)AdamD napisał(a): USG węzłów robiłem w grudniu, kilka tygodni od ich powiększenia. Największy z lewej strony miał 22mm, największy z prawej 15mm. Radiolog stwierdził z całą stanowczością, że są powiększone reaktywnie (czyli w odpowiedzi na infekcje/stan zapalny) a nie z powodu chłoniaka/raka. Ja mu ufam bo to gość z solidnym doświadczeniem, kiedyś już robiłem u niego usg, a poza tym można powiedzieć, że uratował zdrowie mojemu koledze bo inni pieprzyli diagnozy z kosmosu.
Poza tym one się w listopadzie powiększyły do pewnego rozmiaru razem z migdałkami i dalej nie powiększają. No ale kurde skoro infekcyjne/zapalne to skąd to CRP <0,3 ? I dlaczego jedne objawy się wyciszają (np. nocne poty) a inne pojawiają (oko). Przydałby się tutaj jakiś dr Haus...

Widzę, że objawy mają tendencję do dominacji z lewej strony (większy lewy migdał, większe węzły z lewej, częściej drętwiała lewa ręka, a teraz problemy z lewym okiem), ale np. noga zdecydowanie bardziej prawa. Pamiętam gdy kiedyś byłem u fizjoterapeuty (też bardzo dobry) to mówił, że moge mieć w przyszłości problemy z odcinkiem szyjnym z lewej strony i prawym lędźwiowym ale żeby to dawało takie objawy to nie chce mi się wierzyć.

Męczę się z tym od listopada i chciałbym w końcu poczuć się dobrze na stałe albo chociaż wiedzieć na co choruje, a otoczenie mi wmawia że jak byłem już u tylu lekarzy którzy mówią, że nic nie widzą to psychika, a to, że się coraz bardziej denerwuje to tylko to potwierdza, no cyrk...
Nie daj sobie wmówić, że to z nerwów....
Odpowiedz
#22
Dwa lata temu sama chodziłam po lekarzach, szukałam przyczyny moich dolegliwości. Dopiero rezonans głowy i szyi oraz płyn rdzeniowy pokazały z czym mam doczynienia. Niestety nie to okazało się najgorsze tylko rodzaj SM czyli Ppsm. Do grudnia 2019 państwo polskie nie mogło mi nic zaproponować bo nie było leków dostępnych na ten rodzaj SM . Niestety do programu jeszcze się nie zakwalifikowałam. Myślę że u Ciebie też rezonans i płyn rdzeniowy może dopiero pokazać czy jesteś chory czy nie. Stres jedynie nasila objawy. Przynajmniej ja tak mam. Rozumiem Cię bo najgorsze jest to że nie wiesz co Ci jest.
Odpowiedz
#23
Byłem dziś u okulisty.

Wynik badania:
"Przedni odcinek obustronnie bezzapalny.
Ośrodki optyczne przezierne.
Tarcze n. II kremowe, ostro odgraniczone (oct nerwu II w normie).
Plamki w normie
Obwód siatkówki obustronnie bez zmian."

Czyli generalnie ok. Gdy zapytałem o to, że widze rozjechany obraz lewym okiem i zapytałem o PZNW, to lekarka powiedziała, że po prostu mi się wzrok popsuł w lewym oku i że gdy założyła mi mocniejsze szkło to widziałem, czyli to nie PZNW. I tutaj moje pytanie do Was: dobrze powiedziała czy g... się zna ?
Odpowiedz
#24
(04-02-2020, 18:38)AdamD napisał(a): Byłem dziś u okulisty.

Wynik badania:
"Przedni odcinek obustronnie bezzapalny.
Ośrodki optyczne przezierne.
Tarcze n. II kremowe, ostro odgraniczone (oct nerwu II w normie).
Plamki w normie
Obwód siatkówki obustronnie bez zmian."

Czyli generalnie ok. Gdy zapytałem o to, że widze rozjechany obraz lewym okiem i zapytałem o PZNW, to lekarka powiedziała, że po prostu mi się wzrok popsuł w lewym oku i że gdy założyła mi mocniejsze szkło to widziałem, czyli to nie PZNW. I tutaj moje pytanie do Was: dobrze powiedziała czy g... się zna ?
Durne pytanie- wybacz!
skoro widziales dobrze po mocniejszym szkle to jaki wniosek?
pznw daje charakterystyczne objawy
pogorszyl ci sie wzrok i tyle
mi sm tez pogorszylo wade w ciagu 6 mcy od diagnozy
Odpowiedz
#25
Czy oczekujesz, że my, zwykli forumowicze, bez żadnego wykształcenia medycznego, możemy właściwie ocenić, czy dobrze powiedziała lekarka specjalistka, która Cię widziała i zbadała? Naprawdę sądzisz, że znamy się lepiej od niej?
Odpowiedz
#26
belanna, oczywiście że tak Uśmiech Ponieważ dobry lekarz to się trafi 1 na 10, a Wy posiadacie taką praktyke, że spokojnie z większością nich możecie konkurować swoją wiedzą.
Odpowiedz
#27
No to Adam jak ci dala mocniejsze soczewki i widzisz ok to rusz d..e i idz po nowe okulary
Odpowiedz
#28
Wzrok się psuje z wiekiem, zwłaszcza kiedy już jest jakaś wada. Nieliczni maja szczęście mieć idealny wzrok do późnej starości. Ale jeśli masz już jakaś wadę to licz sie z tym że moze się pogłębiać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#29
Od 2 dni do pozostałych objawów doszło mrowienie prawego policzka oraz pulsowanie co jakiś czas różnych mięśni np. raz prawego ramienia, innym razem lewego uda itp.
Chyba nie ma się co dalej oszukiwać i szukać innych przyczyn niż SM, mimo iż wczoraj czułem się wyjątkowo źle i miałem (chyba nietypowy, bo nie znalazłem takiego objawu u chorych na SM, zresztą już go tu poruszałem) całkiem spory stan podgorączkowy, bo 37,9'C (wieczorem spadł do 37,2'C i się czułem jak zwykle ostatnio czyli też osłabiony ale tzw. jeszcze ogarniający). Tzn. trafiłem wątek gdzie pisaliście, że w sytuacjach pogorszenia czujecie zimne ręce i nogi itp., ja też tak miałem wczoraj, ale o podniesionej temp. nie pisaliście i nie wiem czy nie macie wtedy czy nie mierzyliście po prostu.

Umówiłem się na MRI głowy prywatnie na za 1,5tyg. ale jak te coraz to nowe objawy w takim tempie się pojawiają to nie wiem czy wcześniej nie wyląduje w szpitalu.

Kolejno te najważniejsze:
silne osłabienie (od końca listopada)
drętwienie rąk (od połowy grudnia)
spięte mięśnie łydek (od początku stycznia)
osłabienie lewego oka (od połowy stycznia)
mrowienie prawej strony twarzy (od kilku dni)
pulsowanie różnych mięśni (od kilku dni)
Odpowiedz
#30
Tylko gorączki nie ma przy sm, dziwne to wszystko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości