Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o orzeczenie
#61
Klaudia już się przyzwyczaiłam że całe życie pod górkę więc luzik. Super że Tobie się udało
Odpowiedz
#62
Witam. Macie jakiś pomysł o co wnioskować jeśli w sumie nie chcę korzystać z żadnych świadczeń, pomocy czy karty parkingowej?
Orzeczenie o niepełnosprawności jest mi potrzebne żeby "podłączyć" się do ubezpieczenia (wstecz za brakujące okresy kiedy korzystałem ze świadczeń opieki zdrowotnej a nie miałem uprawnień żeby z nich korzystać) w zakładzie pracy mojej mamy. Państwo daje taką możliwość i w zakładzie pracy też nie widzą problemu tylko potrzebne jest orzeczenie.
Odpowiedz
#63
Ja tez nie wiedziałam co zaznaczyć i zapytałam o to panią która przyjmowała wniosek. Mi chodziło o dofinansowanie z pfron-u na studia i kazali mi zaznaczyć ten punkt odnośnie warunków zatrudnienia. Najlepiej zapytaj to podpowiedzą ci co zaznaczyć Uśmiech
Odpowiedz
#64
Ja miałam praktycznie wszystko zaznaczone chociaż chciałam do pracy. Co szkodzi sprawdzić co Ci tam się jeszcze przyda Oczko
Odpowiedz
#65
Heja.
Mam zapytanie. Czy wiecie, że z umiarkowanym orzeczeniem, osobą pracującym, PFRON zwraca część kosztów poniesionych za przedszkole? Przypuszczam, że może to zależeć od regionów i jakie są programy ale może warto się zorientować jak PFRON może nam pomóc bo ja dowiedziałam się przypadkiem a mogłam już w zeszłym roku skożystać. I będę o to składać wniosek.
Odpowiedz
#66
HejUśmiech w skrócie, moje SM zaczęło się na początku tego roku ( dretwienie jednej strony ciała), przez co leżałem w szpitalu na badaniach najpierw w lutym a następnie w maju, po czym dostałem diagnozę. Objawy szybko przeszły, w tej chwili ich nie mam. Ze względu na wyniki rezonansu zostałem zakwalifikowany do leczenia Ocrelizumabem, że które od miesiąca ma się zacząć.
Śledzę forum, i postanowiłem że złożę ten wniosek ale- lekarz prowadzący na samym początku był niechetny do wypełnienia potrzebnych dokumentów, ale powiedział że ok. Po czym gdy przyszedłem z papierami, stwierdził że nie podpisze się pod wnioskiem bo nic mi nie jest!
Co mam w takiej sytuacji robić? Czy prywatny neurolog wypełni mi ten wniosek jeśli pokażę historię choroby?
Odpowiedz
#67
Malpka prywatny wypelni
Odpowiedz
#68
Małpka mi wypełnił lekarz rodzinny, plus miałam oczywiście wszystkie papiery ze szpitala itp., teraz czekam na "zaproszenie" na komisję, w sumie chcę głownie kartę parkingową
Odpowiedz
#69
(07-07-2017, 14:43)hela napisał(a): Małpka mi wypełnił lekarz rodzinny, plus miałam oczywiście wszystkie papiery ze szpitala itp., teraz czekam na "zaproszenie" na komisję, w sumie chcę głownie kartę parkingową

mi nie chcą dać karty.jakie są szanse na kartę?
Odpowiedz
#70
To się dopiero przekonamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości