Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o orzeczenie
Pewnie zależy to też od tego jakiego ma się pracodawcę, jakbym miała innego może też bym się zastanawiała nad stopniem umiarkowanym, w sumie to chciałam, odwołałam się i odrzucili to odwołanie, chciałam kartę parkingową, tak z wygody, a potem wytłumaczyłam sobie że bez karty więcej chodzęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja mam umiarkowany na 4 lata. Skrócony czas pracy do 7 h + 10 dni urlopu ekstra. Ostatnio nawet uzyskałam zwrot opłaty za studia z programu Aktywny Samorząd plus extra na materiały do nauki. Jeżeli chodzi o sanatorium to z umiarkowanym stopniem z pefron to słabo (głównie jadą ze znacznym - mało funduszy). Karty nie mam ale nie potrzebuje
Odpowiedz
Ja mam lekki, przy czym - chcę mieć pootwieraną całą kartotekę w razie zmian w przyszłości. Zachęcam do przejścia przez ten proces.
Odpowiedz
Dobrze mówisz. Nie wiadomo co będzie kiedyś. Oby nic, ale warto się mimo wszystko "zabezpieczyć".
Odpowiedz
Ja mam umiarkowany stopień. Też nie mam karty choć chciałbym mieć ale to bardziej z tego względu że jednak z trójką dzieci byłoby mi łatwiej parkujac bliżej... Nie pracuje więc nie korzystam na razie z przywilejów w pracy. Ale tak jak Natasza pisała korzystam z programu aktywny samorząd oraz dostaje stypendium z uczelni. Poza tym kilka razy skorzystałam ze zniżek za bilety wstępu w różnych miejscach. A jeśli chodzi o zasiłek to należy się on jeśli niepełnosprawność pojawi sie przed 21 rokiem życia. Ja miesiąc przed diagnozą skończyłam 21 lat więc mi się już nie należał.
Odpowiedz
Pocztą dzisiaj dostałam pismo o orzeczeniu. Dostałam umiarkowany do 31.12.2021r. Bez karty parkingowe. Ps. POMOCY jaki jest kolejny mój krok po dostaniu orzeczenia??? Muszę składać pismo o wydanie legitymacji czy nie.
Odpowiedz
Jak pracujesz to pokaz je pracodawcy bedziesz pracowala krocej i skorzystasz z innych przywilejow. Do tego legitymacji nie potrzebujesz, bedzie Ci ona potrzebna np na basenie zeby dostac zniżkę. Zeby dostac legitymacje skladasz wniosek ze zdjeciem mozesz wydrukiwac ze strony podpisac i wyslac poczta. Odbierzesz osobiście chyba ze sie cos zmienilo w ost. czasie.
Odpowiedz
Właśnie pielęgniarka mówiła mi żebym sobie orzeczenie załatwił w urzędzie że mam przewlekłą chorobę i skorzystam między innymi z tego że nie będą mnie mogli zwolnić. Chociaż i tak żałuję że powiedziałem ze jestem chory, firma jest mała i słyszę tylko plotki na mój temat... na szczęście nauczyłem się to olewac...
Odpowiedz
U mnie też dużo osób wie o chorobie, teraz pozostali dowiedzą się, bo złożyłam ostatnio orzeczenie i będą ciekawi dlaczego wychodzę wcześniej.
Ja do tego podchodzę inaczej, dla mnie orzeczenie to tylko papier, tak naprawdę wszystko zaczyna się w naszej głowie. Najważniejsze żeby się nie poddawać.
A chwile kiedy osoby zdrowe i młode narzekają traktuję jako dobry żart i śmieję się pod nosem.
Odpowiedz
(28-12-2018, 03:14)zyga napisał(a): Właśnie pielęgniarka mówiła mi żebym sobie orzeczenie załatwił w urzędzie że mam przewlekłą chorobę i skorzystam między innymi z tego że nie będą mnie mogli zwolnić. Chociaż i tak żałuję że powiedziałem ze jestem chory, firma jest mała i słyszę tylko plotki na mój temat... na szczęście nauczyłem się to olewac...

Dlaczego nie będą mogli Cię zwolnić? pierwsze słyszę

Z portalu niepełnosprawni.pl :

"Czy niepełnosprawność chroni przed wypowiedzeniem?

„Jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, od pięciu lat pracuję na umowę na czas nieokreślony na pełen etat w placówce budżetowej. W najbliższym czasie planowane są zwolnienia pracowników, spowodowane oszczędnościami. Czy w związku z moją niepełnosprawnością przysługuje mi jakaś ochrona lub inne przywileje?”

Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w żaden sposób nie wpływa na ochronę pracownika przed wypowiedzeniem umowy o pracę. Zastosowanie mają więc przepisy ogólne o wypowiedzeniu, zawarte w Kodeksie pracy.

Co jednak bardzo ważne, niepełnosprawność nie może być przyczyną zwolnienia z pracy."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości