Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MRI - jak często robić na NFZ ?
#11
Z tego co wiem to raz w roku , na NFZ tylko jeden odcinek czyli albo głowy , albo szyi. Ja miałam w sierpniu, jednak próbuje dostać się do pragramu i mam termin na luty. Szukam nowych lub powiększonych już istniejących zmian w mózgu.
Odpowiedz
#12
(15-01-2020, 20:32)izabelasl napisał(a): Z tego co wiem to raz w roku , na NFZ tylko jeden odcinek czyli albo głowy , albo szyi. Ja miałam w sierpniu, jednak próbuje dostać się do pragramu i mam termin na luty. Szukam nowych lub powiększonych już istniejących zmian w mózgu.
Ja się nie mogę dostać do programu
Odpowiedz
#13
(20-01-2020, 16:40)kriss napisał(a):
(15-01-2020, 20:32)izabelasl napisał(a): Z tego co wiem to raz w roku , na NFZ tylko jeden odcinek czyli albo głowy , albo szyi. Ja miałam w sierpniu, jednak próbuje dostać się do pragramu i mam termin na luty. Szukam nowych lub powiększonych już istniejących zmian w mózgu.
Ja się nie mogę dostać do programu
Ja miałam diagnozę październik 2018, i też nie jestem jeszcze w żadnym programie. Mam Ppsm.
Odpowiedz
#14
(20-01-2020, 19:32)izabelasl napisał(a):
(20-01-2020, 16:40)kriss napisał(a):
(15-01-2020, 20:32)izabelasl napisał(a): Z tego co wiem to raz w roku , na NFZ tylko jeden odcinek czyli albo głowy , albo szyi. Ja miałam w sierpniu, jednak próbuje dostać się do pragramu i mam termin na luty. Szukam nowych lub powiększonych już istniejących zmian w mózgu.
Ja się nie mogę dostać do programu
Ja miałam diagnozę październik 2018, i też nie jestem jeszcze w żadnym programie. Mam Ppsm.


A potwierdzili to po rocznej obserwacji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
(14-01-2020, 14:35)kriss napisał(a): Jak często powinno się robić Mri z kontrastem na NFZ

 - głowe robiłem ostatni raz w lipcu 2019 z kontrastem
 - a odcinek szyjny w kwietniu 2019 z kontrastem

Od tego czasu zmieniło się moje samopoczucie


jak często można robić na NFZ ?

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

U mnie także rezonans mózgu raz w roku (zawsze z kontrastem, w ramach programu lekowego).
Rezonans rdzenia (odcinek szyjny) sprawdzano mi 4 razy w ciągu 15 lat choroby.
Poza tym raz miałem rezonans odcinka piersiowego i lędźwiowego, ale główne wskazanie do badania nie wiązało się ze stwardnieniem rozsianym.
Odpowiedz
#16
Cześć,
jeśli chodzi o częstotliwość rezonansu magetyczneego, to potwierdzam, że jest raz do roku na podstawie skierowania od neurologa.

A co z ilością badanych odcinków? / Czy kierowali Was z NFZ-u na rezonans na więcej niż 1 odcinek?
Sytuacja jest troche 'patowa' - jeśli wykryją zmiany w '1' odcinku - nikt juz nie kieruje na przebadnie innych.
Pozostaje analiza prywatna , a przeciez poddawać rezonansowi całe ciało (głowa, odc. szyjny, piersiowy, ...., ledźwiowy) to troche zaduza dawka.

Pozdr.
Tommi
Odpowiedz
#17
Ja mam zmiany w glowie, odc szyjny i piersiowy
Na diagnozie robili mi glowe, szyje i piersiowy za jednym razem
Co roku tylko mri kontrolne glowy
Reszty nie badaja
Odpowiedz
#18
Chyba że się trafi neuro który zleci, ktoś pisał że zrobili też inny odcinek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#19
Czy na rezonansie bez kontrastu wyjdą zmiany demielinizacyjne?
Odpowiedz
#20
(25-03-2020, 19:54)agula napisał(a): Czy na rezonansie bez kontrastu wyjdą zmiany demielinizacyjne?

Tak ale nie będzie widać czy są aktywne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości