Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renta
#21
Tak jak pisze E-smka, jeżeli próg jest przekroczony to renta zostaje pomniejszona.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#22
witam
jestem obecnie na zasiłku rehabilitacyjnym i zastanawiam się nad rentą z uwagi na to że pracę mam stojącą i nie nadaję się do 8-godzinnego stania. Zasiłek rehabilitacyjny mam do listopada. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji jak to wszystko załatwić kiedy składa się te dokumenty na rentę co tam trzeba załączyć i ile renty się dostaje....
Odpowiedz
#23
Ja skladalam tak miesiąc przed końcem świadczenia rehabilitacyjnego. Co do dokumentów, to wszystko masz opisane na stronie zus. Już mozesz zacząć się starac o zaswkadczenia o zarobkach u wszystkich swoich pracodawców, bo to trwa niestety. Wysokość renty zależy od grupy, do której Cię zicza i od zarobków. Biora pod uwagę albo 10 lat rok po roku, albo 20 najkorzystniejszych, tylko musisz mieć na to papier
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#24
ja mam stopień umiarkowany. a lat niestety mam mało bo 8 w jednej pracy potem 3 miesiące i jeszcze 10 miesięcy w innej.
Odpowiedz
#25
ZUS te stopnie nie interesują. Zadzwoń tam i zapytaj czy nie masz za niskiego stażu pracy Tego szczerze już nie pamiętam i nie chcę Cię wprowadzić w błąd.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#26
A ile w Polsce procent dostałyście niepełnosprawności po diagnozie? Z ciekawości pytam bo ja dostałam w DE 30 teraz piszę o więcej. Zobaczymy
Odpowiedz
#27
Ja to nie dostałam żadnych procentów. W sumie po drugim rzucie to bylam jakby zdrowa i nic mi nie było.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#28
Nie żartuj Akinom.....masakra jak masz rentę to może spróbuj bo to wiąże się z pewnymi udogodnieniami. Mój lekarz powiedział że kiedyś od razu 50 przy tej chorobie było, bo nie da się zmierzyć tego jak człowiek może być zmęczony albo się źle czuć jak np jest ciepło, każdy inaczej.....to zafajdany ZUS
Odpowiedz
#29
Benitka, my w większości w Polsce żyjemy, a jak mowil swego czasu Zulu Gula Polska to dziki kraj...
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#30
Dobrze powiedziane   Duży uśmiech ja też mam mieszkanie nad morzem i działkę w górach takie marzenie mego męża  Duży uśmiech i zawsze jak coś chce załatwić to z wszystkim kłopoty, czym większe miasto tym panie w urzędzie większe ..." Krowy" że tak powiem.... powinniśmy założyć własną partię  Duży uśmiech wtedy może....ach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości