Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektrostymulacja
#1
Mam pytanie, używacie jakiś urządzeń do elektrostymulacji nerwów/mięśni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Właśnie planuje zakup, ale najpierw muszę podejść do fizjoterapeuty zapytać czy mogę i gdzie kleić
Odpowiedz
#3
A co konkretnie mozna zakupic?
Ja jeszcze mam zbyt malo wiedzy w temacie ms.
Tyle co sama wyczytam na naszym forum,
lub z belgijskich stron.
Odpowiedz
#4
No właśnie taki mam pomysł żeby coś kupić, ale chyba mufa jak Ty zapytam najpierw fizjoterapeuty, bo te prądy to są różne. No i też kwestia gdzie kleić te elektrody, bo to nie wszystko jedno. Myślałam też o takiej rękawiczce, bo w prawej dłoni trzy palce czasem odmawiają współpracy, w lewej w sumie też.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Moim pierwszym rzutem było lekkie porażenie nerwu twarzowego (jeszcze przed diagnozą) i zostałem wtedy skierowany przez neurologa na elektrostymulację do fizjoterapeuty. Chodziłem codziennie i dzięki temu szybko się wycofało, raczej dobrze to wspominam.
Odpowiedz
#6
To też miałam, porażenie nerwu twarzowego, na to elektrostymulację, masaż i laser.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
Odpowiedz
#8
(05-02-2020, 16:51)Sylvia napisał(a): Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
Mam książkę, ale nie stosuję diety, pozostałam przy tym co lubię, tylko różne rzeczy dokładam do diety
Odpowiedz
#9
(05-02-2020, 17:35)agica napisał(a):
(05-02-2020, 16:51)Sylvia napisał(a): Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
Mam książkę, ale nie stosuję diety, pozostałam przy tym co lubię, tylko różne rzeczy dokładam do diety
Ok. A jak sie czujesz? Od kiedy chorujesz i czy masz rzuty? Czy odstawilas gluten? Mozesz podac jakie rzeczy dolozylas do diety. Mam nadzieje ze to nie za duzo pytac  Nieśmiały Nieśmiały
Odpowiedz
#10
Podpinam się do pytania. Nie mam możliwości regularnie korzystać z fizjoterapii, a słyszałam że tanio można kupić urządzenia do elektrostymulacji tens. Czy ktoś z Was korzysta w domu z takiego sprzętu? Czy warto? Jakie modele polecacie? na jakie funkcje zwracać uwagę?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości