Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć wszystkim forumowiczom! :)
#31
(04-01-2020, 18:12)JMonika79 napisał(a): Ale tu nie chodzi o optymizm, bo optymizmu to we mnie sporo, inaczej juz dawno bym oszalała.
Mnie chodzi o nazywanie rzeczy po imieniu i nikt tu Hela nie ocenia czy Twoje zycie jest normalne czy nie.
I to czy zdrowi ludzie mają takie czy inne problemy to tez argument bezsensu.  Tak mają, wszyscy mamy, tyle ,ze oprócz problemów dnia lcodziennego dochodzą takie, o ktorych innym sie nawet nie śni.

Anka- ja zaakceptowalam chorobę,  innego wyjscia nie ma. Mozna sie miotac i szarpac, ale to i tak niczego nie zmieni. Jest jak jest i tyle.
Jestem kierowcą zawodowym i mnie nigdy przez glowe nie przeszlaby mi myśl o zmianie pracy.  Nigdy. No ale cóż , przeciez mogloby byc gorzej prawda? Smutny

najwidocznie zle zrozumiaam wczesniejszy post odnosnie pracy

Mysle ze dziewczyny mozna skonczyc temat bo mieszamy w watku forumowiczce
Milego wieczoru i weekendu
Odpowiedz
#32
No i małostkowa tez widać nie jestemUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kończymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#33
Teraz masz odstawione leki? Lekarze mówią co dalej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#34
Widocznie też za mało wiem o świecie, bo choruję dopiero 4 lata i choroba obchodzi się ze mną póki co łaskawie, skoro podobnie jak Hela twierdzę, że moje życie jest nie tylko normalne, ale wręcz NADAL uprzywilejowane.
Nietrzymanie moczu? A która kobieta po porodzie nie boryka się z tym problemem?
Niemożność przejścia X kilometrów? Na własne oczy widziałam nastolatków z nadmiarowymi kilogramami, którzy nie byli w stanie ujść kilometra.
Nienormalne jest przebywanie w hałasie bo nie można znieść ciszy? Ja mam na odwrót, bo drażni mnie hałas - to co jest normalniejsze?
Nienormalne są problemy z pamięcią? Zapytaj o cokolwiek mojego męża... Nie, nie ma demencji ani alzheimera. Chyba Oczko
Przebywanie 3 miesiące w roku na L4? Znam mnóstwo dużo bardziej chorych ludzi wokół mnie (a nawet dużo zdrowszych), którzy spędzają więcej czasu na L4...

Dla mnie to wszystko nie jest nienormalne - mierząc tą miarą wszyscy ludzie mają nienormalne życia. Ja wolę myśleć o tym, że ludzkie żywoty są bardzo różnorodne i wszystko mieści się w jakiejś szerokiej normie. Dla każdego innej. I tak, życie się zmienia, nasza sytuacja się zmienia. Z pojawieniem się dziecka, utratą pracy, chorobą, rozwodem - jest inne, ale czy nienormalne?
Nie rozumiem, czemu to ma służyć? Pokazaniu że mamy gorzej? Nie uważam, że mamy. Doceniam każdego dnia, że mogę pracować robiąc to co lubię, rozwijać się, realizować swoje pasje, że leczenie mam darmowe i nie jestem przykuta do łóżka - a wiele osób po udarach i wypadkach, owszem jest.
Odpowiedz
#35
Miriam dziękujeUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#36
Miriam chapeau bas!
Odpowiedz
#37
Miriam tak to napisałas, ze nawet mi zrobiło sie lepiej :-D piona!
Odpowiedz
#38
[emoji2356]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#39
(05-01-2020, 22:23)JMonika79 napisał(a): Miriam, my sie poprostu nie rozumiemy, ja o niebie Ty o chlebie i taka gadka do Wladka.

Ja urodziłam troje dzieci i problemów z nietrzymaniem moczu nie mialam wiec porównanie też średnie

Ludzi z nadwagą nie oceniam- sama jestem szczupła i nic mi do czyjegoś problemu z wagą. Co to za porównywanie w ogóle.  Jak mozna porownywac kogos kto ma ochotę przejsc x km i nie moze bo przypałętało sie jakies neurologiczne chorobsko i chocby stanął na rzesach to nie da rady do kogos kto nie moze przejść x km bo zwyczajnie o siebie nie dba? Osoba z nadwagą ma taki plus że moze schudnąć i wrócić do formy prawda?

Zresztą o czym my w ogóle dyskutujemy to kompletny bezsens. Mam prawo nie lubić powiedzenia, że z ms da sie normalnie żyć i nie muszę się z tego nikomu tłumaczyć ani wykazywać że tak jest bądź nie jest.

Nigdzie zresztą nie napisałam że z sm to tylko sie rozbeczec i czekać na śmierć bo wcale tak nie uważam.

Trwaj w przekonaniach, w jakich chcesz, ale zdecyduj się czy oceniasz osoby z nadwagą czy jednak nie. Pisanie, że nadwaga jest skutkiem zabiedbania jest niestety bardzo krzywdzące i oceniające, a w dodatku w wielu przypadkach może być zupełnie niezgodne z prawdą. 

Oczywiście masz prawo uważać, że Twoje życie jest nienormalne odkąd chorujesz i masz prawo nie lubić sformułowania, że z SM można normalnie żyć, ale wiesz... przypomina mi się takie powiedzenie, które bardzo lubię: „Osoba która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi” Oczko

I na tym zakończę dyskusję bo faktycznie jest jałowa.
Odpowiedz
#40
(05-01-2020, 22:30)hela napisał(a): [emoji2356]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pusta wiadomość?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości