Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera limfocyty
#41
(21-09-2020, 09:48)e-smka napisał(a): Orchidea, a skąd się wzięło to dziadostwo???
Że szpitala. Miałam zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego.
Odpowiedz
#42
(25-09-2020, 09:19)e-smka napisał(a): I cie tam zarazili?
W szpitalu często coś się łapie
ja E. Coli przyniosłam do domu
Odpowiedz
#43
Tak w szpitalu. Niestety szpital jak wiadomo wylęgarnia wszystkiego.
Odpowiedz
#44
Witam
Po 15 miesiącach  brania tec.  terapia  została u mnie przerwana ze względu na niskie limfocyty.
Jak zaczynałem  miałem 1.9 po 3 mce  spadła na 0.9 a następnie oscylowały w granicach 06-07 .
Przy ostatniej wizycie kontrolnej spadły do 0.57. Pani doktor twierdzi , że są nowe wytyczne i w czasie pandemi dla kuracji TEC  nie mogą spadać poniżej 0.8  a wcześniej było do 0.5. 
Mam przerwę 1 miesiąc z sugestią na zmianę leku na Aubagio  lub Capaxone.
A jak u was wygląda sytuacji ?

Pozdr.
Odpowiedz
#45
(03-12-2020, 22:48)Peter napisał(a): Witam
Po 15 miesiącach  brania tec.  terapia  została u mnie przerwana ze względu na niskie limfocyty.
Jak zaczynałem  miałem 1.9 po 3 mce  spadła na 0.9 a następnie oscylowały w granicach 06-07 .
Przy ostatniej wizycie kontrolnej spadły do 0.57. Pani doktor twierdzi , że są nowe wytyczne i w czasie pandemi dla kuracji TEC  nie mogą spadać poniżej 0.8  a wcześniej było do 0.5. 
Mam przerwę 1 miesiąc z sugestią na zmianę leku na Aubagio  lub Capaxone.
A jak u was wygląda sytuacji ?

Pozdr.
Hej, szkoda. Biorę Aubagio po tecfiderze. Skutków ubocznych brak. Włosy lecą jak po każdym leku u mnie. Trzymaj się.
Odpowiedz
#46
Zrobilam sobie morfologie. Po 5 miesiacach Tecfidery limfocyty 1.7 (norma 0.6-3.4). Ciesze sieUśmiech
Czy sa jakies suplementy, ktore moga wspomoc i itrzymac prawidlowy poziom?
Odpowiedz
#47
Mam identyczną sytuację, po dwóch latach brania tec limfocyty spadły do 0,5 i zmieniam lek właśnie na Aubagio. Moja neurolog proponowała Aubagio albo copaxone i zdecydowałam się na Aubagio. Podobno ma dobre opinie i nie podrażnia żołądka jak tec. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór. Pozdrawiam
Odpowiedz
#48
Witam
Ja też robiłem ze 2 tygodnie temu badania i wyszło 0.5 przy kolejnej wizycie Pani neurolog raczej zmieni mi lek na Aubagio.
W grudniu już chciała ale uparłem się , że chcę pozostać na TEC.

Trochę boje się Aubagio bo różnie piszą o nim a tec w miarę tolerowałem.

Pozdr.
Odpowiedz
#49
Ja dzisiaj zrobiłam badania. Limfocyty 0,7. Oby leku mi nie zabrali.
Odpowiedz
#50
Jeszcze nie. Tak przy 0,5 mogą rozważać przerwę w leczeniu.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości