Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odbiór tecfidery
#11
Ja dopiero początkująca, więc co miesiąc.Lecz wiem, że potem co 3 mc.
Odpowiedz
#12
Ale pytanie było czy odbieramy wtedy kiedy się tabsy kończą czy możemy wcześniej. Nie o częstotliwość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
(07-12-2019, 12:29)hela napisał(a): Ale pytanie było czy odbieramy wtedy kiedy się  tabsy kończą czy możemy wcześniej. Nie o częstotliwość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Otóż to.Ona też odbiera co 3 miesiące.Z e względu na wyjazd chciała się umówić nie jak sobie życzą ,że jak ci zostanie tabletek na 5 dni tylko chciała wcześniej np jak zostanie jej tabletek na 2 tygodnie ale nikt nie chce słuchać i boi się ,że ją wywalą z programu a nie będzie przyjeżdżać w tych 5 dniach co chcą bo ciężko nie ma takiej możliwości -wyjeżdża  i tak jest słabo chodząca -kilka kroków i wózek dalej.Stracić programu też nie chce i teraz myślała ,że pewnie nigdzie nie pojedzie ze względu na tecfiderę.ONA SIę denerwowała a wiecie jak nerwy działają.Mówię zapytam was jak tam u was i ewentualnie będzie miała argumenty ,że nie wszędzie tak jest jak twierdzą bo zasłaniali się ,że to nakaZ  NFZ JEST.Myślałam ,że coś o tym wiecie bo jak uważają ,że wszędzie to was też by poinformowali o tym zapewne,że nie można wam odebrać leków wcześniej niż 5 dni przed końcem.Ona mówi zobaczy latem jak lekarze pójdą na urlop czy dostanie w tych 5 dniach pewnie wyjadą na urlopy i będą mieli gdzieś ją i te 5 dni nie będzie miało wtedy znaczenia.To chyba zależy o którą stronę chodzi pacjent czy lekarz .Jak lekarz zachoruje to nie dostanie w tych 5 dniach a np 14 dni wcześniej i nie będzie kłopotu.Wiem,że dostajecie co miesiąc lub co 3 miesiące.To jasne.TYlko czy np jak pracujecie czy wyjeżdżacie to możecie odebrać np 2 tygodnie wcześniej jak wam zostanie leków na 2 tygodnie czy mówią nie można NFZ zabrania.Tak się rozpisałam,że będzie wam to ciężko czytać pewnie.
Odpowiedz
#14
Wszystko jasne!
Wytlumaczylas dobrze
Ja moge sie umowic np 1 grudnia i pozniej np 24 grudnia bo pozniej np wyjade na urlop
Ja mam okreslic kiedy chce przyjechac po lek.
Mi nikt o tych 5 dniach nie mowil nigdy
Ja dzwoni i mowie ze chce za tydzien przyjsc i czy bedzie lekarz jak bedzie to jade za tydzien jak nie ma to jade za 5 dni czy 9 dni jak lekarz bedzie
Odpowiedz
#15
Ja mam zawsze zapas 10 ciut tabletek.Mysle, że to kwestia dogadania się z lekarzem.
Odpowiedz
#16
No czyli na 5 dni, ja tez tyle mam, kiedyś miałam na tydzień zapasu.

Orchi ty jesteś teraz w połowie pierwszego opakowania pełnej dawki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
Sluchajcie mi nikt nie pilnuje ile mi zostalo tabletek
Ja potrafilam przyjechac w dniu kiedy zostaly mi dwie z opakowania
To ja mam pilnowac wizyt i zeby mi leku nie zabraklo- tak uslyszalam
W grudniu mam dostac 2 opakowania a pozniej 3
Zobacze czy cos sie zmienilo w kwestii umawiania wizyt
Odpowiedz
#18
Ja kiedyś odbierałam leki w dniu w którym rano brałam przedostatnią tabletkę. Terminów raczej oni pilnują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#19
To ja dzis dzwonie i mowie ze mam lek do 22ego a wizyte wyznaczyli na 23
1 raz taka sytuacja
Jeszcze mi pielegniarka zwrocila uwage ze dopiero co bylam na wizycie
Teraz jak wprowadzaja odbior leku co 3 mce to zero organizacji
Odpowiedz
#20
(09-12-2019, 13:43)Anka napisał(a): To ja dzis dzwonie i mowie ze mam lek do 22ego a wizyte wyznaczyli na 23
1 raz taka sytuacja
Jeszcze mi pielegniarka zwrocila uwage ze dopiero co bylam na wizycie
Teraz jak wprowadzaja odbior leku co 3 mce to zero organizacji

Czyli jak zachorujesz 23 ,"złamiesz nogę " czego nie życzę to nie masz leków na to wychodzi.
Ciekawa jestem jak któraś z was gdzieś wyjedzie bo czytam ,że podróżujecie czy dadzą wam leki z kilku -kilkunasto -dniowym (powyżej 5 dni)wyprzedzeniem czy faktycznie nastały jakieś złe zmiany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości