Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogorszenie po Solu
Ja dopiero jutro bede cos wiedziec,
nie bylo mojej neurolog,a sama nie chce kombinowac.
Na spoed tez isc nie chce,bo mnie wsadza na oddzial,
a moja neurolog dopiero jutro bedzie.
Dzis troche lepiej,giry zelzaly i juz takie ciezkie nie sa.

(27-11-2019, 14:57)Akinom napisał(a): Gośka, mi tec ogólnie nie pomaga. Choroba idzie do przodu. Neurolog każe brać póki dają, bo nie ma dla mnie nic lepszego, a o II linii mogę zapomnieć, bo rzutów nie ma i nie będzie. Jak sama zrezygnuje, a pojawi się cokolwiek nowego to mogę zapomnieć o programie.
Ja wogole nie wiem jakie sa te linie i programy w Polsce.
Tak na dobra sprawe to nawet jak jest w Belgii za dobrze sie nie orjentuje.
Jak stwierdzili,ze mam ms ,zaraz dostalam tec,skierowanie na rehabilitacje,
wlasna pielegniarke,ktora ma przychodzic co miesiac,pobierac krew,
byla tylko razOczko
i przykaz ze jak bedzie sie cos zlego ze mna dziac
zaraz dzwonic do neurologa.
A i bezwzgledny zakaz sluchania i czytania glupot,
typu: ms=wozek inwalidzki i tym podobne
Mam miec pozytywne nastawienie,dbac o siebie ,
nie stresowac sie, a moja neuro zajmie sie moim zdrowiem.
Dlatego to forum i ludzie,ktorzy tu pisz sa jak skarbnica wiedzyUśmiech
Odpowiedz
I super. Może to pogoda na Ciebie tak działa. Jest beznadziejnie.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(27-11-2019, 13:15)JMonika79 napisał(a): Dostalam zestaw ćwiczeń do domu, ale ze względu na brak kooperacji ze strony ręki mam poczekać aż choć trochę sie polepszy. Dostałam wytyczne aby pobudzac nerwy w ręce poprzez pocieranie jej lub nią o rozne powierzchnie, różne struktury i materiały ( gładkie, szorstkie, zimne, cieple, wypukłe, wklęsłe etc ) ma pomoc nerwom w podjęciu pracy i stymulowaniu ich.

Nikt niie wie ile to moze potrwać i czy w ogóle kiedykolwiek się cofnie. Wytłumaczono mi w szpitalu że sterydy zatrzymują stan zapalny i kolejne degradacje ale nie naprawiają szkód. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą bądź ze sterydami.
Czyli możesz stymulować rękę ocieraniem o różne struktury swojego faceta/męża/przyjaciela/kochanka...??? Duży uśmiech
Gdzieniegdzie jest gładki, gdzieniegdzie szorstki i drapiący, a gdzieniegdzie twardy i milusi Duży uśmiech hahaha
Przepraszam, jeśli to głupi żart, ale tak chciałam Cie trochę rozbawić Oczko

Człowiek boi się tych szpitali i sterydów i tak zwleka niepotrzebnie czasem...
Ale wierzę że u Ciebie będzie dobrze, że wróci to wszystko w jakimś stopniu do normy  Przytulanie
Odpowiedz
Kurcze mi się zawsze wydawało ,że jak pierwsza linia nie działa to dają leki z drugiej linii. Rzutow nie masz ,ale masz nową zmianę .

2. linia terapii - leczenie drugiego rzutu, bardziej skuteczne, wdrażane przy braku skuteczności 1. linii oraz przy szybko rozwijającej się ciężkiej postaci SM – podstawowe leki to natalizumab, fingolimod.
Odpowiedz
Sa rozne postacie sm
Przy rzutowo remisyjnej masz leki 1 i 2 linii
Przy pierowtnie postepujacej jest juz od listopada Ocrevus - tez do rr mozna go brac
Wiec zalezy jaka postac sm ma chory
Skoro Ocrevus od niedawna jest refundowany to nie kazdy szpital go ma i szybko moze nie miec
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości