Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny przypadek ...
#1
Witam Was,

Jestem na początku diagnozy...

Lekarze określając mój przypadek najczęściej mówią: "To bardzo dziwne ... !!!"

Moja sytuacja jest następująca - od ponad 20 lat cierpię na migreny z aurą. 10 lat temu zrobiłam MR i wszystko było w porządku. 2 tygodnie temu, bez żadnych znaczących powodów, postanowiłam skontrolować się powtórnie... i żałuję tego niezmiernie...

Oto opis badania: "w istocie białej obu półkul mózgu, okołokomorowo i podkorowo bardzo liczne (ponad 30) ogniska wielkości do 18mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2W. Jedno ognisko  7mm obecne również w prawobocznej części pnia mózgu i kilka w konarach środkowych móżdżku. Powyższy obraz nie jest specyficzny. Konieczna korelacja z obrazem klinicznym, nie można wykluczyć choroby demienilizacyjnej. Układ komorowy nieposzerzony, ustawiony pośrodkowo, symetryczny. Przestrzeń przymózgowa nieposzerzona. Wnioski: liczne uszkodzenia istoty białej.

Płytkę z badaniem widziało 2 neurologów i 2 radiologów, ich wspólny wniosek to, że zmian jest bardzo dużo ale "są jakieś dziwne"!

W opozycji do tego wyniku stoją badania kliniczne - jestem w 100% zdrowa neurologicznie, żadnych, nawet minimalnych odchyleń. Dodam, że czuję świetnie, nie mam żadnych dolegliwości charakterystycznych dla SM. Żadnych incydentów w przeszłości mogących przypominać rzuty SM nie pamiętam.

Innych badań jeszcze nie mam, sporo zrobiłam, czekam na wyniki.

Bardzo Was proszę napiszcie mi co o tym myślicie - będę bardzo wdzięczna Uśmiech
Odpowiedz
#2
Tu raczej trudno cokolwiek skomentować, skoro sami lekarze mówią, że to bardzo dziwne. Natomiast jedno co jest pewne - obraz radiologiczny nie idzie w 100% w parze z obrazem klinicznym. Neurolog opowiadał mi o pacjencie, który miał ok 100 zmian demielinizacyjnych, a jego jedynym objawem było drganie kącika ust. Powodzenia w diagnostyce.
Odpowiedz
#3
Cześć, zgadzam się z Miriam, oby lekarze pikietowali Twoją diagnostyką w dobrą stronęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedzi!
W przyszłym tygodniu jadę do Warszawy do szpitala.
jestem pozytywnie nastawionaUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości