Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metoda PNF
#1
Duży uśmiech 
Witam wszystkich grupowiczów :-) 
Mam na imię Ada, jestem studentką V roku studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia, obecnie pracuje w  Szpitalu Uzdrowiskowym, mam ukończony kurs z metody PNF. Z racji tego iż ciekawi mnie ten temat i na co dzień wykorzystuję tę metodę w pracy jestem ciekawa czy ktoś z Państwa ćwiczył tą metodą i jakie są Wasze spostrzeżenia :-). Przymierzam się do pisania pracy na ten temat.  Za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję oraz zapraszam do dyskusji, oczywiście chętnie odpowiem na wzszelkie pytania a także wypowiem się od siebie :-) z drugiej strony. W razie czego jestem również do dyspozycji na priv. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Cwiczylam ta metoda jak byłam w szpitalu rehabilitacyjnym, świetna sprawa, moim zdaniem przynosi najlepsze efekty.
Odpowiedz
#3
Na czym ona polega?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Mojego męża po udarze PNF postawił na nogi. U mnie, przy SM nie zauważyłam jakiejś super zmiany. Każdy jest inny i komuś pomaga, dla kogoś jest neutralne.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#5
Dziękuje Państwu za dotychczasowe odpowiedzi. Właśnie jestem ciekawa jak wyjdą badania na większej ilości osób :-) zachęcam rownież innych użytkowników do odpowiedzi.

Pozdrawiam

(10-10-2019, 20:30)hela napisał(a): Na czym ona polega?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam :-)
 Jest to metoda ćwiczeń która polega na angażowaniu różnych grup mięśniowych poprzez odpowiednie ćwiczenia.  Te zaś wyglądają zupelnie inaczej niz te które na co dzień spotykamy w przychodniach czy szpitalach. Terapeuta poprzez swój chwyt, słowa, odpowiednią pozycje pacjenta pobudza mięsnie do ćwiczeń co z kolei przekłada się na daną funkcje. Możliwe jest zatem zmniejszenie spastyki, poprawa chodu, czucia, zmniejszenie bólu, poprawa siły mięśniowej, aktywacja rezerw pacjenta. Oczywiście możliwe jest aby pacjent też sam ćwiczył bez terapeuty. Ważne są kierunki wykonywania ćwiczen w tzn diagonalnych. Temat rzeka tak naprawde :-) jeśli ma Pani pytania  i moge pomóc to zapraszam do kontaktu na priv, chetnie odpowiem :-) 
ps. aby zobrazować lepiej można wpisac sobie w youtube ćwiczenia metodą PNF :-) 

Pozdrawiam

(10-10-2019, 16:25)Joanna napisał(a): Cwiczylam ta metoda jak byłam w szpitalu rehabilitacyjnym, świetna sprawa, moim zdaniem przynosi najlepsze efekty.

Super ! :-) bardzo się ciesze :-)

(14-10-2019, 06:53)Akinom napisał(a): Mojego męża po udarze PNF postawił na nogi. U mnie, przy SM nie zauważyłam jakiejś super zmiany. Każdy jest inny i komuś pomaga, dla kogoś jest neutralne.
Tak PNF to idealna metoda po udarze jednak mnie ciekawi wątek Sm czy równie dobrze działa :-) stad mój pomysł na zbadanie tego. Wszystko zależy od organizmu ale też od prowadzenia ćwiczeń daną metodą. tak naprawde czynników jest wiele :-)  
Dziekuje za odpowiedź
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości