Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbiór objawów zaburzajacych zycie
Witaj na forum. Z opisu objawów rozumiem, że mogłeś przypisać je pod sm. Wcale mnie to nie dziwi, bo u mnie wyglądało to podobnie. Stresująca praca i pojawiające się w jej trakcie dziwne mrowienia, drętwienia, a do tego częsta płaczliwość, nerwowość, nieuzasadnione lęki. No ale trzeba pamiętać, że to nie są swoiste objawy sm i przyczyn może być wiele. Ja w podobnych do Twoich objawach doszukiwałam się boreliozy. Nawet neuroboreliozy. Robiłam masę badań, a wystarczył zwykły test elisa który już na początku to wykluczył. Poza tym być może EMG nie jest wiarogodne, ale wydaje mi się że MRI juz tak. I chyba nawet ma kluczowe znaczenie w rozpoznaniu sm.
Odpowiedz
Witajcie po krotkiej nie obecnosci, dzieki za wszystkie rady. Bylem wczoraj kolejny raz u neurologa, przejrzal rezonans, zrobil badanie neurologiczne, wedlug niego nie ma zadnych podstaw by przypuszczac tu sm aczkolwiek dostalem skierowanie na badanie EMG konczyn, lewej nogi i lewej reki, potem w zaleznosci od badania EMG mam zrobic MRI kregoslupa szyjnego i ledzwiowego. Porozmawialem z nia rowniez na temat teżyczki utajonej bo wedlug proby tezyczkowej, takową posiadam i zlecila sumplementacjie pierwiastków oraz zalecila zeby jednak właczyc leki przeciwdepresyjne.
Odpowiedz
Dobrze że się coś dzieje, i że lekarz Cię nie odsyła dalej.
Odpowiedz
Dokładnie, zalecono dodatkowe badania i może dzięki nim postawią ostateczne rozpoznanie
Odpowiedz
Z tym, ze mam jutro juz lot do uk niestety, wiec niestety diagnozowanie tego wszystkiego musze odwlec. Moze tam uda mi sie cos zrobic..
Odpowiedz
Jesli uda Ci sie znaleźć sensownego gp to wszystko zalatwisz ma moejscu, powodzenia! Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości