Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od grudnia brak diagnozy
#1
Witajcie. Postaram w skrócie opowiedzieć moja historię.

W grudniu zachorowalem  na infekcje górnych dróg oddechowych,, lekarz wypisal antybiotyk zinnat w ciemno ( bez badań bakteriologicznych - jak się później okazalo to była wirusówka , pozostawie bez komentarza). Tydzień po wyzdrowieniu zacząłem mieć kilkudniowe osłabienie kończyn dolnych , drzenia palców, parestezje,  pojawily sie takze fascukulacje głównie łydek ktore mam do dzis caly czas mozna powiedziex 24/7. Zaczalem  w grudniu tez widzieć podwójnie ( diplopia) widzę podwójnie do dziś . 

Byłem hospitalizowany dwukrotnie W styczniu, lekarze nie postawili diagnozy,  W  funkcji ledzwiowej prążķów oligoklonalnych  specyficznych dla sm -brak ( typ 1)

W mri wyszła tylko jedna drobna zmiana nie wzmacniająca się po podaniu kontrastu w  lokalizacji nieodpowiadajacej koniecznie objawom

Na chwilę obecną lekarze wykluczyli  SM, oraz boreliozę. 


Nowy poważny problem zdrowotny pojawił się w marcu. Zacząłem mieć dziwne objawy że strony oczu , oprócz podwójnego widzenia  zacząłem widzieć iskry, poswiaty,  rozszczrpienie swiatel i sklonowane obrazy od zrodel światła.  Takie typowe widzenie jest w stozku rogówki, ale lekarze okulisci kilkukrotnie wykluczyli to schorzenie i mowili ze to jest raczej sprawa neurologiczna, dodam też że mniej więcej w tym samym czasie od pojawienia się tego objawu ocznego   pojawiło się u mnie drganie kacika ust ktore trwala nawet kilka godzin dzienie ( bardzo szybkie pulsowanie ) i utrzymywało się to ponad miesiac . Te objawy od strony oczu mam do dzis I z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej 

Dwa miesiące temu ( już kilka miesięcy od  wystapienia tych nowych objawow ocznych   i drgania kącika )miałem wykonane kontrolne MRI . W mri nic nowego nie przybyło, jest dokładnie wszystko w takiej samej postaci jak 6 miesięcy temu..

Moje pytanie brzmi? Czy ktoś z chorych miał podobne objawy oczne w SM co ja ??? Diagnozuje się już prawie rok latam po lekarzach A oni załamują ręce  okulisci wysyłają do neuro - neuro do okulistów. I tak w kółko .. wyprzedzając pytania odpowiadam - miałem wielokrotnie dobierane okulary nawet z cylindrami , zarówno okulary jak I soczewki które nosiłem przez 5 lat nie niwelują tego widzenia A okulisci mówią że mam idealnie dobrane okulary I soczewki  do wady( zmienialismy  też moce na mniejsze i wieksze  bez żadnych rezultatów , okulisci mówią że to coś neurologicznego)

ew załącznikach przesyłam wam obrazy tego jak widzę od marca (starałem się odzworowac 1:1 tego jak widzę źródła światła)

Czy te objawy sugerują sm ? Mimo że na razie brak jest konkretnych zmian w mri  I braku prążków  ??


[Obrazek: PeAucRG.jpg]

[Obrazek: rvgJnQX.jpg]

[Obrazek: e9PK1Ui.jpg]

MOJE GŁÓWNE PYTANIE: CZY TAKIE WIDZENIE JAK NA POWYZSZYCH OBRAZKACH JEST SPECYFICZNE W SM ? Czy ktoś z Was ma/ miał doklsdnie takie samo widzenie  patrząc na wszelkie swiatelka ?? 




Ostatni rezonans ( nic nowego nie przybyło, dokładnie taki sam jak pół roku temu) :

[Obrazek: QfXpzv8.jpg]


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Hej, ja miałam kilka razy podwójne widzenie, ale to było zawsze przy rzutach i ogólnie mijało po tygodniu do dwóch Smutny
Odpowiedz
#3
Nie ma zmian w MRI, nie ma prążków w PMR... na tej podstawie faktycznie trudno postawić rozpoznanie SM. A MRI rdzenia w odcinku szyjnym było robione?
Odpowiedz
#4
(27-09-2019, 23:13)Miriam napisał(a): Nie ma zmian w MRI, nie ma prążków w PMR... na tej podstawie faktycznie trudno postawić rozpoznanie SM. A MRI rdzenia w odcinku szyjnym było robione?

Tak dwukrotnie, w  styczniu I niecałe trzy miesiące temu kontrolne , brak zmian, tutaj zdjęcie z ostatniego :

[Obrazek: jEKhO3Q.jpg]
Odpowiedz
#5
Znajdź dobrego neuro który sie specjalizuje w sm, ja czasem tak widzę światła. Ale ja mam jeszcze jaskrę posterydową, może to od tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
Dość mocno się rozjeżdżają te cyfry jak i światła. Powiedz, czy litery np. na komputerze, telefonie też mają takie cienie podwójne jakby? Jaki wpływ ma odległość obrazu na te rozmnażanie się świateł, czy jest tak, że im z dalszej odległości patrzysz to bardziej widzisz ten efekt klonowania się obrazów czy odległość nie ma żadnego znaczenia?
Odpowiedz
#7
Jakim urządzeniem wykonywany był rezonans? Bo niedawno czytałam, że te 1,5T potrafią nie pokazać zmian co mnie zadziwiło.

Miałaś/eś robione wpw?
Odpowiedz
#8
Identycznie jak u mnie, zaczęło się od kuracji antybiotykowej i problem do dzisiaj. Większość objawów identyczna, daj znać czy rozwikłałeś zagadkę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości