Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest się czym martwić?
#11
Podpytam jeszcze was bo jesteście bardziej obeznani. Problem odnosnie wzroku 5 lat temu do pracy robiłam badania i wzrok miałam idealny. W marcu tego roku wykonywała ponowne badania okulistyka stwierdziła na jednym oku wadę wzroku - 0,5 drugie ok. Nie kupiłam okularów bo widziałam ok. Kilka dni temu byłam na badaniu wzroku i stwierdzono wadę wzroku na jednym - 0,5 a na drugim już - 1. Czy to pogłębienie się wady wzroku może mieć jakąś przyczynę neurologiczna.Pytalam kobiety która ten wzrok mi badala i powiedziałam jej poprzednim badaniu więc stwierdziła że często różne choroby powodują tak szybkie pogorszenie się wzroku. Faktycznie wieczorem widzę nie ostro i mam taki błyski przed oczami a dokładnie jak coś robię to mi się wydaje że jakiś cień mi przeleciał przed oczami nie konsultwoalam z lekarzem bo trochę dla siebie brzmie jak wariatka z tymi cieniami przed oczami.
Odpowiedz
#12
No wlansie mam to samo Smutny do tego jeszcze ta pogłębiają a się wada nie wiem czy po prostu popsuł mi się wzrok czy przypisać to do innych objawów
Odpowiedz
#13
Idź do dobrego okulisty poprostu, jeżeli brałaś sterydy to one też mają wpływ na wzrok. Mi dopiero taki okulista starszej daty, z dużym doświadczeniem powiedział że mam zaćmę posterydową. Nic mi nie błyska, cieni też nie widzę dla ścisłości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
Nie brałam sterydów. nigdy też nie miałam problemów ze wzrokiem zaczęły się dopiero właśnie na wiosnę ale u okulisty trzeba się będzie chyba przebadac dokładniej.
Odpowiedz
#15
Hej jak wiecie jestem w trakcie badań rezonans zrobiony wyniki przyszły tydzień. Dzisiaj pojawił się problem zaczęły mi dretwiec usta i język. Raz mniej raz bardziej usta mma jak po znieczuleniu u dentysty raz to mija raz się znowu dretwieje język to samo. Czekać na te wyniki iść do lekarza? Co na to wziąść? Biorę od miesiąca neurovit i dodatkowo wapno
Odpowiedz
#16
(27-09-2019, 10:25)Kingutek2 napisał(a): Hej jak wiecie jestem w trakcie badań rezonans zrobiony wyniki przyszły tydzień. Dzisiaj pojawił się problem zaczęły mi dretwiec usta i język. Raz mniej raz bardziej usta mma jak po znieczuleniu u dentysty raz to mija raz się znowu dretwieje język to samo. Czekać na te wyniki iść do lekarza? Co na to wziąść? Biorę od miesiąca neurovit i dodatkowo wapno

nie zaszkodzi pójść do lekarza, tylko czy tak szybko się dostaniesz do specjalisty? może od razu pójdziesz z wynikiem
być może stresujesz się tym wynikiem i to może być objaw, ja tak mam często jak się zestresuję, to dziwne rzeczy się dzieją.
niestety na to może podziałać tylko zlikwidowanie przyczyny- spróbuj się zrelaksować, jakoś nie myśleć, bo teraz potrzeba cierpliwości.
wiem, że to trudne, ale ja wolę brać w takich sytuacjach silne leki uspokajające niż ryzykować że przerodzi się to w rzut.
powodzenia, trzymaj się Uśmiech
Odpowiedz
#17
Dziękuję za odpowiedź udało mi się wyblagac opis rezonansu na dziś więc w pon do lekarza już z wynikami. Na szczęście trafiłam na świetną neurolog która sama zaoferowała że jak tylko otrzymam wyniki przyjmie mnie bez kolejki. Pewnie jeszcze wieczorkiem po odbiorze wyników napisze z pomocą o interpretację choć liczę na to że mri będzie czyste i okaże się że to na tle nerwowym
Odpowiedz
#18
a to świetnie, że tak się udało. trzymam kciuki Uśmiech
Odpowiedz
#19
(27-09-2019, 12:06)Kingutek2 napisał(a): Dziękuję za odpowiedź udało mi się wyblagac opis rezonansu na dziś więc w pon do lekarza już z wynikami. Na szczęście trafiłam na świetną neurolog która sama zaoferowała że jak tylko otrzymam wyniki przyjmie mnie bez kolejki. Pewnie jeszcze wieczorkiem po odbiorze wyników napisze z pomocą o interpretację choć liczę na to że mri będzie czyste i okaże się że to na tle nerwowym


Super że spotykasz ludzi którym zależyUśmiech piwa sie napij, takiego dobrej jakości, mi na nasilone objawy pomaga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
Odebrałam wyniki i chyba dobre 
Opis badania 
Odcinek szyjny
Trsony odcinka szyjnego prawidlowe
Krążki miedzykregowe prawidłowe na poziomie c2-c3 bez istotnej protuzji krążka miedzykregowego
Na poziomach c3-c4, c-4-c5 c5-c6 szerokopasmowy portu ja krążka między kręgowego modeluje przednia ścianę worka oponowego i wraz ze zmianami wytworczymi lewego stawu miedzywyrostkowego przeweza lewy otwór miedzykregowe
Na poziomie c6-c7 szerokopasmowy portu ja krążka między kręgowego modeluje przednia ścianę worka oponowego
Rdzeń kręgów prawidlowy
Struktory miedzykregowe bez patologii 

Mozg
Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony symetryczny nieprzemieszczony
Przestrzenie płynów przymozgowe nieposzerzony 
Intensywność sygnałów istaty białej i szarej prawidłowa 
Nie stwierdza się ograniczenia dyfuzji cząsteczek wody w sekwencji DWI i mapach ADC
Komora IV i wodociąg mózgu w granicach normy
Struktury tylnej jamy bez patologicznych sygnałów 
Nie stwierdza się patologiczne go wzmocnienia po podaniu kontrastu w obrębie mozgowia 
Wnioski 
Obraz mozgowia w wykonanym mr w granicach normy 

Czyli wszystko ok jak rozumiem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości