Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc, dziwne objawy
#21
(30-07-2019, 16:36)miso25 napisał(a): Mnie źle nie zdiagnozowali, nie wiem jak ciebie. Do ciebie się nie zwracałem więc nie wiem czemu masz pretensje, to ty zaczęłaś, zresztą jak zawsze.

To mówisz że to nie Twoje posty? Zacząłeś Ty, forum jest o sm, a nie o innych chorobach.

[Obrazek: fd8dc824dd94cd63accbc1ce123a5994.jpg]


[Obrazek: 5e0b77c1eb74642cfc7a38bbb720e3e1.jpg]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
Ja nadal nie rozumiem po co ktos kto nie ma sm jest na tym forum
Miso ma konto od maja 2019
Nie ma sm,
Napisal swoja hostorie
Skoro nie masz sm to po co ci konto na forum?
Bylo juz kilku osobnikow ktorzy tez pisali ze mieli niby sm a sie okazalo ze to borelioza
Lekarze sie myla i sie mylili i beda sie mylic
Jesli ktos z chorych na sm chce zbadac czy to nie borelioza to najlepiej zalozyc konto na forum poswieconym tej chorobie. Tam juz ktos doradzi co i jak badac
Odpowiedz
#23
JMonika, tylko podejście że diagnoza jest na pewno zła i trzeba robic prywatnie drogie badania, też nie jest rozwiązaniem, i tylko krzywdę można sobie zrobić. I innym przekonując ich do swojego stanowiska. Nikt z nas nigdy nikomu nie pisze że „masz sm” itd, mimo że forum jest o sm, a pisanie jak szukać boreliozy którą wykluczają z reguły przy diagnostyce jest słabe po prostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#24
Nigdzie nikt nie pisze ze diagnoza jest na pewno zła. Nie wiem co Ty sobie wmawiasz. Tak jak napisałem większość tych drogich badań jest w  podobnej cenie co Western blot. Większość ludzi u których SM okazało się borelioza to właśnie oosby badające się tymi ogromnie drogimi testami. Łącznie z tymi ludźmi których pokazywał TVN Polsat czy inne telewizje
Odpowiedz
#25
Nikt sobie nic nie wmawia, zadałam pytanie co jeżeli ta borelioza to tylko choroba współistniejąca? Co wtedy? Nikt mi nie potrafi odpowiedzieć.

Nie podoba mi się mieszanie ludziom w głowach i nie rozumiem co na forum chorych na sm robi osoba która sm nie ma. I pisze raz że była źle zdiagnozowana, a za chwilę że nie, to co jest prawdą?

No i wyraziłam swoje wątpliwości związane z wysypem chorych na boreliozę i niewątpliwą dochodowością wykonywania takich testów i leczenia. Tym bardziej że ciężko zweryfikować powodzenie tych terapii, i czy w ogóle były zasadne.

Nie wiem w czym tu problem i czemu proste pytania wywołują takie reakcje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Odniesienie do akapitu: Jeżeli borelioza to choroba wspóltowarzysząca SM, a badania pokazywały niejednokrotnie (wystarczy poczytać pubmed lub nawet komercyjne polskie portale medyczną o tym piszą że: "Późna postać neuroboreliozy objawia się najczęściej autoimmunologicznym procesem zapalnym mózgu i rdzenia w odpowiedzi oczywiście na kolonizację bakteryjną W badaniach neuroobrazowych w tej postaci uwidoczniają się zmiany do złudzenia przypominające zmiany w stwardnieniu rozsianym, co często sprawia trudności weryfikacyjne radiologom i neurologom, tym bardziej, że po podaniu środka kontrastowego zmiany neuroboreliotyczne w mózgu czy rdzeniu potrafią ulec wzmocnieniu." Zródło: https://emg-neurolog.pl/borelioza/

Strona prowadzona przez panią Neurolog Katarzyne Toruńską

Odniesienie do akapitu 2: Napisałem że w szpitalu zdiagnozowanu u mnie SM i wielu neurologów to potwierdziło zaś prywatne badania która mają opisanie w literaturze medycznej pokazały zupełnie coś innego.

Akapit 3: Prowadzisz badania nad zweryfikowaniem powodzenia owych terapii że z góry zakładasz niepowodzenie albo powątpiewanie? Znam wielu ludzi którzy po leczeniu ILADS wstało z wózka inwalidzkiego, i nawet o nich był materiał na TVN-ie dość niedawno.
A
Odpowiedz
#27
W sumie to ja napisałam koleżance pytającej o objawy mrowienia itd., że miałam niemalże identyczne i że moja diagnoza była błędna. Nie rozumiem dlaczego nie miałabym podzielić się swoim doświadczeniem i BYĆ MOŻE komuś w ten sposób pomóc. 

W ogóle to mam wrażenie, że doradzanie tu komuś, że może być to w takim razie borelioza, a nie stwardnienie jest czymś złym. 

Niby dlaczego mając to za sobą nie mogę się tym podzielić, skoro czytając pytanie, czuję się W TYM PRZYPADKU niemalże ,, wywołana do tablicy,,. 

Nie ma gorszej, czy lepszej choroby. Neuroborelioza daje bardzo zbliżone objawy i nie mniejsze cierpienie, więc przestanmy się licytować.
Odpowiedz
#28
(30-07-2019, 20:10)Kamila A napisał(a): W sumie to ja napisałam koleżance pytającej o objawy mrowienia itd., że miałam niemalże identyczne i że moja diagnoza była błędna. Nie rozumiem dlaczego nie miałabym podzielić się swoim doświadczeniem i BYĆ MOŻE komuś w ten sposób pomóc. 

W ogóle to mam wrażenie, że doradzanie tu komuś, że może być to w takim razie borelioza, a nie stwardnienie jest czymś złym. 

Niby dlaczego mając to za sobą nie mogę się tym podzielić, skoro czytając pytanie, czuję się W TYM PRZYPADKU niemalże ,, wywołana do tablicy,,. 

Nie ma gorszej, czy lepszej choroby. Neuroborelioza daje bardzo zbliżone objawy i nie mniejsze cierpienie, więc przestanmy się licytować.
Anioł
Odpowiedz
#29
(30-07-2019, 19:52)miso25 napisał(a): Odniesienie do akapitu: Jeżeli borelioza to choroba wspóltowarzysząca SM, a badania pokazywały niejednokrotnie (wystarczy poczytać pubmed lub nawet komercyjne polskie portale medyczną o tym piszą że: "Późna postać neuroboreliozy objawia się najczęściej autoimmunologicznym procesem zapalnym mózgu i rdzenia w odpowiedzi oczywiście na kolonizację bakteryjną W badaniach neuroobrazowych w tej postaci uwidoczniają się zmiany do złudzenia przypominające zmiany w stwardnieniu rozsianym, co często sprawia trudności weryfikacyjne radiologom i neurologom, tym bardziej, że po podaniu środka kontrastowego zmiany neuroboreliotyczne w mózgu czy rdzeniu potrafią ulec wzmocnieniu." Zródło: https://emg-neurolog.pl/borelioza/

Strona prowadzona przez panią Neurolog Katarzyne Toruńską

Odniesienie do akapitu 2: Napisałem że w szpitalu zdiagnozowanu u mnie SM i wielu neurologów to potwierdziło zaś prywatne badania która mają opisanie w literaturze medycznej pokazały zupełnie coś innego.

Akapit 3: Prowadzisz badania nad zweryfikowaniem powodzenia owych terapii że z góry zakładasz niepowodzenie albo powątpiewanie? Znam wielu ludzi którzy po leczeniu ILADS wstało z wózka inwalidzkiego, i nawet o nich był materiał na TVN-ie dość niedawno.
A


No TVN to bardzo wiarygodne źródło wiedzy medycznej. Napisałeś również że Ciebie NIE zdiagnozowano źle, przeczytaj własne posty. I tym zakończę temat że to forum dla chorych na sm a Ty sm nie masz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#30
Gdzie napisałem że TVN to wiarygodne źródło MEDYCZNE? Masz chyba problemy z czytaniem. Diagnozę dostałem prawidłową w CMW nie w szpitalu i to miałem na myśli.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości