Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań - poszukiwani chętni do udziału w projekcie
#1
Z Fundacją skontaktował się Bartek Lis - socjolog i animator kultury pracujący w Centrum Kultury ZAMEK, chorujący od 17 lat na SM. Pan Bartek chce zrealizować projekt, który będzie opowiadał o "niewidoczności" naszej choroby. Jak tłumaczy: 

Cytat:Tę niewidoczność można w różny sposób rozumieć. Z jednej strony dotyczy takich objawów jak zmęczenie przychodzące nagle, albo gorsze psychiczne samopoczucie. Z drugiej można je rozumieć jako coś co wiąże się z nie-medialnością SM, nie dostrzeganiem jej przez większość społeczeństwa oraz władze. Czasami, gdy los nas zmusi do korzystania z wózka, ta niewidoczność może oznaczać także "znikanie z przestrzeni publicznej" (bariery architektoniczne i poznawcze blokują korzystanie z życia wspólnotowego tak jak dawniej). 

Bartek - doświadczony rozmówca, chciałby namówić zainteresowane osoby do porozmawiania o doświadczeniu choroby, o jej (nie)widoczności. Kolejnym etapem byłyby fotografie, które zrealizowałby jego dobry kolega i świetny fotograf - Krystian Daszkowski. Osoby fotografowane miałyby oczywiście wpływ na sposób ujęcia, kontekst, miejsce. Chodzi o to, by późną jesienią - w grudniu 2019 roku - pokazać w Zamku wystawę. Byłyby na niej dużo-formatowe portrety-zdjęcia, oraz krótkie fragmenty rozmów. 

Nadarza się wartościowa okazja do tego by opowiedzieć o SM innym. Zwrócić uwagę na temat, ale przede wszystkim, pokazać swoje twarze i odmitologizować chorobę, wyjść przed nią, nie pozwolić by nas zasłaniała. 

Na prośbę Pana Bartka – przyłączamy się do poszukiwania osób z Poznania, które zechcą się spotkać z Bartkiem i Krystianem i porozmawiają o swoim "niewidocznym SM". Zachęcamy do włączenia się. Na wystawie znajdzie się około 10 portretów/historii, ale jest to początkiem nowej współpracy z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Bartek i Krystian jeśli będzie potrzeba dojadą do osób zainteresowanych udziałem.

Kontakt: b.lis@ckzamek.pl
Odpowiedz
#2
Ja zapraszam w okolice TarnowaOczko wiem za dalekoSmutny fajny pomysł, dobre zdjęcia mają dużą siłę.
Odpowiedz
#3
ja z Gorzowa, ale chętnie przyłączyłabym się do projektu, nawet jeśli będzie konieczny dojazd do Poznania
Odpowiedz
#4
(17-07-2019, 13:17)agica napisał(a): ja z Gorzowa, ale chętnie przyłączyłabym się do projektu, nawet jeśli będzie konieczny dojazd do Poznania

Projekt zapowiada się bardzo ciekawie Uśmiech dlatego zachęcamy do kontaktu mailowego z Panem Bartkiem- b.lis@ckzamek.pl
Odpowiedz
#5
Ja się leczę w Poznaniu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości