Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katowice - nabór do badań klinicznych
#1
Niedawno na forum pojawiła się informacja o rekrutacji do badań klinicznych w Neuro-Medic. Tamten wpis nie zawierał zbyt wielu szczegółów, dlatego został usunięty. Jednocześnie poprosiłam przedstawicieli placówki o dodatkowe informacje.
Publikuję rozszerzoną informację o naborach do badań.

Cytat:Centrum Medyczne Neuro-Medic w Katowicach oferuje dla osób w wieku od 18 do 65 lat chorujących na stwardnienie rozsiane (niezależne od postaci choroby) możliwość bezpłatnego leczenia spastyczności kończyn dolnych lekiem na bazie marihuany.Do badania będą kwalifikowane osoby poruszające się samodzielnie lub przy pomocy kuli, które pomimo leczenia co najmniej dwoma lekami przeciwspastycznymi (baclofen, sirdalud lub innymi dostępnymi w Polsce) nie uzyskały satysfakcjonującego zmniejszenia sztywności mięśni. Lek stosowany będzie w postaci doustnych kropli 3 razy dziennie, jako uzupełnienie aktualnego leczenia  przeciwspastycznego (brak konieczności odstawienia dotychczas zażywanych leków). 

Dodatkowo rozpoczynamy również rekrutacje do nowego programu dla wszystkim osób z aktywną postacią rzutowo-remitującą stwardnienia rozsianego (1 rzut w ciągu 12 miesięcy lub aktywne ognisko w badaniu MR) w wieku od 18 do 60 lat, które dotychczas były nieleczone lub leczone lekiem o niedostatecznej skuteczności. Wszyscy pacjenci zakwalifikowani do programu otrzymają bezpłatnie lek będący przeciwciałem monoklonalnym podawanym raz w miesiącu w postaci dożylnej infuzji. 

KONTAKT: neuromedic@op.pl
Odpowiedz
#2
No i widać da się normalnie nam odpowiedzieć, bo tamte wpisy że były nietaktowne to jest mało powiedziane + podszywanie się pod osobę chorą.
Odpowiedz
#3
Dobrze, że zostało to wyjaśnione. Nie fajnie zachowała sie wyedy tamta osoba
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości