Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawy SM? - dużo wątpliwości, jeszcze przed diagnostyką
#31
(29-06-2019, 20:04)niebieska_83 napisał(a):
(29-06-2019, 19:47)agica napisał(a):
(29-06-2019, 18:42)niebieska_83 napisał(a): Witajcie, od kilku lat leczę się na migrenę (z aurą, odmiana oczna) dlatego bóle głowy i problemy z oczami (podwójne widzenie, światłowstręt, zaniewidzenie) dotykają mnie kilka razy w roku. Mam też stwierdzoną dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego i rwę kulszową. Jestem pod opieką rehabilitanta i neurologa. Od tygodnia mam wrażenie,że noga lewa jest słabsza od prawej, mięśnie są twarde i napięte, porównałabym tę nogę do kija od szczotki. Rehabilitant twierdzi,że to efekt przewlekłego podrażnienia nerwu kulszowego,ale ja martwię się,że to objawy sm. Jestem ciągle zmęczona i niewyspana. Znowu miałam problem z oczami, trwał 15 minut.Ostatni rezonans z kontrastem robiłam rok temu, wczoraj byłam u neurologa, opowiedziałam mu o moich dolegliwościach.Lekarz dokładnie mnie zbadał, obejrzał rezonans sprzed roku i stwierdził,że nie ma mowy o sm.Potwierdził migrenę z aurą i rwę kulszową efektem której jest osłabienie mięśni nogi.Zalecił ponowne MRI głowy 
za rok i rehabilitację kręgosłupa. Nie powiem żebym była spokojniejsza po tej wizycie.Umówiłam się do innego lekarza.A jakie jest wasze zdanie?
Hej, jeśli masz czysty rezonans, tzn bez zmian demielinizacyjne to myślę, że neuro ma rację, bo to główny czynnik diagnozy, ale zawsze możesz się skonsultować z innym lekarzem
Hej, dzięki za odpowiedź.Czysty rezonans jest sprzed roku. Objawy pojawiły się teraz.
To faktycznie lepiej powtórzyć rezonans
Odpowiedz
#32
(29-06-2019, 18:42)niebieska_83 napisał(a): Witajcie, od kilku lat leczę się na migrenę (z aurą, odmiana oczna) dlatego bóle głowy i problemy z oczami (podwójne widzenie, światłowstręt, zaniewidzenie) dotykają mnie kilka razy w roku. Mam też stwierdzoną dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego i rwę kulszową. Jestem pod opieką rehabilitanta i neurologa. Od tygodnia mam wrażenie,że noga lewa jest słabsza od prawej, mięśnie są twarde i napięte, porównałabym tę nogę do kija od szczotki. Rehabilitant twierdzi,że to efekt przewlekłego podrażnienia nerwu kulszowego,ale ja martwię się,że to objawy sm. Jestem ciągle zmęczona i niewyspana. Znowu miałam problem z oczami, trwał 15 minut.Ostatni rezonans z kontrastem robiłam rok temu, wczoraj byłam u neurologa, opowiedziałam mu o moich dolegliwościach.Lekarz dokładnie mnie zbadał, obejrzał rezonans sprzed roku i stwierdził,że nie ma mowy o sm.Potwierdził migrenę z aurą i rwę kulszową efektem której jest osłabienie mięśni nogi.Zalecił ponowne MRI głowy 
za rok i rehabilitację kręgosłupa. Nie powiem żebym była spokojniejsza po tej wizycie.Umówiłam się do innego lekarza.A jakie jest wasze zdanie?


Hej, jak się martwisz skonsultuj się z drugim lekarzem i powtórz rezonans, ale masz też dość powodów do takich objawów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#33
(29-06-2019, 21:36)hela napisał(a):
(29-06-2019, 18:42)niebieska_83 napisał(a): Witajcie, od kilku lat leczę się na migrenę (z aurą, odmiana oczna) dlatego bóle głowy i problemy z oczami (podwójne widzenie, światłowstręt, zaniewidzenie) dotykają mnie kilka razy w roku. Mam też stwierdzoną dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego i rwę kulszową. Jestem pod opieką rehabilitanta i neurologa. Od tygodnia mam wrażenie,że noga lewa jest słabsza od prawej, mięśnie są twarde i napięte, porównałabym tę nogę do kija od szczotki. Rehabilitant twierdzi,że to efekt przewlekłego podrażnienia nerwu kulszowego,ale ja martwię się,że to objawy sm. Jestem ciągle zmęczona i niewyspana. Znowu miałam problem z oczami, trwał 15 minut.Ostatni rezonans z kontrastem robiłam rok temu, wczoraj byłam u neurologa, opowiedziałam mu o moich dolegliwościach.Lekarz dokładnie mnie zbadał, obejrzał rezonans sprzed roku i stwierdził,że nie ma mowy o sm.Potwierdził migrenę z aurą i rwę kulszową efektem której jest osłabienie mięśni nogi.Zalecił ponowne MRI głowy 
za rok i rehabilitację kręgosłupa. Nie powiem żebym była spokojniejsza po tej wizycie.Umówiłam się do innego lekarza.A jakie jest wasze zdanie?


Hej, jak się martwisz skonsultuj się z drugim lekarzem i powtórz rezonans, ale masz też dość powodów do takich objawów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, skonsultowałam się z drugim lekarzem.Zbadał, wysłuchał i powiedział,że na pewno nie mam SM. Przepisał mi za to leki uspokajające i wyciszające i zabiegi na kręgosłup.Kolejny rezonans uznał za bezpodstawny, bo skoro w tym sprzed roku, dwóch i trzech lat wszystko jest w porządku to trzeba dać głowie odpocząć. Ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej i nie wiem już sama czy to efekt tego,że tak się nakręcam na chorobę czy faktycznie jest źle.
Odpowiedz
#34
(01-07-2019, 20:19)niebieska_83 napisał(a):
(29-06-2019, 21:36)hela napisał(a):
(29-06-2019, 18:42)niebieska_83 napisał(a): Witajcie, od kilku lat leczę się na migrenę (z aurą, odmiana oczna) dlatego bóle głowy i problemy z oczami (podwójne widzenie, światłowstręt, zaniewidzenie) dotykają mnie kilka razy w roku. Mam też stwierdzoną dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego i rwę kulszową. Jestem pod opieką rehabilitanta i neurologa. Od tygodnia mam wrażenie,że noga lewa jest słabsza od prawej, mięśnie są twarde i napięte, porównałabym tę nogę do kija od szczotki. Rehabilitant twierdzi,że to efekt przewlekłego podrażnienia nerwu kulszowego,ale ja martwię się,że to objawy sm. Jestem ciągle zmęczona i niewyspana. Znowu miałam problem z oczami, trwał 15 minut.Ostatni rezonans z kontrastem robiłam rok temu, wczoraj byłam u neurologa, opowiedziałam mu o moich dolegliwościach.Lekarz dokładnie mnie zbadał, obejrzał rezonans sprzed roku i stwierdził,że nie ma mowy o sm.Potwierdził migrenę z aurą i rwę kulszową efektem której jest osłabienie mięśni nogi.Zalecił ponowne MRI głowy 
za rok i rehabilitację kręgosłupa. Nie powiem żebym była spokojniejsza po tej wizycie.Umówiłam się do innego lekarza.A jakie jest wasze zdanie?


Hej, jak się martwisz skonsultuj się z drugim lekarzem i powtórz rezonans, ale masz też dość powodów do takich objawów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, skonsultowałam się z drugim lekarzem.Zbadał, wysłuchał i powiedział,że na pewno nie mam SM. Przepisał mi za to leki uspokajające i wyciszające i zabiegi na kręgosłup.Kolejny rezonans uznał za bezpodstawny, bo skoro w tym sprzed roku, dwóch i trzech lat wszystko jest w porządku to trzeba dać głowie odpocząć. Ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej i nie wiem już sama czy to efekt tego,że tak się nakręcam na chorobę czy faktycznie jest źle.
Jeśli bardzo Cię będzie to męczyć to zawsze można iść do jeszcze innego. Mnie tak neurolodzy odsyłali przez dwa lata, wszystko zwalali na nerwy. Więc się leczyłam, a objawy dalej wracały. Dlatego przy kolejnym rzucie w szpitalu zataiłam wszystkie wcześniejsze wyniki i zrobili pełną diagnostykę. SM usłyszałam po 3 dniach na oddziale. Nie wiem czy jakbym wtedy pokazała zalecenia to by mnie też nie odesłali
Odpowiedz
#35
A byłaś u jakiegoś specjalisty od sm? Może powinnaś tez odwiedzić neurochirurga na przykład?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#36
(01-07-2019, 20:33)hela napisał(a): A byłaś u jakiegoś specjalisty od sm? Może powinnaś tez odwiedzić neurochirurga na przykład?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, jeden z neurologów u których byłam specjalizuje się w sm.U neurochirurga nie byłam.
Odpowiedz
#37
(01-07-2019, 20:42)niebieska_83 napisał(a):
(01-07-2019, 20:33)hela napisał(a): A byłaś u jakiegoś specjalisty od sm? Może powinnaś tez odwiedzić neurochirurga na przykład?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, jeden z nekrologów u których byłam specjalizuje się w sm.U neurochirurga nie byłam.
Jeśli to idzie od kręgosłupa to może jakiś neurochirurg powinien pomóc
Odpowiedz
#38
(01-07-2019, 20:43)agica napisał(a):
(01-07-2019, 20:42)niebieska_83 napisał(a):
(01-07-2019, 20:33)hela napisał(a): A byłaś u jakiegoś specjalisty od sm? Może powinnaś tez odwiedzić neurochirurga na przykład?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, jeden z nekrologów u których byłam specjalizuje się w sm.U neurochirurga nie byłam.
Jeśli to idzie od kręgosłupa to może jakiś 
Racja, spróbuję zaczerpnąć opinii neurochirurga.
Odpowiedz
#39
Zrobiłam rezonans, czekam jednak na opis. Opis najwcześniej jutro ale może się zdarzyć że dopiero we wtorek będzie. Kontrastu mi nie dali. Po zrobieniu odcinka szyjnego Pani zapytała czy jestem na czczo w razie gdyby chciano podać kontrast. Powiedziałam tak. Kreatyninę miałam 0,78 gdzie norma to od 0,50 do 1, 20 wg laboratorium. Ale głowę zrobiono również bez kontrastu. Po badaniu od Pani obsługującej pacjenta w trakcie badania, usłyszałam że nie było potrzeby podania, tak oceniła to lekarz radiolog. Dlaczego nie było potrzeby? Tego nikt nie wyjaśnił. Może ubytki widać dobrze i bez tego? Ale przecież po kontraście widać byłoby zmiany aktywne? A może za wysoką kreatynina? Rezonans trwał w sumie 40 minut. Leżąc bez ruchu zdrętwialy mi dłonie i stopy. Ale przeszło.Obejrzałam zdjęcia. Zmiany są. Te które widzę są w mózgu(Jasne plamki W jednym skupisku w chyba prawym płacie czołowym. Tych plamek jest chyba z 7, zależy jak liczyć) W obrazie t1 z tylu mam też czarną dziurkę (to podobno zbliznowacenie- wiedza z netu a jakże?) Zadzwoniłam do neurolog u której byłam na pierwszej wizycie, pocieszala mnie że ona raczej nie widzi symptomów sm, ale jak będę mieć opis to mogę do niej zadzwonić, bo idzie na urlop do 17 lipca. Chciałam żeby zerknęła na foto rezonansu bez opisu ale odpowiedziała, że radiolodzy lepiej się znają bo problem jest zlozony i opis jest niezbędny bo radiolodzy lepiej odczytują obraz. Miałam też kontrolną wizytę u okulisty (uznanego za b. dobrego w Białymstoku) . Nie mam zapalenia pozagalkowego ani innego, nerw wzrokowy w porządku. Wspomnialam mu o mojej diagnostyce neurologicznej. Chciał zobaczyć płytkę z rezonansu. Nie powiedział że jest czysty. Na moje pytania odpowiadał nie wiem, trudno powiedzieć, neurolog niech się wypowie. Po co chciał zobaczyć w takim razie???? (Pytanie retoryczne bo gdyby było ok to by powiedział nie panikuj dziewczyno nic nie widać złego). I tak wiem to okulista nie neurolog. Zasugerował potencjały wzrokowe.

Chyba osiwieję zaraz z tego oczekiwania.

A jakby tego mało było, dopadło mnie wczoraj dziwne uczucie osłabienia mięśni. Zupełna lekkość nóg jakby ich nie było i oczu też. Zrobiłam z 60 przysiadów(serie po 20 z przerwami, trochę poczułam mięśnie ale teraz rano nadal jakoś tak mi wiotko).
Jak tu nie ześwirować? Mój stan to emocjonalna huśtawka myśli. Najpierw że to 100 % SM naprzemian z nadzieją że to nic takiego i wszystko jest dobrze aż do skrajnego a co jeśli to coś gorszego np. SLA albo choroby których nazw nie umiem wymówic ale nie rokują dobrze a wręcz nie rokują wcale? Najbliżsi każą czekać, uspokoić się, powtarzają że nic narazie się nie dzieje. A ja czuję, że jest źle.
Odpowiedz
#40
musisz się uzbroić w cierpliwość i jak najmniej nerwów, bo naprawdę to tylko Ci zaszkodzi, a tak naprawdę nic nie zmieni.
po prostu jak coś się wyjaśni, to wtedy będzie potrzeba energii, żeby stawić temu czoła.
kreatyninę masz w normie, ja miałam ok 0,8. ja pierwszy MRI powtarzałam, bo miałam bez kontrastu i lekarz nie mógł dobrze wszystkiego zobaczyć, widocznie jak nie podali mimo takiej możliwości to wszystko widział.
trochę nie rozumiem, że neuro nie chciał obejrzeć, przecież to dla niego powinna być podstawa. moja neuro lepiej oceniła obraz niż radiolog, bo wiedziała czego szukać.
czasem może lekarz boi się powiedzieć, że jest wszystko dobrze, jeśli nie jest pewny co do pochodzenia zmian, ale to nie musi oznaczać najgorszego.
będzie dobrze, najważniejsze to walczyć i się nie poddawać, cokolwiek się zdarzy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości