Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezsenność
Ja śpie jak zabita, przez zmiane pogody w Krakowie. Raz 20 stopni, raz 4...
W dzień litry kawy, ale bardziej dla przyjemności.
Odpowiedz
(07-05-2019, 17:36)Kiki_ napisał(a):
(07-05-2019, 08:38)Łucja napisał(a):
(04-05-2019, 18:53)belanna napisał(a): A Ketrel to lek na schizofrenię. Nie jestem lekarzem, ale przepisanie go na bezsenność wydaje mi się... osobliwe.

Skoro przepisał to wie co robi . Może ten lek działa uspokajająco, więc pomaga zasnąć ?. 
Mi doktor też czasem przepisuje leki co nie są na SM a stosuje się je też  w innych chorobach/zaburzeniach a nie ma w ulotce o nich mowy.

Dostałam trittico cr na sen, choc to jest lek na depresję. A skutkiem ubocznym jest ułatwienie zasypiania. A tak na marginesie, to moja neurolog twierdzi, że bezsenność nie ma związku z sm. Ale receptę wypisała i sama zaproponowała ten lek.

Tez dziś dostałam to na sen, neuro powiedziała że pomaga uregulować rytm dobowy. Mam brać 1/3 tabletki wieczorem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja z podobnych powodów biorę lek Miansec, który jest zresztą z tej samej grupy co Trittico, czy coś w tym stylu. Też jest to lek na depresję, który w małej dawce działa nasennie. I można go brać codziennie bez ryzyka uzależnienia.
Odpowiedz
Ja ze spaniem problemów nie mam, ale chyba mam początki depresji, więc może powinnam na najbliższej wizycie u neurologa coś o tym powiedzieć... Huh
Odpowiedz
Lepiej powiedzieć, zawsze coś doradzi
Odpowiedz
(04-05-2019, 20:35)fruu napisał(a):
(04-05-2019, 18:53)belanna napisał(a): A Ketrel to lek na schizofrenię. Nie jestem lekarzem, ale przepisanie go na bezsenność wydaje mi się... osobliwe.

Ha, ja też w opisie leku nie znalazłem działania nasennego a póki co schizofrenia omija mnie dalekim łukiem. I może niech tak zostanie  Duży uśmiech

A jednak coś jest na rzeczy z tym lekiem. Dzisiaj też go dostałam na sen. Podobno w małej dawce ma efekt nasenny (podobnie zresztą, jak przeciwdepresyjny Miansec). Zobaczymy jak zadziała.
Odpowiedz
(14-06-2019, 18:41)belanna napisał(a):
(04-05-2019, 20:35)fruu napisał(a):

Ha, ja też w opisie leku nie znalazłem działania nasennego a póki co schizofrenia omija mnie dalekim łukiem. I może niech tak zostanie  Duży uśmiech

A jednak coś jest na rzeczy z tym lekiem. Dzisiaj też go dostałam na sen. Podobno w małej dawce ma efekt nasenny (podobnie zresztą, jak przeciwdepresyjny Miansec). Zobaczymy jak zadziała.

Daj proszę znać jak działa i jak się czujesz następnego dnia
Odpowiedz
(14-06-2019, 21:08)fruu napisał(a): Daj proszę znać jak działa i jak się czujesz następnego dnia

No więc jestem zadowolona z tego leku. Działa szybko, zasypiam ok. pół godziny po wzięciu tabletki. Śpię bardzo mocno, budzę się po ok. 8 godzinach i nie za bardzo mogę znów zasnąć, jeśli mam możliwość pospać rano dłużej. W ciągu dnia szybko zapominam, że coś w nocy w ogóle brałam. Tak więc chwalę sobie ten specyfik. Aha, biorę na razie 25 mg, może tak zostanie, jeśli będę nadal dobrze spała po tej dawce.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości