Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MRI - kontrast czy bez
#11
(26-03-2019, 16:53)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 16:08)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 13:04)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 12:35)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 11:33)Anka napisał(a): Ja robilam prywatnie bez kontrastu wyszly zminy.
Na wizycie prywatnej neurolog zaproponowal mi zebym poszla di niego na oddzial. Tam jednego dnia z kontrastem zrobili mi mri odcinek piersiowy a drugiego dnia mri glowy i szyji.
Mialam w dwa dni dwa mri zrobione.
Ponoc kontrast nie wplywa zle na organizm.
Ale moge sie mylic.
Ja po rocznym mri z kontrastem wrocilam sama autem do domu i sie czulam ok.
Czy sie oplaca robic cos na wlasna reke?
Kwestia czy ci szkoda kasy czy nie.
Ja osobiscie bym zrobila i z kontrastem
Jakby tfu tfu wyszlo ze masz zmiany i aktywne to przyjma cie na oddzial wczesniej raczej bo to rzut by byl

Dziekuje ci za odpowiedz. Mam za darmo w pakiecie ubezpieczeniowym (jedynie za kontrast musialabym zaplacic z kieszeni). Jak wazna jest szybka diagnoza jesli to rzut teraz? Od prawie 2 tyg stopniowo nasily sie objawy ale zawroty glowy i bole miesni zwalalam na nos innego. Natomiast teraz czuje sie tragicznie - powlocze nogami i brak sil, totalne oslabienie i mrowienie. Jak pojde znowu na SOR to bedzie to samo. Czy w czasie rzutu niezwlocznie nalezy podac sterydy
 Najpierw i tak trzeva wykonać rezonans, żeby dowiedzieć się czy w ogóle iść w kierunku SM. Prywatny rezonans robiłam jeden raz i wyniki  miałam po 2 dniach, a jak robiłam z NFZ to czekałam ponad tydzien na opis i płytkę.. Spokojnie, nie myśl narazie o sterydach i chorobie, może to wcale nie to a zupełnie coś innego. Wiem, że ciężko się uspokoić w takiej sytuacji ale spróbuj opanować nerwy i poczekać na rezonans i wizyte u lekarza. Jeśli chodzi o sterydy to ja przyjmowałam podczas 2 rzutów które na szczęście się wycofały,oczuwiscie są rzuty te mniejsze przy których nie trzeba sterydów w ogóle, ale w tych poważniejszych rzutach myślę ze należy przyjąć sterydy,bo to chodzi o poprawę naszego zdrowia i żeby pozostałości po tych rzutach były jak najmniejsze. Wszystkiego dobrego Hanka Uśmiech PS. Napisz coś więcej o sobie, ile masz lat, skąd jestes Uśmiech  Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedz Uśmiech No wiec mam 33 lata i jestem spod Katowic. Uwielbiam podroze Uśmiech
Co do zdrowia - rok temu pierwsze dziwne niepokojace objawy - wzrok, zawroty glowy i straszna migrena. Rezonans glowy wyszedl okay. Czesto dretwiala mi jedna dlon w nocy lub podrozy ale nie przejmowalam sie tym bo myslalam ze to ucisk nerwu lub kregoslup. Rehabilituje sie po wypadku od 2 lat i mam taka rzadka chorobe ukladu nerwowego ale tego wspolczulnego, takze znam swoje cialo i to co sie dzieje to na bank cos zlego :/ Zaczelo sie 2 tyg temu od malej infekcji wirusowej na dziasle ktora przeszla ale w miedzyczasie narastaly symptomy - zawroty glowy, chodze jak pijana, dretwienie i mrowienie wszedzie, jestem doslownie wyczerpana a siedze w domu, nogi jak z waty - slabe i wiotkie, bole miesni, 2dniowy bol galki ocznej Smutny Do Dr Maciejowskiego ide za tydzien, i nie wiem czy to nie za pozno... walcze o MRI w miedzyczasie bo prywatnie tez malo miejsc. Piszecie o tych rzutach i juz serio nie wiem co robic :^  Czy te objawy same przejda czy po prostu zostane juz pijana roslinka Smutny bo innego wytlumaczenia nie wodze no chyba ze jakas borelioza sprzed lat czy cholera wie jaka choroba miesniowo-nerwowa Smutny
No wiem, że z tymi wolnymi miejscami na rezonans jest ciężko, tez tydzień czekałam. Hm no nie wiem co Ci doradzić, chyba nie masz wyjścia tylko poczekać na wizytę, bo jak sama mówisz na SORZE za bardzo Ci nie pomogli, no chyba że spróbujesz jeszcze raz, powiedz o swoich podejrzeniach,chyba że Twój lekarz może wypisać skierowanie na oddział neurologiczny (napisałaś, że chorujesz na inną choroba neuro, to podejrzewam że kontakt z jakimś neurologiem masz) ?

Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica Płacz Płacz Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?
Odpowiedz
#12
(26-03-2019, 17:57)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 16:53)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 16:08)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 13:04)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 12:35)Hanka napisał(a): Dziekuje ci za odpowiedz. Mam za darmo w pakiecie ubezpieczeniowym (jedynie za kontrast musialabym zaplacic z kieszeni). Jak wazna jest szybka diagnoza jesli to rzut teraz? Od prawie 2 tyg stopniowo nasily sie objawy ale zawroty glowy i bole miesni zwalalam na nos innego. Natomiast teraz czuje sie tragicznie - powlocze nogami i brak sil, totalne oslabienie i mrowienie. Jak pojde znowu na SOR to bedzie to samo. Czy w czasie rzutu niezwlocznie nalezy podac sterydy
 Najpierw i tak trzeva wykonać rezonans, żeby dowiedzieć się czy w ogóle iść w kierunku SM. Prywatny rezonans robiłam jeden raz i wyniki  miałam po 2 dniach, a jak robiłam z NFZ to czekałam ponad tydzien na opis i płytkę.. Spokojnie, nie myśl narazie o sterydach i chorobie, może to wcale nie to a zupełnie coś innego. Wiem, że ciężko się uspokoić w takiej sytuacji ale spróbuj opanować nerwy i poczekać na rezonans i wizyte u lekarza. Jeśli chodzi o sterydy to ja przyjmowałam podczas 2 rzutów które na szczęście się wycofały,oczuwiscie są rzuty te mniejsze przy których nie trzeba sterydów w ogóle, ale w tych poważniejszych rzutach myślę ze należy przyjąć sterydy,bo to chodzi o poprawę naszego zdrowia i żeby pozostałości po tych rzutach były jak najmniejsze. Wszystkiego dobrego Hanka Uśmiech PS. Napisz coś więcej o sobie, ile masz lat, skąd jestes Uśmiech  Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedz Uśmiech No wiec mam 33 lata i jestem spod Katowic. Uwielbiam podroze Uśmiech
Co do zdrowia - rok temu pierwsze dziwne niepokojace objawy - wzrok, zawroty glowy i straszna migrena. Rezonans glowy wyszedl okay. Czesto dretwiala mi jedna dlon w nocy lub podrozy ale nie przejmowalam sie tym bo myslalam ze to ucisk nerwu lub kregoslup. Rehabilituje sie po wypadku od 2 lat i mam taka rzadka chorobe ukladu nerwowego ale tego wspolczulnego, takze znam swoje cialo i to co sie dzieje to na bank cos zlego :/ Zaczelo sie 2 tyg temu od malej infekcji wirusowej na dziasle ktora przeszla ale w miedzyczasie narastaly symptomy - zawroty glowy, chodze jak pijana, dretwienie i mrowienie wszedzie, jestem doslownie wyczerpana a siedze w domu, nogi jak z waty - slabe i wiotkie, bole miesni, 2dniowy bol galki ocznej Smutny Do Dr Maciejowskiego ide za tydzien, i nie wiem czy to nie za pozno... walcze o MRI w miedzyczasie bo prywatnie tez malo miejsc. Piszecie o tych rzutach i juz serio nie wiem co robic :^  Czy te objawy same przejda czy po prostu zostane juz pijana roslinka Smutny bo innego wytlumaczenia nie wodze no chyba ze jakas borelioza sprzed lat czy cholera wie jaka choroba miesniowo-nerwowa 

Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica Płacz Płacz Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?

Wlasnie tam gdzie masz wizytę, w Centrum Terapii SM w Katowicach,w maju minie rok od leczenia, w czwartek mam wizyte na której dostanę skierowanie na badania i pierwszy rezonans, który pokaże czy lek działaUśmiech polecam Ci to miejsce bardzo, miły personel,lekarze(tam jest kilku dobrych neurologow specjalizujących się w SM, zdążyłam wszystkich poznać podczas wizyt) - znają się na swojej pracy i zawsze chętnie pomogą Uśmiech
Odpowiedz
#13
(26-03-2019, 19:25)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 17:57)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 16:53)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 16:08)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 13:04)Beciaa05 napisał(a):  Najpierw i tak trzeva wykonać rezonans, żeby dowiedzieć się czy w ogóle iść w kierunku SM. Prywatny rezonans robiłam jeden raz i wyniki  miałam po 2 dniach, a jak robiłam z NFZ to czekałam ponad tydzien na opis i płytkę.. Spokojnie, nie myśl narazie o sterydach i chorobie, może to wcale nie to a zupełnie coś innego. Wiem, że ciężko się uspokoić w takiej sytuacji ale spróbuj opanować nerwy i poczekać na rezonans i wizyte u lekarza. Jeśli chodzi o sterydy to ja przyjmowałam podczas 2 rzutów które na szczęście się wycofały,oczuwiscie są rzuty te mniejsze przy których nie trzeba sterydów w ogóle, ale w tych poważniejszych rzutach myślę ze należy przyjąć sterydy,bo to chodzi o poprawę naszego zdrowia i żeby pozostałości po tych rzutach były jak najmniejsze. Wszystkiego dobrego Hanka Uśmiech PS. Napisz coś więcej o sobie, ile masz lat, skąd jestes Uśmiech  Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedz Uśmiech No wiec mam 33 lata i jestem spod Katowic. Uwielbiam podroze Uśmiech
Co do zdrowia - rok temu pierwsze dziwne niepokojace objawy - wzrok, zawroty glowy i straszna migrena. Rezonans glowy wyszedl okay. Czesto dretwiala mi jedna dlon w nocy lub podrozy ale nie przejmowalam sie tym bo myslalam ze to ucisk nerwu lub kregoslup. Rehabilituje sie po wypadku od 2 lat i mam taka rzadka chorobe ukladu nerwowego ale tego wspolczulnego, takze znam swoje cialo i to co sie dzieje to na bank cos zlego :/ Zaczelo sie 2 tyg temu od malej infekcji wirusowej na dziasle ktora przeszla ale w miedzyczasie narastaly symptomy - zawroty glowy, chodze jak pijana, dretwienie i mrowienie wszedzie, jestem doslownie wyczerpana a siedze w domu, nogi jak z waty - slabe i wiotkie, bole miesni, 2dniowy bol galki ocznej Smutny Do Dr Maciejowskiego ide za tydzien, i nie wiem czy to nie za pozno... walcze o MRI w miedzyczasie bo prywatnie tez malo miejsc. Piszecie o tych rzutach i juz serio nie wiem co robic :^  Czy te objawy same przejda czy po prostu zostane juz pijana roslinka Smutny bo innego wytlumaczenia nie wodze no chyba ze jakas borelioza sprzed lat czy cholera wie jaka choroba miesniowo-nerwowa 

Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica. Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?

Wlasnie tam gdzie masz wizytę, w Centrum Terapii SM w Katowicach,w maju minie rok od leczenia, w czwartek mam wizyte na której dostanę skierowanie na badania i pierwszy rezonans, który pokaże czy lek działaUśmiech polecam Ci to miejsce bardzo, miły personel,lekarze(tam jest kilku dobrych neurologow specjalizujących się w SM, zdążyłam wszystkich poznać podczas wizyt) - znają się na swojej pracy i zawsze chętnie pomogą Uśmiech

To Becia bardzo sie ciesze, ze tam sie zapisalam Uśmiech
Jak to sie zaczelo u Ciebie i jak pokierowali Cie po 1wszej wizycie? Dlugo czeka sie na leki jakby co? Te skierowania co daja na rezonans to z NFZ? Uśmiech Bo kurde jestem tez zapisana do dr Klodowskiej w Neuro Care ale wydaje sie ze tam wszystko prywatnie  :>
Mam zaczynac nowa prace za 3 tygodnie kurdeeee
Odpowiedz
#14
(26-03-2019, 20:01)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 19:25)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 17:57)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 16:53)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 16:08)Hanka napisał(a): Dzieki za odpowiedz Uśmiech No wiec mam 33 lata i jestem spod Katowic. Uwielbiam podroze Uśmiech
Co do zdrowia - rok temu pierwsze dziwne niepokojace objawy - wzrok, zawroty glowy i straszna migrena. Rezonans glowy wyszedl okay. Czesto dretwiala mi jedna dlon w nocy lub podrozy ale nie przejmowalam sie tym bo myslalam ze to ucisk nerwu lub kregoslup. Rehabilituje sie po wypadku od 2 lat i mam taka rzadka chorobe ukladu nerwowego ale tego wspolczulnego, takze znam swoje cialo i to co sie dzieje to na bank cos zlego :/ Zaczelo sie 2 tyg temu od malej infekcji wirusowej na dziasle ktora przeszla ale w miedzyczasie narastaly symptomy - zawroty glowy, chodze jak pijana, dretwienie i mrowienie wszedzie, jestem doslownie wyczerpana a siedze w domu, nogi jak z waty - slabe i wiotkie, bole miesni, 2dniowy bol galki ocznej Smutny Do Dr Maciejowskiego ide za tydzien, i nie wiem czy to nie za pozno... walcze o MRI w miedzyczasie bo prywatnie tez malo miejsc. Piszecie o tych rzutach i juz serio nie wiem co robic :^  Czy te objawy same przejda czy po prostu zostane juz pijana roslinka Smutny bo innego wytlumaczenia nie wodze no chyba ze jakas borelioza sprzed lat czy cholera wie jaka choroba miesniowo-nerwowa 

Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica. Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?

Wlasnie tam gdzie masz wizytę, w Centrum Terapii SM w Katowicach,w maju minie rok od leczenia, w czwartek mam wizyte na której dostanę skierowanie na badania i pierwszy rezonans, który pokaże czy lek działaUśmiech polecam Ci to miejsce bardzo, miły personel,lekarze(tam jest kilku dobrych neurologow specjalizujących się w SM, zdążyłam wszystkich poznać podczas wizyt) - znają się na swojej pracy i zawsze chętnie pomogą Uśmiech

To Becia bardzo sie ciesze, ze tam sie zapisalam Uśmiech
Jak to sie zaczelo u Ciebie i jak pokierowali Cie po 1wszej wizycie? Dlugo czeka sie na leki jakby co? Te skierowania co daja na rezonans to z NFZ? Uśmiech Bo kurde jestem tez zapisana do dr Klodowskiej w Neuro Care ale wydaje sie ze tam wszystko prywatnie  :>
Mam zaczynac nowa prace za 3 tygodnie kurdeeee
Ja tam trafiłam przez moją Panią doktor neurolog do której chodziłam z NFZ w innym mieście, ale tak się złożyło że również pracuje w centrum terapii  i to ona postawiła mi diagnozę a tam załatwiła wszystkie dokumenty, mój rezonans itd(robiłam ten prywatnie bo mi na czasie zależało a  mój wcześniejszy się przedawnil) a po jakoś 3 tyg dostałam telefon z centrum, że mam przyjechać na pierwszą wizytę i po odbiór leku. Dostałam tecfidere-są to tabletki. Na wizycie było badanie neurologiczne, wywiad, informacje jak przyjmować lek itd,pierwsza tabletkę przyjmowałam tam na miejscu przy lekarzu i czekałam 30 min czy będzie się coś dziać ale było ok więc do domu. Jeżdżę co miesiąc, a co 3 Msc robię badania (tzn badania krwi) i to chyba tyle. Będzie dobrze Uśmiech
Odpowiedz
#15
(26-03-2019, 21:27)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 20:01)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 19:25)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 17:57)Hanka napisał(a): Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica. Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?

Wlasnie tam gdzie masz wizytę, w Centrum Terapii SM w Katowicach,w maju minie rok od leczenia, w czwartek mam wizyte na której dostanę skierowanie na badania i pierwszy rezonans, który pokaże czy lek działaUśmiech polecam Ci to miejsce bardzo, miły personel,lekarze(tam jest kilku dobrych neurologow specjalizujących się w SM, zdążyłam wszystkich poznać podczas wizyt) - znają się na swojej pracy i zawsze chętnie pomogą Uśmiech

To Becia bardzo sie ciesze, ze tam sie zapisalam Uśmiech
Jak to sie zaczelo u Ciebie i jak pokierowali Cie po 1wszej wizycie? Dlugo czeka sie na leki jakby co? Te skierowania co daja na rezonans to z NFZ? Uśmiech Bo kurde jestem tez zapisana do dr Klodowskiej w Neuro Care ale wydaje sie ze tam wszystko prywatnie  :>
Mam zaczynac nowa prace za 3 tygodnie kurdeeee
Ja tam trafiłam przez moją Panią doktor neurolog do której chodziłam z NFZ w innym mieście, ale tak się złożyło że również pracuje w centrum terapii  i to ona postawiła mi diagnozę a tam załatwiła wszystkie dokumenty, mój rezonans itd(robiłam ten prywatnie bo mi na czasie zależało a  mój wcześniejszy się przedawnil) a po jakoś 3 tyg dostałam telefon z centrum, że mam przyjechać na pierwszą wizytę i po odbiór leku. Dostałam tecfidere-są to tabletki. Na wizycie było badanie neurologiczne, wywiad, informacje jak przyjmować lek itd,pierwsza tabletkę przyjmowałam tam na miejscu przy lekarzu i czekałam 30 min czy będzie się coś dziać ale było ok więc do domu. Jeżdżę co miesiąc, a co 3 Msc robię badania (tzn badania krwi) i to chyba tyle. Będzie dobrze Uśmiech

Dzieki Becia jak info! Te Centrum wydaje sie naprawde fajne. Jeszcze mam tydzien oczekiwania :/ Mam nadzieje zdazyc zrobic rezonanse do wizyty. Ciesze sie ze jest opcja tabletek! Masz skutki uboczne?
A w nocy doszly rwace straszne bole miesni nog.. Nurofen nie pomagal, jakas tragedia! I dalej mam takie slabe nobi kurcze.. sama wata.. jakby miesnie sie wylaczyly Smutny
Odpowiedz
#16
(27-03-2019, 08:16)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 21:27)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 20:01)Hanka napisał(a):
(26-03-2019, 19:25)Beciaa05 napisał(a):
(26-03-2019, 17:57)Hanka napisał(a): Tak tak - jutro ide z neurolog pogadac :^ moj drugi problem to zmiany temp i koloru w stopy, ewentualnie gorac/zimno w nocy ale to juz mam 2 lata takze nie zwiazane z obecnymi objawami. Na SOR to jak zwykle - nerwica. Ja sie zastanawiam czy to cholera przejdzie czy postepuje cokolwiek to jest. Becia a ty gdzie sie leczysz?

Wlasnie tam gdzie masz wizytę, w Centrum Terapii SM w Katowicach,w maju minie rok od leczenia, w czwartek mam wizyte na której dostanę skierowanie na badania i pierwszy rezonans, który pokaże czy lek działaUśmiech polecam Ci to miejsce bardzo, miły personel,lekarze(tam jest kilku dobrych neurologow specjalizujących się w SM, zdążyłam wszystkich poznać podczas wizyt) - znają się na swojej pracy i zawsze chętnie pomogą Uśmiech

To Becia bardzo sie ciesze, ze tam sie zapisalam Uśmiech
Jak to sie zaczelo u Ciebie i jak pokierowali Cie po 1wszej wizycie? Dlugo czeka sie na leki jakby co? Te skierowania co daja na rezonans to z NFZ? Uśmiech Bo kurde jestem tez zapisana do dr Klodowskiej w Neuro Care ale wydaje sie ze tam wszystko prywatnie  :>
Mam zaczynac nowa prace za 3 tygodnie kurdeeee
Ja tam trafiłam przez moją Panią doktor neurolog do której chodziłam z NFZ w innym mieście, ale tak się złożyło że również pracuje w centrum terapii  i to ona postawiła mi diagnozę a tam załatwiła wszystkie dokumenty, mój rezonans itd(robiłam ten prywatnie bo mi na czasie zależało a  mój wcześniejszy się przedawnil) a po jakoś 3 tyg dostałam telefon z centrum, że mam przyjechać na pierwszą wizytę i po odbiór leku. Dostałam tecfidere-są to tabletki. Na wizycie było badanie neurologiczne, wywiad, informacje jak przyjmować lek itd,pierwsza tabletkę przyjmowałam tam na miejscu przy lekarzu i czekałam 30 min czy będzie się coś dziać ale było ok więc do domu. Jeżdżę co miesiąc, a co 3 Msc robię badania (tzn badania krwi) i to chyba tyle. Będzie dobrze Uśmiech

Dzieki Becia jak info! Te Centrum wydaje sie naprawde fajne. Jeszcze mam tydzien oczekiwania :/ Mam nadzieje zdazyc zrobic rezonanse do wizyty. Ciesze sie ze jest opcja tabletek! Masz skutki uboczne?
A w nocy doszly rwace straszne bole miesni nog.. Nurofen nie pomagal, jakas tragedia! I dalej mam takie slabe nobi kurcze.. sama wata.. jakby miesnie sie wylaczyly Smutny
Przy tecfiderze najczęstszym skutkiem ubocznym jest tzw "flash" czyli mocne zaczerwienienie na skórze(które ustępuje po chwili, glownie dotyczy twarzy, ramion, rąk) a drugim takim są problemu z żołądkiem. Z tym że ja nie miałam problemów, jedynie ten flash mnie czasami dopadnie(ale idzie sobie z tym radzić np nie jeść tabletki na pusty żołądek tylko z posiłkiem, Jeść tlusto) jakbyś chciała więcej się dowiedzieć, to jest specjalny wątek poświęcony Tecfiderze Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości