Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera czy Aubagio?
#21
(04-04-2019, 08:46)klaudia26 napisał(a): Ja biorę aubagio dopiero dwa tygodnie ale na razie żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. Poza tym że zawsze miałam wysoki puls a teraz mam niższy.

Dlaczego wybrałaś Aubagio ?
Odpowiedz
#22
Nie byłam pewna który z tych leków bym wolała. Tak naprawdę zdecydował lekarz. Dla mnie z aubagio jest o tyle lepiej ze tabletkę biorę raz dziennie i mogę ją brać niezależnie od posiłków. Jem bardzo nieregularnie i nie lubię jeść tłusto co przy tec z tego co czytałam mogłoby być trochę problematyczne.
Odpowiedz
#23
(05-04-2019, 20:01)klaudia26 napisał(a): Nie byłam pewna który z tych leków bym wolała. Tak naprawdę zdecydował lekarz. Dla mnie z aubagio jest o tyle lepiej ze tabletkę biorę raz dziennie i mogę ją brać niezależnie od posiłków. Jem bardzo nieregularnie i nie lubię jeść tłusto co przy tec z tego co czytałam mogłoby być trochę problematyczne.

To jesc tlusto przy Tec to nie jest okreslone tak naprawde co to znaczy „tlusto”. Dziewczyny jedza musli z jogurtem do tabletki. Ja jem kanapke z wedlina chuda czy cos z jajek albo salatke
Awokado polecaja ale ja tego nie tkne.
To nie tak ze do Tec trzeba jesc boczek czy tluste kielbasy, albo schabowego  Uśmiech
Odpowiedz
#24
(05-04-2019, 20:01)klaudia26 napisał(a): Nie byłam pewna który z tych leków bym wolała. Tak naprawdę zdecydował lekarz. Dla mnie z aubagio jest o tyle lepiej ze tabletkę biorę raz dziennie i mogę ją brać niezależnie od posiłków. Jem bardzo nieregularnie i nie lubię jeść tłusto co przy tec z tego co czytałam mogłoby być trochę problematyczne.

Ja też nie wiem czy to do końca można te Aubagio bez posiłków. Ja tak właśnie robiłem i nabawiłem się pęknięć i nadżerek błony śluzowej żołądka i przełyku.
Odpowiedz
#25
Ja zwykle biorę tabletkę Aubagio po obiedzie, ale zdarza mi się czasami wziąć bez posiłku i nic się nie dzieje. Ale Ty, Skrzat, mam wrażenie z poprzednich Twoich postów, że źle znosisz ten lek. Wiadomo, że nie wszystkim służy dany lek. Ja np. bardzo źle znosiłam Betaferon, a niektóre osoby go sobie chwalą. Widocznie Aubagio nie jest stworzone dla Ciebie.
Odpowiedz
#26
Belanna a co w instrukcji Aubiago jest napisane? Przyjmuje sie z posilkiem czy bez?
Odpowiedz
#27
że można brać z posiłkiem albo niezależnie od posiłku
Odpowiedz
#28
Ja biorę tabletkę dość późno bo między 21 a 23 zazwyczaj. Kolacje jem przeważnie wcześniej. Więc to nie jest tak że biorę ją całkiem na pusty żołądek ale też nie przy jedzeniu.
Odpowiedz
#29
Eh… N. mial dzisiaj spotkanie z pielegniarka, ktora jest prawa reka lekarza. Mamy duzo ulotek o roznych lekach. Ona natomiast przekonuje go bardziej do brania zastrzykow, bo jest mlody, bo choroba nie jest bardzo aktywna itd.
N. juz jest bardziej przekonany do Tecfidery, ale to co go blokuje to fakt, ze tak ani lekarz ani pielegniarka nie wiedza jak dokladnie dziala ten lek i nie wiedza czy ten lek nie wywola zadnej innej choroba po 10,15, 20 latach, bo zaczeta go stosowac tylko w 2013 roku. Natomiast co do zastrzykow, sa pewni, za sa biezpieczne i nie wywolaja zadnej choroby po kilkunastu latach. Co o tym sadzicie?
Odpowiedz
#30
Faktem jest,  że interferony są stosowane od wielu lat i mimo wszystko w miarę bezpieczne,  jak ktoś dobrze toleruje lek. Ja biorę kilka lat Avonex i nie zamienilabym na razie, na żaden inny lek bo mi pomaga  i nie mam żadnej nowej choroby przez ten  lek .
 Tecfidera zaś , jest,  na dzień dzisiejszy, najbardziej skutecznym lekiem pierwszej lini ale też nie każdy będzie ten lek tolerowal. Poznałam osoby, które musiały wrócić na zastrzyki bo tecfidera Im nie służyła. Wszystko zależy od organizmu. Jeżeli zdecydujecie się na dany lek a nie będzie On dobrze tolerowany , zawsze można go  zmienić.
 Jeżeli Twoj partner woli tabletki,  to niech sprobuje. I myślę, że jakby ten lek,  miał wywoływać jakieś poważne skutki uboczne w postaci innych chorób, nie dopuścili by go do obrotu .  Takze nie ma co się bać na zapas Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości