Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sm a medycyna estetyczna
#11
(21-03-2019, 13:29)hela napisał(a): Jakie osocze nie wskazane?

Bogatopłytkowe tzw wampirzy lifting. Pobiera sie krew z zyly, do wirowki i osocze sie z tego pobiera i wstrzykuje.
Odpowiedz
#12
O matko:/
Odpowiedz
#13
hela, są jeszcze lepsze rzeczy Uśmiech

pracuję w tej branży beauty, lecz nie wykonuję osobiście zabiegów estetycznych. Prawda jest taka, że lekarze medycyny estetycznej tez uczą się wykonywania zabiegów na kursach. Kursy organizowane są przed producentów sprzętów medycznych, czasami różni szkoleniowcy różnie instruują swoich klientów tego, jak mają wykonywać zabiegi.
Czasami dobry, doświadczony kosmetolog (nie kosmetyczka) potrafi lepiej wykonać zabieg niż lekarz medycyny estetycznej. Co do osocza to też słyszałam, że osoby z SM lub innymi chorobami przewekłymi nie moga korzystać
Odpowiedz
#14
Tylko lekarz medycyny estetycznej jak spierd.... to udzieli pierwszej pomocy kosmetolog nie. Mowie tu o powikalaniach, przepisanie leku czy podanie od razu czegos na silna reakcje alergiczna itp.

Jestem kosmetyczka i ciut zabolalo.

Kosmetolodzy i kosmetyczki maja te same uprawnienia odnosnie wykonywach zabiegow.
Roznia te dwa zawody doswiadczenie, wiedza czy umiejetnosci.
Kosmetyczka czy kosmetologiem mozna zostac i nie pracowac w zawodzie, albo sie doksztalcach i zdobywac nowe umiejetnosci.

Owszem sa lekarze medycyny estetycznej ktorzy nie dorownuja wiedza kosmetologom, ale nie przesadzajmy.
Dodam ze nie ma takiej specjalizacji jak lekarz medycyny estetycznej. Wiec lekarze medycyny estetycznej to np dermatolog po kursach lub studiach podyplomowych.

Malo tego nie sa uregulowane prawnie reguly jakie zabiegi moze wykonywac kosmetyczka/ kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej.

Kosmetyczki maja wiecej praktyki w szkole , kosmetolodzy teorii. Potrzebne jedno i drugie oraz pasja no i kasa zeby sie doksztalcac.
Natomiast lekarz to lekarz, zawsze zareaguje i udzieli pierwszej pomocy jak cos spierdzieli.
Lekarze maja pretensje do kosmetologow ze sie biora za zabiegi bez wyksztalcenia medycznego, kosmetolodzy maja fochy ze kosmetyczki robia cos wiecej niz standardowe zabiegi, a kosmetyczki sa zle bo kosmetolodzy wywyzszaja sie.
Nie oceniajcie tak zle kosmetyczek, sporo ich pokonczyla szkoly a nie kilkudniowe kursy.
Odpowiedz
#15
(21-03-2019, 22:36)Anka napisał(a): Tylko lekarz medycyny estetycznej jak spierd.... to udzieli pierwszej pomocy kosmetolog nie. Mowie tu o powikalaniach, przepisanie leku czy podanie od razu czegos na silna reakcje alergiczna itp.

Jestem kosmetyczka i ciut zabolalo.

Kosmetolodzy i kosmetyczki maja te same uprawnienia odnosnie wykonywach zabiegow.
Roznia te dwa zawody doswiadczenie, wiedza czy umiejetnosci.
Kosmetyczka czy kosmetologiem mozna zostac i nie pracowac w zawodzie, albo sie doksztalcach i zdobywac nowe umiejetnosci.

Owszem sa lekarze medycyny estetycznej ktorzy nie dorownuja wiedza kosmetologom, ale nie przesadzajmy.
Dodam ze nie ma takiej specjalizacji jak lekarz medycyny estetycznej. Wiec lekarze medycyny estetycznej to np dermatolog po kursach lub studiach podyplomowych.

Malo tego nie sa uregulowane prawnie reguly jakie zabiegi moze wykonywac kosmetyczka/ kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej.

Kosmetyczki maja wiecej praktyki w szkole , kosmetolodzy teorii. Potrzebne jedno i drugie oraz pasja no i kasa zeby sie doksztalcac.
Natomiast lekarz to lekarz, zawsze zareaguje i udzieli pierwszej pomocy jak cos spierdzieli.
Lekarze maja pretensje do kosmetologow ze sie biora za zabiegi bez wyksztalcenia medycznego, kosmetolodzy maja fochy ze kosmetyczki robia cos wiecej niz standardowe zabiegi, a kosmetyczki sa zle bo kosmetolodzy wywyzszaja sie.
Nie oceniajcie tak zle kosmetyczek, sporo ich pokonczyla szkoly a nie kilkudniowe kursy.


wiadomo, zawsze znajdzie się super kosmetyczka z pasją po wielu kursach i z dużym doświadczeniem, tak jak znajdzie się lekarz po studiach i kursach, który niestety zrobi krzywdę. Moja znajoma jest kosmetologiem w klinice medycyny estetycznej, której właścicielem jest lekarz - ale sam nie robi żadnych zabiegów, zatrudnia od tego kosmetologów 
Odpowiedz
#16
Ja tam wolę i tak ogarniętą kosmetyczkę z wieloletnią praktyką i doświadczeniem, niż kogoś z świetnym wykształceniem teoretycznym. Sama do takiej chodzę, jak otwierała gabinet byłam nastolatką jeszcze, kobieta ma teraz ogromne doświadczenie, masę pasji do swojej pracy, i ciągle się dokształca i rozwijaUśmiech No i przede wszystkim szczerze z człowiekiem rozmawia, nie owija w bawełnę.
Odpowiedz
#17
Wątek może już trochę nie aktualny ale dorzucę swoje doswiadczenia. Zanim mnie zdiagnozowano miałam kilka zabiegów makijażu permanentnego. Wszystko było po nich ok.
Po diagnozie podałam się z kolei zabiegom: nici pdo, kwas hialuronowy i piling kawitacyjny.
Po niciach i ostrzykaniu- nie miałam żadnych efektów ubocznych.
Po pilingu kawitacyjnym i kwasach wszelakich - strasznie piekła mnie skora. Nie wiem cxy to efekt sm cxy po prostu taka moja uroda.
Moj lekarz prowadzący dał mi pozwolenie na wszystkie zabiegi medycyny estetycznej. Nie widzi przeciwwskazań jako lekarz. ( i tej opinii się trzymam).

Ze swojej strony z kolei: kiedyś w necie wpadł mi artykuł na temat botox u i jego wykorzystania w leczeniu nietrzymania moczu u osób z sm.
Botox miał być wstrzykiwany w miejsca intymne / uklad moczowy i wspomagać trzymanie moczu.
Jeśli " tam" jest wskazany i nie szkodzi osobom z sm to czemu go nie stosować w zmarszczki i kurze łapki?Oczko
??
Odpowiedz
#18
W sumie logiczne.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#19
O botoksie w miejscach intymnych też kiedyś słyszałam. Nie pamiętam już gdzie.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#20
Ja słyszałam na rehabilitacji od babki, która ma swój gabinet i to robi. Namawiała mnie, ale wtedy jeszcze nie miałam problemu z nietrzymaniem moczu. Teraz tabletki jeszcze dają radę. Ale zdarza mi się nie wytrzymać.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości