Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W trakcie diagnozowania
#1
Witam. Dołączyłam do forum nie dlatego ,że postawiono mi diagnozę ,a dlatego by zapytać czy ktoś miał podobny przypadek do mojego. Chciałam tylko dodać, że wcale nie uważam, że jest to sm. Od dłuższego czasu miewam bóle i zawroty głowy. Udałam się do lekarza i dostałam skierowanie do szpitala. Tam zrobiono mi rezonans głowy oraz punkcję lędźwiową. W rezonansie wyszły mi ogniska naczyniopochodne. Lekarz po otrzymaniu wyników zapewniał mnie, że punkcja również będzie ok. 2 tygodnie po wyjściu ze szpitala pojechałam po odbiór wyników z punkcji. Ten sam lekarz wręczając mi wyniki zapewniał mnie,że wszystko jest ok i jak będę się dalej źle czuć to znowu mam przyjść na rezonans. Gdy zajrzałam w wynik okazało się,że są obecne prążki oligklonalne jedynie w prm. Po jakimś czasie zaczęłam odczuwać ból nóg i rąk(po prawej stronie bardziej odczuwam ból). Czasem brakuje mi sił w rękach i bywało że drgały. Poszłam do innego lekarza prywatnie. Zlecił rezonans głowy i kręgosłupa( odcinek szyjny i piersiowy). Odebrałam wyniki z rezonansu głowy a na kręgosłupa jeszcze czekam. Co do głowy to wynik jest bez zmian taki jak 5 miesięcy  temu. Dodam jeszcze,że lekarz nie wyklucza sm. Czy jest możliwe sm gdy brak zmian demielinizacyjnych w głowie ?
Odpowiedz
#2
Hej, przypuszczam, że tak. Ja mam w głowie jedną zmianę, która raz była opisana jako demielinizacyjna, a kolejnyn razem była sugerowana zmiana naczyniowa.
W szyi mam 3 zmiany, w tym 1 aktywne. Prążki też mam.
Odpowiedz
#3
Hej, ja po pierwszych objawach miała rezonans z opisem dwie zmiany niedokrwienne, z czasem się okazało że to były zmiany demielinizacyjne według mojej neurolog. Tylko że po 2 latach było ich już 14
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedź Uśmiech . Więc czekam na wyniki i na wizytę.Tylko najgorsze to czekanie.
Odpowiedz
#5
Prążki w PMR sugerują, że coś się dzieje, nie należy tego lekceważyć.

Zmiany demielinizacyjne/naczyniopochodne trudno różnicować -- OGÓLNA zasada jest taka, że jeżeli mamy osobę przed 35 rokiem życia, zmiany naczyniopochodne są mało prawdopodobne.

Prążki w PMR sugerują, że toczy się w organizmie jakiś proces chorobowy.
Odpowiedz
#6
(12-03-2019, 14:20)WorkBorg napisał(a): Zmiany demielinizacyjne/naczyniopochodne trudno różnicować -- OGÓLNA zasada jest taka, że jeżeli mamy osobę przed 35 rokiem życia, zmiany naczyniopochodne są mało prawdopodobne.

Hah dokładnie to mi powiedziała kardiolog, do której skierowała mnie neurolog (po wskazówkach z opisu radiologa): jest pani za młoda (36l) na udar, w sam raz na SM Oczko
Oczywiście innymi słowami, żeby nie było. Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości