Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strydy w tabletkach (Metypred)
#1
Chyba przyplątał mi się mały rzut. Lekarz powiedział, że nie ma potrzeby kłaść się do szpitala i wypisał mi sterydy w tabletkach do brania w domu (Metypred). Nie mam doświadczenia z takim leczenie. Czy ktoś z Was brał sterydy w tabletkach? Jak z działaniem? Czy trzeba coś osłonowo brać? Lekarz mi nic więcej nie powiedział. Mam zacząć rano.
Odpowiedz
#2
(31-05-2016, 13:54)Piotr napisał(a): Chyba przyplątał mi się mały rzut. Lekarz powiedział, że nie ma potrzeby kłaść się do szpitala i wypisał mi sterydy w tabletkach do brania w domu (Metypred). Nie mam doświadczenia z takim leczenie. Czy ktoś z Was brał sterydy w tabletkach? Jak z działaniem? Czy trzeba coś osłonowo brać? Lekarz mi nic więcej nie powiedział. Mam zacząć rano.

NIgdy nie miałam w tabletkach.chyba bym wolała w tabletkach niż leżeć w szpitalu 5 dni.Czy wykupiłeś już je ?Jaki to koszt?Wiadomo kroplówki na nfz za darmo ale jeśli to nie duży koszt wolałabym już te tabletki. Uśmiech
Odpowiedz
#3
Nigdy nie brałam sterydów w tabletkach także ciężko jest mi cokolwiek doradzić. Ja chyba bym jednak wolała kroplowki. Kilka dni i po wszystkim, a te w tabletkach z tego co wiem to trzeba brać długo, a na małe rzuty chyba nie bralabym  nic ale to jest moje indywidualne podejście i tak naprawdę Piotr to Ty sam musisz zdecydować czy rzut jest na tyle uciążliwy, żeby brać sterydy, chyba że lekarz bezwzględnie kazał, to wtedy bierz, a czasami pozostawiają wybór.
Odpowiedz
#4
Ja raz brałem takie tabletki jak rzut był lekki. Trwało to długo, coś około miesiąca. Skutki uboczne były bardziej męczące niż po kroplówkach - przytyłem, byłem osowiały a jednocześnie nie mogłem spać. Ale pomogło dość szybko, pierwsze efekty po kilku dniach.
Lekarz wypisał mi do tego chyba wapń, potas i Polprazol na żołądek.
Odpowiedz
#5
Nigdy rzutu nie leczono u mnie tylko tabletkami. Ale raz zdarzyło się, że dostawałam przez kilka dni sterydy w kroplówkach w szpitalu, a później w domu jeszcze przez kilka czy kilkanaście dni (już nie pamiętam) miałam brać tabletki ze sterydami. Ale to był dość silny rzut, może dlatego. Trudno ocenić co było zasługą kroplówek, a co tabletek - ale rzut ładnie się cofnął. Nie miałam jakichś strasznych skutków ubocznych (tzn. gorszych niż tylko po kroplówkach).
Odpowiedz
#6
(31-05-2016, 13:54)Piotr napisał(a): Chyba przyplątał mi się mały rzut. Lekarz powiedział, że nie ma potrzeby kłaść się do szpitala i wypisał mi sterydy w tabletkach do brania w domu (Metypred). Nie mam doświadczenia z takim leczenie. Czy ktoś z Was brał sterydy w tabletkach? Jak z działaniem? Czy trzeba coś osłonowo brać? Lekarz mi nic więcej nie powiedział. Mam zacząć rano.

Brałam sterydy w tabletkach, ale to nie był Metypred, tylko Encorton. Lekarz rozpisał tabletki na około miesiąc- zaczynałam od dużej dawki i co kilka dni miałam zmniejszać. Do tego brałam potas i Omeprazol. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to tak samo jak przy kroplówkach ze sterydami- m.in. miałam bardzo duży apetyt, przytyłam (więcej niż na kroplówkach). Rzut się cofnął, ale był bardzo lekki (przeczulica na skórze, mrowienia, lekkie osłabienie ręki). Mój lekarz nie jest chętny do leczenia tabletkami, ale uparłam się wtedy, że z powodu mrowień nie będę się kładła na 5 dni do szpitala, brała zwolnienia itp.
Odpowiedz
#7
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Dziś rano wziąłem pierwsze tabletki. Sam jestem ciekawy jak to będzie. Mam nadzieję, że poprawa nadejdzie szybko. Na szczęście rzut nie jest duży, to głównie zawroty głowy. Mam podejrzenie, że to przez temperaturę. Zaczęło się po kilku godzinach pracy w słońcu.
Dam znać jak efekty leczenia, może komuś się przyda ta wiedza.

(31-05-2016, 14:59)gdynianka napisał(a): NIgdy nie miałam w tabletkach.chyba bym wolała w tabletkach niż leżeć w szpitalu 5 dni.Czy wykupiłeś już je ?Jaki to koszt?Wiadomo kroplówki na nfz za darmo ale jeśli to nie duży koszt wolałabym już te tabletki. Uśmiech

Podobno to tylko rozwiązanie na lekki rzuty, przy cięższych - kategorycznie Solu Medrol w kroplówkach. Same tabletki nie były drogie. Mam brać przez niecały miesiąc, na recepcie były 4 opakowania. Zapłaciłem za nie ok 30 zł (dokładnie nawet nie wiem bo kupowałem jeszcze inne leki od razu).
Odpowiedz
#8
Ja brałam Medrol 4mg. Ale to był lekki rzut. Większych skutków ubocznych nie zanotowałam. Pomogły mi już po tygodniu.
Osłonowo biorę 4Lacti. Albo jakiś Lakcid czy coś w tym stylu.
Odpowiedz
#9
Morti, a jak długo brałaś Medrol? Też około miesiąc?

Ja dziś kolejny dzień łyknąłem Metypred i pojawiły się problemy ze snem. A zazwyczaj zasypiam natychmiast po przyłożeniu głowy do poduszki. Od 23 do 1 kotłowałem się w łóżku, teraz stwierdziłem, że to nie ma sensu i usiadłem do kompa. Nie mam pewności czy to od tych tabletek czy po prostu jednorazowa bezsenność. Ale coś czuję, że tę bezsenną noc zawdzięczam tym tabletkom.
Odpowiedz
#10
Problemy ze snem mogą być spowodowane tabletkami. Na własnej skórze odczułem. Jak już pisałem - gorzej z bezsennością było po sterydach w tabletkach niż po kroplówkach. Nie ma co się męczyć, lepiej weź od neurologa receptę na coś na sen.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości