Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#71
Anka, to bardzo dobra wiadomość. Odżyjesz Uśmiech
Odpowiedz
#72
(10-05-2018, 19:59)hela napisał(a): No to powodzenia z tecUśmiech i dbaj o żołądekUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam maloplytkowosc i cyrki sa z zastrzykami, mam tez zespol jelita drazliwego wiec jem tak zeby nie dokuczaly. Dbać o zoladek ? No od podstawkowki dbam. Jem 5 posilkow o regularnych porach. Zobaczymy jak to bedzie. Ja sie ciesze, ze skonczy sie bol, wielkie wylewy podskorne utrzymujace sie dlugo, popekane naczynia na udach. Robilam dzis zastrzyk i wlasnie wstalam zalana potem i mna telepie. Co do skutkow ubocznych Tec nie mysle narazie. Mysle o tym ze bedzie lepiej niz teraz. Ja bede az 4 osobom na Tec u mnie w szpitalu. No ale Starachowice male

(10-05-2018, 20:13)belanna napisał(a): Anka, to bardzo dobra wiadomość. Odżyjesz Uśmiech

Uśmiech belanna dzięki!
Odpowiedz
#73
Anka u mnie w szpitalu ja byłam królikiem i teraz doszła do mnie jeszcze jedna osoba. Więc u nas mało osób na Tecfiderze
Odpowiedz
#74
(11-05-2018, 05:20)mufa napisał(a): Anka u mnie w szpitalu ja byłam królikiem i teraz doszła do mnie jeszcze jedna osoba. Więc u nas mało osób na Tecfiderze

Ale my dzieki forum wiemy, że dużo osób bierze Tecfidere. I to troche inaczrj już działa w psychice. Niby czwarta ale w PL dużo osób bierze Tecfiderę. Jak się czyta nazwę. Jak się pisze czy C jako K czy inaczej?
Odpowiedz
#75
Hej.
Tecfidera Uśmiech 

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#76
Czesc. To sa skutki uboczne Betaferonu niestety. Ja mialam tak samo. Musisz poczekac az organizm sie przystosuje. Koniecznie poinformuj neuro na kolejnej wizycie o tym co sie dzieje.
Ja nie mialam problemu z przyspieszonym biciem serca ale reszte owszem, i to codziennie nawet jak nie bralam zastrzyku.
Mi po 8 mcach lekwrz zmienil Betaferon na Tecfidere.
Wiec wiem co przesywasz.
Sporo osob po jakims czasie juz dobrze znosi Betaferon
Odpowiedz
#77
JMonika79 bierzesz paracetamol przed zastrzykiem??
Odpowiedz
#78
(19-04-2018, 19:53)Natasza napisał(a): Bardzo często słyszę opinie złe o betaferonie. Ja osobiście miałam do wyboru lek. Mimo przeczytania wielu opinii wybrałam ten lek. Kwestia też pewnie, że jestem leniwa i nie lubię pamiętać o codziennym braniu tabletek i systematycznym jedzeniu. Zresztą mam słaby żołądek :p Jestem po miesięcznej kuracji. Mimo że pielęgniarka kazała brać przy pełnej dawcę 4 tabletki ibupromu to ograniczyłam się do 1 i tylko gdy miałam gorączkę. Póki co nie miałam grypy, bóli tylko gorączkę która po tabletce przechodzi w mig. Nastrój mam lepszy niż miałam. Nie wiem czy to kwestia leku czy wiosny ale betaferon nie jest pók co straszny. Każdy musi trafić na swój lek. Po 6 miesiącach napisze o efektach bardziej obiektywnie.

jak czytam Twoj komentarz to jakbym o sobie czytala! jak czujesz sie teraz? bierzesz jeszcze betaferon ?

Pozdrawiam  Uśmiech
Odpowiedz
#79
(30-03-2018, 10:56)Anka napisał(a):  ... Moja pielegniarka zabronila mi omijac ramiona jako miejsce wklocia ale na wlasna odpowiedzialanosc zrezygnuje. Jak wy robicie?

A co sie stanie gdy ominiesz ramiona ? ja nie robię w uda bo cholernie mnie bolało, że za każdym razem normalnie płakałam jak bóbr  Płacz
Odpowiedz
#80
(24-02-2019, 00:18)JMonika79 napisał(a): Witam serdecznie. Dzis wzielam 5 zastrzyk betaferonu w dawce 0.25. Niestety im dalej w Las tym widze że gorzej I trudniej. Oprocz dreszczy doszly bole stawow, miesni, kosci, ktore utrzymuje sie nawet po dwoch dniach. Goraczki nie mam ale dzis po zastrzyku serce łupało zdecydowanie za szybko. Oblały mnie jakies poty. Po jakis 20 minutach sie uspokoilo. Serce zwolilo ale Co jakis czas jakby bije wyraznie za mocno. Juz sama nie wiem. Wydaje mí sie że ten lek mi nie sluzy. Dzis w ciagu Dnia mialam wrazenie ze pogorszyl mí sie wzrok. Widzialam ale nie zbyt wyraznie oraz pojawily sie zawroty glowy. Nie wiem Co robic. Doradzcie proszę, pomozcie. Moze sie uspokoje bo poki Co bardzo sie martwie. Jesli tak niska dawka powoduje takie rewolucje - to nawet boje sie pomyslec ó 1ml. Pozdrawiam

hej JMonika79,

ja czasami tez mialam mocniejsze objawy(dreszcze, stan podgoraczkowy czy bole stawow) ale tylko jak zapomnialam Ibuprom po zastrzyku wziasc... 

moja pielegniarka radzila mi zastrzyk brac miedzy 15-17 i brac razem z zastrzykiem Ibuprom i przed spaniem jeszcze jedna Tabletke Ibu.
Teraz od miesiaca biore 1 ml i biore tylko zaraz po zastrzyku 1 tabletke i mam spokoj. Jak zapomne czasem tabletke to tez czasami dostaje dreszczy czy stan podgoraczkowy. Ale nie sa to silne objawy.
Do tej pory tylko raz obudzilam sie w nocy z goraczki (robilam okolo 18 zastrzyk i ok 19 zasnelam na kanapie i przez to nie wzielam wcale ibu), mialam 40 stopni i nie moglam do popoludnia dnia nastepnego tej temperatury zbic... ale to byl tylko ten jeden jedyny raz gdzie tak mocno to odczulam.
 
Mysle ze duzo zalezy od naszego nastawienia do tego wszystkiego, jak boimy sie zastrzyku i tego co bedzie po zastrzyku to dostaniemy wszyszkie objawy uboczne co na ulotce stoja... psychika odgrywa tutaj tez duza role.

wiem ze kazdy inaczej reaguje ale postaraj sie spokojniej do tego podchodzic, a przy nastepnej wizycie u neurologa powiedz mu co sie dzieje, moze znajdzie jakies rozwiazanie?  Uśmiech

Duzo sily i cierpliwosci zycze  Uśmiech

(25-02-2019, 12:12)JMonika79 napisał(a): Witam, chcialam uzupelnic że lekarz ogólny oraz pielegniarka z bayern mowili że mam zdecydowanie odstawic tén lek skoro skutki uboczne są tak silne I nie pozwalają na normalne funkcjonowac. Pozdrawiam

dopiero teraz zobaczylam ta wiadomosc (juz po napisaniu mojej dlugiej wiadomosci), masz juz jakis inny lek czy nie bierzesz nic innego teraz? jak sie czujesz?

pozdrawiam

(24-04-2019, 20:14)Łucja napisał(a):
(30-03-2018, 10:56)Anka napisał(a):  ... Moja pielegniarka zabronila mi omijac ramiona jako miejsce wklocia ale na wlasna odpowiedzialanosc zrezygnuje. Jak wy robicie?

A co sie stanie gdy ominiesz ramiona ? ja nie robię w uda bo cholernie mnie bolało, że za każdym razem normalnie płakałam jak bóbr  Płacz

mysle ze chodzi o to ze jak sie omija jakas czesc ciala to w inne miejsca trzeba sie czesciej kluc i moga sie szybciej zrosty zrobic albo tkanka bedzie przewrazliwiona i bedzie dluzej wchlanianie leku trwalo... bo inaczej nie umiem sobie tego wytlumaczyc.

Jak czytam te wszystkie posty to uswiadamiam sobie jak bardzo roznimy sie, ze kazdy odczuwa i reaguje inaczej na ten sam lek...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości