Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#21
Chmurka nie denerwuj sie bez potrzebyUśmiech obrona pracy to tylko formalność, dasz radęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
(20-10-2017, 23:49)Chmurka napisał(a):
(14-10-2017, 21:03)Katrin napisał(a):
W czwartek jak już bardzo źle się czułam wzięłam paracetamol i poczułam się duuużo lepiej Uśmiech
Katrin, dobrze, że już jest lepiej Uśmiech
Ja na początku miałam objawy grypopodobne, dreszcze, gorączka itp. Minął już rok, i czasami nadal czuję w nocy dreszcze, biorę paracetamol i pomaga.  Dzień przed rezonansem kontrolnym miałam dziwny, niespokojny sen... I następny dzień był ciężki, ale przetrwałam. Trochę się stresuję wynikami... A jeszcze na dniach obrona mgr i dodatkowy stres mam Płacz

Jednak reaguję jak przystało - po pierwszej pełnej dawce (1mml/250mg) dostałam gorączki. Uśmiech Na szczęście po paracetamolu przeszło.

Chmurka, już po obronie pracy mgr??
Odpowiedz
#23
(29-05-2016, 16:07)Aisa211 napisał(a): Betaferon biorę ok 14lat. Wyniki ok, rzutów nie miałam, trochę pogorszyło się chodzenie

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Witaj,
Po jakim czasie przyjmowania Betaferonu pogorszyło Ci się chodzenie 
I czym to pogorszenie się charakteryzowało ?
Będę wdzięczna za odpowiedz ?
Odpowiedz
#24
Nie wiem dokładnie po jakim czasie. Myślę, że z 6 lat temu. Objawia się tym, że mniej mogę przejść i ciężej mi się idzie. Od jutra zaczynam tecfidere.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#25
(05-03-2017, 18:11)KSIĘŻNICZKA napisał(a):
(05-03-2017, 12:59)anka 87 napisał(a): Ksiezniczka a dlugo juz stosujesz betaferon?

Od czerwca 2016 mam diagnozę a od lipca biorę betaferon

Cześć, u mnie SM wykryto we wrześniu tego roku. Biorę Betaferon. Mam pytanie. Miałaś kiedyś po wykonanym zastrzyku na skórze kroplę krwi lub wręcz ciekła ci krew? Na badaniach kontrolnych wyszło mi 90 tyś płytek krwi. Ja od dziecka mam małopłytkowość. Lekarz prowadzący kazał mi co 2 tyg robić morfologię jak poziom płytek będzie spadać to zmieni lek. Po 1 mcu stosowania Beta zaczeły mi się robić czerwono-bordowe plamy w miejscu iniekcji. No a teraz zawsze mi leci krew po wyciągnięciu igły. Też tak miałaś?
Odpowiedz
#26
(07-12-2017, 21:06)Matelonka napisał(a):
(05-03-2017, 18:11)KSIĘŻNICZKA napisał(a):
(05-03-2017, 12:59)anka 87 napisał(a): Ksiezniczka a dlugo juz stosujesz betaferon?

Od czerwca 2016 mam diagnozę a od lipca biorę betaferon

Cześć, u mnie SM wykryto we wrześniu tego roku. Biorę Betaferon. Mam pytanie. Miałaś kiedyś po wykonanym zastrzyku na skórze kroplę krwi lub wręcz ciekła ci krew? Na badaniach kontrolnych wyszło mi 90 tyś płytek krwi. Ja od dziecka mam małopłytkowość. Lekarz prowadzący kazał mi co 2 tyg robić morfologię jak poziom płytek będzie spadać to zmieni lek. Po 1 mcu stosowania Beta zaczeły mi się robić czerwono-bordowe plamy w miejscu iniekcji. No a teraz zawsze mi leci krew po wyciągnięciu igły. Też tak miałaś?

Cześć,u mnie po zastrzyku była dosłownie malutka kropelka krwi i to nie zawsze zależy gdzie robiłam zastrzyk.
Odpowiedz
#27
(08-12-2017, 14:19)KSIĘŻNICZKA napisał(a):
(07-12-2017, 21:06)Matelonka napisał(a):
(05-03-2017, 18:11)KSIĘŻNICZKA napisał(a):
(05-03-2017, 12:59)anka 87 napisał(a): Ksiezniczka a dlugo juz stosujesz betaferon?

Od czerwca 2016 mam diagnozę a od lipca biorę betaferon

Cześć, u mnie SM wykryto we wrześniu tego roku. Biorę Betaferon. Mam pytanie. Miałaś kiedyś po wykonanym zastrzyku na skórze kroplę krwi lub wręcz ciekła ci krew? Na badaniach kontrolnych wyszło mi 90 tyś płytek krwi. Ja od dziecka mam małopłytkowość. Lekarz prowadzący kazał mi co 2 tyg robić morfologię jak poziom płytek będzie spadać to zmieni lek. Po 1 mcu stosowania Beta zaczeły mi się robić czerwono-bordowe plamy w miejscu iniekcji. No a teraz zawsze mi leci krew po wyciągnięciu igły. Też tak miałaś?

Cześć,u mnie po zastrzyku była dosłownie malutka kropelka krwi i to nie zawsze zależy gdzie robiłam zastrzyk.

Dziękuję za odpowiedź. Czekam na wyniki morfologii, zobaczę czy coś się zmieniło. mi po każdym zastrzyku pojawia się krew. Martwię się trochę, no ale zobaczę co mi wyjdzie w badaniu. Może płytki są nadal niskie ale nie spadają. pozdrawiam
Odpowiedz
#28
witamina C jest dobra na krzepliwość
Odpowiedz
#29
(11-12-2017, 12:48)hela napisał(a): witamina C jest dobra na krzepliwość

Hey. Spadły mi płytki do 75 tyś. W dwa tyg o 15 tyś. Ja odkąd pamiętam miałam płytki poniżej minimum. Wit C czy kwas foliowy u mnie nic nie dają. Mam jutro powtorzyc badanie płytek krei na cytrynian. Jak mam rzeczywiście 75 tyś to będą mi zmieniać leczenie.
Odpowiedz
#30
Jak wplywal/wplywa na wasze samopoczucie betaferon?. Mój małżonk uważa , że coś się ze mną dzieje. Płaczę bez powodu, mało się uśmiecham , łatwo wpadam w złość. I widać smutek, ciągły smutek na mej twarzy. Musze mu przyznać racje, mało rzeczy mnie cieszy, mogłabym ciągle spać i płakać. Pytanie brzmi czy to może być skutek uboczny Betaferonu? Nie mam ochoty na branie psychotropow z rana i na noc. Na noc biore bo pojawila sie jakis czas temu bezsennosc. Czuje sie tak strasznie beznadziejnie. I nie wiem czemu. Nawet nie wiem czemu ciagle chce mi sie płakać. Nie wiem czy to czas na psychiatre czy jednak Betaferon mi miesza w glowie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości