Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#11
Dziś dołączyłam do grona osób stosujących Betaferon - ciekawa jestem reakcji organizmu.
Odpowiedz
#12
Kochani kto z Was bierze Betaferon??
macie jakieś skutki uboczne po zastrzyku??
Pielęgniarka ostrzegała mnie przed objawami grypopodobnymi, temperaturą itp.
Coś chyba ze mną nie tak bo temperatura mi się nie podnosi a obniża... tzn. ok 2 godzin po zastrzyku mam temperaturę ok 36 - 36,1 st. C.
Odpowiedz
#13
Katrin, co prawda nie mam doświadczenia z Betaferonem, ale w pierwszych latach brałam inny lek z grupy interferonów, więc trochę znam te objawy... Czy bierzesz przed zastrzykiem jakieś tabletki przeciwgorączkowe? Jeśli tak - może dawka jest zbyt duża? Czy obniżeniu temperatury towarzyszą jakieś dodatkowe objawy? Czy czuje się się słabo? Masz jakieś pogorszenie samopoczucia?
Odpowiedz
#14
Nie biorę nic przeciwgorączkowego.
Przez tą niską temperaturę jestem trochę słabsza.
Odpowiedz
#15
I jak się czujesz w kolejnych dniach? Dalej temperatura Ci się obniża po zastrzyku? Wydaje mi się, że to nic niepokojącego, ot Twój organizm tak reaguje na leczenie. Natomiast wspomnij o tym przy okazji wizyty u neurologa, zawsze o takich rzeczach warto mówić lekarzowi od programu. A gdyby doszły do tego jakieś dodatkowe objawy - nie czekaj do wizyty kontrolne, tylko skonsultuj to telefonicznie (dostałaś numer do lekarza od programu lekowego?).
Odpowiedz
#16
Ja po 12 latach brania betaferonu miewam stany podgorączkowe

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#17
Moje przygody z interferonami też są pod znakiem stanów podgorączkowych.Nie przypominam sobie obniżenia temperatury. Sprawdzałaś na drugim termometrze? Może to błąd pomiaru.
Odpowiedz
#18
Moze nie jest to najlepszy sposob ale ibuprofen lub paracet, zalezy co na Ciebie zadziala, jedna tabletka okolo 30 min przed i druga ok godzine po. Tylko polecam przy tym srodki oslonowe oraz duze ilosci jogurtow badz podobnych produktow zeby sobie nie zalatwic zoladka.
Odpowiedz
#19
(13-10-2017, 22:14)Monika napisał(a): I jak się czujesz w kolejnych dniach? Dalej temperatura Ci się obniża po zastrzyku? Wydaje mi się, że to nic niepokojącego, ot Twój organizm tak reaguje na leczenie. Natomiast wspomnij o tym przy okazji wizyty u neurologa, zawsze o takich rzeczach warto mówić lekarzowi od programu. A gdyby doszły do tego jakieś dodatkowe objawy - nie czekaj do wizyty kontrolne, tylko skonsultuj to telefonicznie (dostałaś numer do lekarza od programu lekowego?).

Może faktycznie tak mój organizm reaguje.
W czwartek bardzo mnie trzęsło z zimna, temperatura znowu była niska a dzisiaj prawie 4 godz po zastrzyku i wszystko jest ok Uśmiech

(13-10-2017, 23:41)Jacek napisał(a): Moje przygody z interferonami też są pod znakiem stanów podgorączkowych.Nie przypominam sobie obniżenia temperatury. Sprawdzałaś na drugim termometrze? Może to błąd pomiaru.

Tak sprawdzałam na dwóch termometrach bo wydawało mi się to dziwne, że wszyscy mają stany podgorączkowe a ja w drugą stronę... Uśmiech

(14-10-2017, 00:05)konkon napisał(a): Moze nie jest to najlepszy sposob ale ibuprofen lub paracet, zalezy co na Ciebie zadziala, jedna tabletka okolo 30 min przed i druga ok godzine po. Tylko polecam przy tym srodki oslonowe oraz duze ilosci jogurtow badz podobnych produktow zeby sobie nie zalatwic zoladka.

W czwartek jak już bardzo źle się czułam wzięłam paracetamol i poczułam się duuużo lepiej Uśmiech
Odpowiedz
#20
(14-10-2017, 21:03)Katrin napisał(a):
W czwartek jak już bardzo źle się czułam wzięłam paracetamol i poczułam się duuużo lepiej Uśmiech
Katrin, dobrze, że już jest lepiej Uśmiech
Ja na początku miałam objawy grypopodobne, dreszcze, gorączka itp. Minął już rok, i czasami nadal czuję w nocy dreszcze, biorę paracetamol i pomaga.  Dzień przed rezonansem kontrolnym miałam dziwny, niespokojny sen... I następny dzień był ciężki, ale przetrwałam. Trochę się stresuję wynikami... A jeszcze na dniach obrona mgr i dodatkowy stres mam Płacz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości