Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#1
Ktoś stosuje Betaferon?
Jak się czujecie? Występują u Was rzuty? Jak poziom leukocytów? Jak znosicie zastrzyki?
Odpowiedz
#2
Betaferon był moim pierwszym lekiem, ale po badaniu krwi wyszło, że próby wątrobowe przekroczone były kilkukrotnie. Zmienili mi lek na Copaxone i jest wszystko o.k. W czasie brania betaferonu czułem się dobrze i nic mi nie dolegało, tylko ta wątróbka Oczko
Odpowiedz
#3
Betaferon biorę ok 14lat. Wyniki ok, rzutów nie miałam, trochę pogorszyło się chodzenie

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
(28-05-2016, 22:32)Morti napisał(a): Ktoś stosuje Betaferon?
Jak się czujecie? Występują u Was rzuty? Jak poziom leukocytów? Jak znosicie zastrzyki?

O ile to pytanie jest jeszcze aktualne - brałam Betaferon zaraz po diagnozie przez 10 miesięcy. Bardzo źle tolerowałam ten lek. W nocy po zastrzyku i rano następnego dnia czułam się mniej więcej, jakbym się zderzyła ze statkiem kosmicznym. Poziom leukocytów ani razu przez te miesiące nie był w normie. Rzuty w tym czasie miałam trzy. Lek mi szczęśliwie odstawiono i zaczęłam brać Mitoksantron. Teraz biorę Copaxone i sobie chwalę.
Co oczywiście nie znaczy, że tak źle może być w Twoim przypadku Uśmiech .
Odpowiedz
#5
Biorę betaferon od marca 2015. Jestem zadowolona. Cisza, spokój, nic się nie dzieje - tfu, tfu Oczko
Odpowiedz
#6
hej
ja biorę betaferon od grudnia ale coraz bardziej mnie bolą te zastrzyki, mało tego miejsce zastrzyku na następny dzień jest czerwone i dość twarde a po paru dniach swędzi. zmieniony kolor ciała w tym miejscu utrzymuje się nawet do 3 tygodni, czy ktoś z was tak miał???
Odpowiedz
#7
Czasami mam nawet dłużej niż 3 tyg,

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
(04-03-2017, 00:45)anka 87 napisał(a): hej
ja biorę betaferon od grudnia ale coraz bardziej mnie bolą te zastrzyki, mało tego miejsce zastrzyku na następny dzień jest czerwone i dość twarde a po paru dniach swędzi. zmieniony kolor ciała w tym miejscu utrzymuje się nawet do 3 tygodni, czy ktoś z was tak miał???

Cześć,
 Też tak mam że robi się miejsce po wkuciu następnego dnia czerwone a później zmienia kolor staram się dwa razy dziennie smarować żelem arnikowym, a przed i po zastrzyku  schładzam miejsce "takim wkładem żelkowym" który trzymam w lodówceUśmiech
Odpowiedz
#9
Ksiezniczka a dlugo juz stosujesz betaferon?
Odpowiedz
#10
(05-03-2017, 12:59)anka 87 napisał(a): Ksiezniczka a dlugo juz stosujesz betaferon?

Od czerwca 2016 mam diagnozę a od lipca biorę betaferon
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości