Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera - gdzie mozna kupic ?
#11
(05-01-2019, 01:22)Miki_j napisał(a): Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...

Polecam szpital bielanski w Warszawie
Nie wiem jak z kolejka. Ja byłam diagnozowania w kwietniu 2017 A w maju już dostałam tecfidera tam.
Warto tam uderzyć. Świetni i współpracujący lekarze
Odpowiedz
#12
(05-01-2019, 01:22)Miki_j napisał(a): Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...
To z ciekawości zapytam , jaka cena leku jest na receptę?
Odpowiedz
#13
Daj znać jak poszło/ idzie włączanie do programuUśmiech PowodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
(05-01-2019, 15:25)agula napisał(a):
(05-01-2019, 01:22)Miki_j napisał(a): Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...
To z ciekawości zapytam , jaka cena leku jest na receptę?

+- 5 tys PLN ...

(05-01-2019, 11:48)Aneczka2018 napisał(a):
(05-01-2019, 01:22)Miki_j napisał(a): Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...

Polecam szpital bielanski w Warszawie
Nie wiem jak z kolejka. Ja byłam diagnozowania w kwietniu 2017 A w maju już dostałam tecfidera tam.
Warto tam uderzyć. Świetni i współpracujący lekarze

To pierwsza dobra wiadomosc jaka dostalam Oczko
Niezaleznie jak pojdzie na pewno takie posty podnosza na duchu - moze i mi pojdzie tak szybko Uśmiech
Na pewno wraca chec do dzialania.

Dam znac jak poszlo Oczko
Odpowiedz
#15
Powodzenia
Jakbyś miała pytania to służę pomocą
Odpowiedz
#16
Jeśli chodzi o moje doświadczenia przy dołączaniu do programu w Warszawie (może się przyda) — byłem w Szpitalu MSWiA i na Banacha, polecono mi znalezienie innego miejsca. Powiedzieli, że szkoda mojego czasu na czekanie, ewentualnie żebym wrócił jeśli niczego lepszego nie znajdę (nie pamiętam dokładnych czasów oczekiwania, ale rzędu kilku miesięcy). Natomiast leczę się w Szpitalu Wolskim. Od pierwszej konkretnej wizyty z dokumentami do wydania pierwszego opakowania Tecfidery minęło dokładnie 15 dni. Co do samego lekarza to mam mieszane uczucia, z jednej strony mógłby się mną bardziej interesować, ale z drugiej nie zależy mi na tym, bo jestem w dobrym stanie. Odbiór tabletek i badania co 12 tygodni.
Odpowiedz
#17
Miki_j

W warszawie z tego co właśnie zaczęłam się orientować możesz trafić na kolejki do programów. Gdyby się okazało, że nie jesteś w stanie zdążyć się załapać tutaj do programu na czas, mogę ci polecić opcję dołączenia do programu w Krakowie w szpitalu Rydygiera (jestem w nim od 3 lat). Jeśli zgłosisz się do dr Ruska- przyjmuje albo w przychodni przyszpitalnej neurologicznej, albo prywatnie (szybsze terminy) to myślę, że jest w stanie cię wciągnąć do programu od ręki. W moim przypadku przepisanie się tam właśnie, poszło bardzo sprawnie. Na pewno przed przepisaniem leków musiałabyś mieć rezonans i podstawowe badania zrobione, ale myślę, że jak przedstawisz sytuację to dr Rusek może spróbować ci pomóc załatwić to na czas. Mam też kontakt do aptekarza, który jest w stanie ściągnąć tecfiderę na receptę (apteki raczej nie mają teku leku na stanie, nie wszystkie chcą się w ogóle podejmować zamawiania) jakbyś była już pod ścianą i zdecydowała się kupić to pisz podrzucę.

W każdym razie trzymam mocno kciuki, żeby się udało zdobyć na czas!
Odpowiedz
#18
[wpis usunięty]
Monika napisał 05-03-2020, 19:53:
Przypominam o zakazie zamieszczania ofert sprzedaży leków na forum
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości