Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robicie dodatkowe badania na własną rękę?
oczywiście, że trzeba robić samwmu i w d** mieć co pomyślą. nawet RM robię sam co roku bo o skierowanie się nigdy nie mogę doprosić ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
A niby każdy chory na SM powinien mieć mri raz na rok
Nie sprawdzałam ile w tym prawdy, ale ludzie w kolejkach do lekarza nieraz dobrze wiedzą.
Odpowiedz
Jak jestes w programie to rezonans co roku wyznacza lekarz. Prosic o skierowanie? Coroczny rezonans kontrolny to chyba wymog nfz tak wiec i obowiazek lekarza prowadzacego.
Odpowiedz
Dokładnie tak, zresztą nie słyszałam żeby ktoś w programie czy badaniu klinicznym nie miał mri, chyba bagi że nie jesteś w programie.
Odpowiedz
W programie to bez łaski. Mówię o takim zwykłym chorym na SM. Stałam w kolejce do rehabilitacji i jedna babka mówiła, że jest chora i co rok niby jej się mri należy. Nie była w programie. To wiem na pewno. Ile prawdy w tym, że choremu na SM. to się należy nie sprawdzałam. Póki co nie jest mi to potrzebne.
Odpowiedz
Rezonans raz w roku raczej narzuca nfz zgodnie z programem
Ja nie robię rzadnych badań na własną rękę, bo nie lubię pobierania krwi i wszelkich procedur kłucia, 
w programie mam badania moczu i krwi co kwartał, do tego co kilka miesięcy badania neurologiczne przez lekarza prowadzącego, myślę że to wystarczająco jak na mój teraźniejszy stan zdrowia, 
w razie czego zawsze mogę dodatkowo pójść do neurologa prowadzącego.

Teraz byłam na badaniach okresowych z pracy i byłam kierowana na krew, rtg płuc, okulistę i neurologa
Odpowiedz
(03-01-2019, 17:28)agica napisał(a): Rezonans raz w roku raczej narzuca nfz zgodnie z programem
Ja nie robię, bo nie lubię pobierania krwi i wszelkich procedur kłucia, w programie mam badania moczu i krwi co kwartał, do tego co kilka miesięcy badania neurologiczne przez lekarza prowadzącego, myślę że to wystarczająco jak na mój teraźniejszy stan zdrowia, w razie czego zawsze mogę dodatkowo pójść do neurologa prowadzącego.
Teraz byłam na badaniach okresowych z pracy i byłam kierowana na krew, rtg płuc, okulistę i neurologa

Nie robisz rocznego mri czy badan na wlasna reke?
Odpowiedz
W programie mri muszą robić ale dopóki w programie nie byłam musiałam robić prywatnie. Mimo tego że zalecane jest mri raz w roku to na wizycie u neurologa na NFZ zawsze słyszałam "ale po co? Przecież nic takiego się nie dzieieje więc nie ma takiej potrzeby." Poza tym u mnie czas oczekiwania na mri na NFZ to mniej więcej rok... Badań żadnych dodatkowo nie robię poza tymi które mam z programu czyli co trzy miesiące morfologia alt i ast i co 6 miesięcy do tego mocz kreatynina i tsh a przy rezonansie robią jeszcze cukier wapń potas magnez itp.
Odpowiedz
Ale po co?- nie wiem jak skomentowac. I co nie robili ci co rok mri jak juz bylas w programie?
Odpowiedz
(03-01-2019, 17:38)Anka napisał(a):
(03-01-2019, 17:28)agica napisał(a): Rezonans raz w roku raczej narzuca nfz zgodnie z programem
Ja nie robię, bo nie lubię pobierania krwi i wszelkich procedur kłucia, w programie mam badania moczu i krwi co kwartał, do tego co kilka miesięcy badania neurologiczne przez lekarza prowadzącego, myślę że to wystarczająco jak na mój teraźniejszy stan zdrowia, w razie czego zawsze mogę dodatkowo pójść do neurologa prowadzącego.

Nie robisz rocznego mri czy badan na wlasna reke?
może niezrozumiale napisałam ale chodzi mi o dodatkowe badania, tak jak było w temacie. 
Mri to dla mnie świętość, chyba najważniejsze żeby sprawdzić czy leki faktycznie działają, 
my możemy czuć się dobrze, a nie wiadomo co się dzieje w naszej głowie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości