Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy wiecie, ze to rzut?
#1
Czesc wszystkim,

Mam kilka pytan:
Po pierwsze, jak wy odrozniacie czy to rzut czy zaostrzenie zmian, ktore juz macie?
Powiedzmy, ze macie kilka zmian i jestescie po kilku rzutach,od kilku dni cos w organizmie nie gra i teraz pytanie: to rzut czy moze efekt juz istniejacych zmian? Jak to odroznic?
Po drugie, czy kazdy rzut jest spowodowany nowa zmiana w mozgu? Czy moze on pochodzic od starych zmian? Myslicie, ze to rzut, bierzecie sterydy,a po miesiacu sie okazuje, ze zadnej nowej zmiany nie ma.

Probuje ustalic, w ktorym momencie konieczne sa sterydy a od nadmiaru informacji sama sie w tym gubie...
Odpowiedz
#2
Ja taki rzut ze sterydami miałam tylko raz, od neuro wiem że jak będzie rzut to to z reguły jest coś nowego jakiś nowy objaw, a zaostrzenia to coś co już występowało. Żeby zdiagnozować rzut potrzebne jest badanie i tak. Nie wiem czy każdy rzut wiąże się z nowymi zmianami, raczej nie, tak jak zmiany mogą się pojawiać nowe nie dając żadnych objawów, są takie części mózgu których nie używany. Nie wiem czy Ci rozjaśniłam, pewnie lepiej wypowiedzą się osoby z dłuższym stażem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Rozjasnilas Uśmiech
Czyli nawet po leczonym 'rzucie' i rezonansie po, mozliwe, ze zadnej nowej zmiany nie ma a to byl jednak rzut.
Pytam, bo moj chlopak od 2 dni czul, ze raz jego nogi a raz rece sa slabsze i mial dziwne odczucie (nie wiem dokladnie co czul) i neurolog powiedziala,ze skoro ponad 48h to ma sie zglosic do szpitala. W szpitalu dadza mu od jutra sterydy 3 dni bez zadnego badania i sie zastanawiam czy to rzut czy nie...
Wiec szczerze powiedziawszy bardzo sie gubie w tej chorobie...
Odpowiedz
#4
https://youtu.be/fZPQ48N-nIs

Rzut to pojawienie się nowych objawów, znaczne pogłębienie się starych, trwające powyżej 48 godzin. Nie ważne, czy coś jest na rezonansie czy nie.
Odpowiedz
#5
(21-12-2018, 21:52)fratalia napisał(a): Rozjasnilas Uśmiech
Czyli nawet po leczonym 'rzucie' i rezonansie po, mozliwe, ze zadnej nowej zmiany nie ma a to byl jednak rzut.
Pytam, bo moj chlopak od 2 dni czul, ze raz jego nogi a raz rece sa slabsze i mial dziwne odczucie (nie wiem dokladnie co czul) i neurolog powiedziala,ze skoro ponad 48h to ma sie zglosic do szpitala. W szpitalu dadza mu od jutra sterydy 3 dni bez zadnego badania i sie zastanawiam czy to rzut czy nie...
Wiec szczerze powiedziawszy bardzo sie gubie w tej chorobie...


Każdy się na początku gubi, ja to na początku najchętniej latałabym do neuro ze wszystkimOczko ale z czasem człowiek się uczy obserwować siebie i do niektórych rzeczy przyzwyczaiłam się i przestałam panikowaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(21-12-2018, 22:30)hela napisał(a):
(21-12-2018, 21:52)fratalia napisał(a): Rozjasnilas Uśmiech
Czyli nawet po leczonym 'rzucie' i rezonansie po, mozliwe, ze zadnej nowej zmiany nie ma a to byl jednak rzut.
Pytam, bo moj chlopak od 2 dni czul, ze raz jego nogi a raz rece sa slabsze i mial dziwne odczucie (nie wiem dokladnie co czul) i neurolog powiedziala,ze skoro ponad 48h to ma sie zglosic do szpitala. W szpitalu dadza mu od jutra sterydy 3 dni bez zadnego badania i sie zastanawiam czy to rzut czy nie...
Wiec szczerze powiedziawszy bardzo sie gubie w tej chorobie...


Każdy się na początku gubi, ja to na początku najchętniej latałabym do neuro ze wszystkimOczko ale z czasem człowiek się uczy obserwować siebie i do niektórych rzeczy przyzwyczaiłam się i przestałam panikowaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Haha dokladnie! Wlasnie jestesmy na etapie latania ze wszystkim. Zastanawiam sie tylko czy w 'lekkim' rzucie sterydy nie zaszkodza?
Odpowiedz
#7
Sterydy nic nie zmieniają. Tylko przyśpieszają naturalne rozwiązanie rzutu.
Odpowiedz
#8
(21-12-2018, 22:52)fratalia napisał(a):
(21-12-2018, 22:30)hela napisał(a):
(21-12-2018, 21:52)fratalia napisał(a): Rozjasnilas Uśmiech
Czyli nawet po leczonym 'rzucie' i rezonansie po, mozliwe, ze zadnej nowej zmiany nie ma a to byl jednak rzut.
Pytam, bo moj chlopak od 2 dni czul, ze raz jego nogi a raz rece sa slabsze i mial dziwne odczucie (nie wiem dokladnie co czul) i neurolog powiedziala,ze skoro ponad 48h to ma sie zglosic do szpitala. W szpitalu dadza mu od jutra sterydy 3 dni bez zadnego badania i sie zastanawiam czy to rzut czy nie...
Wiec szczerze powiedziawszy bardzo sie gubie w tej chorobie...


Każdy się na początku gubi, ja to na początku najchętniej latałabym do neuro ze wszystkimOczko ale z czasem człowiek się uczy obserwować siebie i do niektórych rzeczy przyzwyczaiłam się i przestałam panikowaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Haha dokladnie! Wlasnie jestesmy na etapie latania ze wszystkim. Zastanawiam sie tylko czy w 'lekkim' rzucie sterydy nie zaszkodza?

Mi neuro mowil przy 1 rzucie kiedy stawial diagnoze ze za slaby na sterydy. I ze nie ma sensu. Sterydy to nie sok malinowy i nie bedzie od tak podawac. No ale umowmy sie parestezje brzucha i plecow to nie to samo co problem z konczynami czy gorsze sytaucaje.
Odpowiedz
#9
Ja zawsze czekam ile tylko mogę z telefonem do lekarza. Nauczyłam się już rozpoznawać moje pogorszenia i wiem już też kiedy mogę się ich spodziewać. Np teraz czuję się gorzej niż zazwyczaj bo mam kaszel a to zawsze powoduje że mam większe problemy z pęcherzem, większe zawroty głowy i słabsze nogi. Kiedy zauważę że zaczyna się dziać coś nowego to czekam i dopiero kiedy widzę że jest to dla mnie zbyt uciążliwe to dzwonię do swojego neurologa. Jeśli daję radę to wolę bez sterydów przeczekać aż minie. Na solu byłam 3 razy...
Odpowiedz
#10
No ja jestem na etapie latania ze wazystkim, choć tego nie robie, bo uznaliby ze jestem jeszcze chora psychicznie Duży uśmiech ale tak serio to moja diagnoza jest świeża od lipca i faktycznie jak mi przejdzie coś jednego co sobie uroje to mam następna dolegliwość :| jak żyć? Duży uśmiech czy to minie meczy mnie to trochę... jak nie wiedziałam ze jestem chora to nie zastanawiałam się rozdlubujac to na malutkie cząstki ze coś mnie zamrowi, albo cos masakra....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości