Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy wiecie, ze to rzut?
#11
U mnie ogólnie po pół roku brania leków wszystko się uspokoiło, przynajmniej psychicznie Oczko
Odpowiedz
#12
Ja leki dopiero biore niecałe 3 miesiące... podobno od 4 w pełni działają wiec muszę się uzbroić w cierpliwość. Ale psychika płata mi figle hehe Uśmiech
Odpowiedz
#13
A macie tak, w trakcie zaostrzenia objawów bądź rzutu, że jego nasilenie i odczucia zmieniają się na przestrzeni godzin/dni? Np. na początku czujecie osłabienie i drętwienie lewej nogi, później wędruje to na lewą rękę, na drugi dzień budzicie się i z lewa ręką jest lepiej, ale przeszło na prawą.... Ja nie mam tak ewidentnie - bach - od razu paraliż jednej nogi i że taki stan utrzymuje się ciągle...
Odpowiedz
#14
ja jak miałam rzut:
-jeśli drętwienia kończyn to zawsze zaczynało się łagodnie i nagle, a z upływem dni było coraz gorzej i tak w pewnym momencie zaczynało się cofać pomału- do kilku tygodni to trwało
-jeśli zawroty głowy to zwalało z nóg najczęściej po nocy i trzymało bez przerwy przez ok tydzień, a później powoli przechodziło (jak grypa)
Odpowiedz
#15
Hej!
Ja już jestem 3,5 roku po diagnozie i miesiąc temu miałam drugi rzut w swoim życiu ??‍♀️ Wy tak piszecie, że lataliscie do lekarza, a ja znowu wmawiałam sobie, że wszystko jest OK. No ale jak pojawił się problem z czuciem i osłabieniem siły jednej ręki to rodzice przymusili mnie żebym poszła na SOR Język Ja to w ogóle nie umiem rozróżnić co jest objawem, a co rzutem... a tez wpadać w panikę nie chcę. Szkoda, że nie da się tak łatwo stwierdzić czy coś jest rzutem czy nie, życie byłoby łatwiejsze Oczko
,,Zgrywanie superbohatera nie służy zdrowiu i odpoczynkowi. Za to kiedy powiemy sobie - dobrze, stop, na ten moment muszę zrobić krok w tył i przyznać, że jest źle, nie da się z tym pogodzić, ale trzeba to zaakceptować - to przychodzi taki moment, że robi się łatwiej."
Odpowiedz
#16
U mnie na początku zwiększała się częstotliwość i dochodziły nowe objawy. Najpierw drętwienie i osłabienie reki i nogi po jednej str ciała, a po jakichś dwóch tygodniach doszła strasznie bolesna spastyczność. W sumie ten rzut (to był pierwszy) miałam przez jakieś cztery miesiące do pełnego ustąpienia objawów. Z upływem czasu objawy łagodniały, były dni przerwy i nawrotów aż przeszło całkiem. Nie dostałam solu wtedy, bo nie mogli postawić ostatecznej diagnozy (podejrzenie, ze to jednak toczeń), wiec tak długo mnie ten rzut męczył.
Odpowiedz
#17
Prosta sprawa - nowy objaw albo wyraźne pogłębienie się starego, nie ustępujące po 48 godzinach, przy założeniu ze nie mamy żadnej infekcji.
Odpowiedz
#18
A ja durna przechodziłam poważny rzut, bo jakoś nie pokojarzylam że to to. W sumie jakbym na rezonansie nie wylądowała i się nie zaswiecilo co nieco to bym tego nie powiazala z chorobą, bo nie myślałam o niej przez jakieś 15 lat. A tu nagle znowu zaczęłam chodzić jak po dobrej imprezie i tak już zostało niestety. I od tamtego razu jest coraz gorzej.
Odpowiedz
#19
(20-02-2019, 15:15)Akinom napisał(a): A ja durna przechodziłam poważny rzut, bo jakoś nie pokojarzylam że to to. W sumie jakbym na rezonansie nie wylądowała i się nie zaswiecilo co nieco to bym tego nie powiazala z chorobą, bo nie myślałam o niej przez jakieś 15 lat. A tu nagle znowu zaczęłam chodzić jak po dobrej imprezie i tak już zostało niestety. I od tamtego razu jest coraz gorzej.

Cześć. "jak po dobrej imprezie"... mam tak od początku października...i caraz bardziej boję się,że to już zostanie....ostatecznej diagnozy nie postawili czarno na białym więc nie ma z czym iść na SOR, brałam 2 serie milgammy, nivalinu i tonę tabletek na wszystko (łącznie z zawrotami głowy) i poprawa niewielka, wręcz tylko chwilowa, a potem od nowa wszystkie objawy. Za dwa tygodnie (jak dożyję haha) mam wizytę u neuro. I co mam zrobić? Albo raczej co mam jej zrobić,żeby w końcu potraktowali mnie poważnie? Czego się domagać?
Odpowiedz
#20
Zmień neurologa, polecam dr Maciejowskiego w Katowicach, kilka osób tutaj leczy się u niego w ośrodku. Daleko nie masz. Przynajmniej popatrzy na Twoje wyniki i powie Ci na czym stoisz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości