Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alkohol, SM i leki
#61
Mrowka ja rowniez domatorka. Z mezem mamy tak malo czasu dla siebie ze wolimy go spedzic we dwojke w domu. Moze nie tak ze stronimy od ludzi ale nie latamy po klubach. My z tych co wiecznie po tylu latach u znajomych slysza „ ze mna sie nie napijesz” Uśmiech. Staszek malzonek lubi piwo bezalkoholowe a ja znow nie umiem pic gazowanego wiec czasem wina sie napije . Nie kazdy lubi wszysyko. Ja np nie lubie rosołu Uśmiech zawsze sie naslucham na rodzinnych obiadach Uśmiech wiem rowniez ze sa osoby ktore lubia i pija z glowa alkohol i beda pic pomimo SM. Uśmiech
Odpowiedz
#62
Włąsnie czytam wyniki dużych badań (ponad 2500 pacjentów, badania podłuzne) opublikowanych w 2015, z których wynika, że najbardziej służy nam umiarkowane spożycie alkoholu. Osoby pijące umiarkowanie mają mniejszą liczbę rzutów i wolniejszy progres niepełnosprawności od tych, które nadużywają alkoholu, ale też od tych, które nie piją w ogóle. Także Wasze zdrowieUśmiech
Odpowiedz
#63
Fajne takie badania Uśmiech
Odpowiedz
#64
Wiecie co, każdy sam decyduje co robi, ja nie lubię alkoholu, nie jest dla mnie konieczny, wyniki badań nie są dla mnie pewnikiem od którego uzależniam, co będę robić, a co nie. Podobnie jest z badaniami dotyczącymi masła i margaryny - raz mówią jedno, a później drugie, dlatego należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeśli ktoś potrzebuje czasem się napić to jego sprawa i odpowiedzialność. Jestem szczęśliwcem, który woli inne formy rozrywki Uśmiech
Odpowiedz
#65
(15-04-2018, 21:12)JustynaS napisał(a): Włąsnie czytam wyniki dużych badań (ponad 2500 pacjentów, badania podłuzne) opublikowanych w 2015, z których wynika, że najbardziej służy nam umiarkowane spożycie alkoholu. Osoby pijące umiarkowanie mają mniejszą liczbę rzutów i wolniejszy progres niepełnosprawności od tych, które nadużywają alkoholu, ale też od tych, które nie piją w ogóle. Także Wasze zdrowieUśmiech

Nie jestem zaskoczona. Alkohol ma lekkie działanie immunosupresyjne, a czerwone wino ma właściwości lekko przeciwzapalne, nie wspominając już o obniżaniu ciśnienia, co tym z nas, co się stresują przesadnie może akurat pomagać Uśmiech
Podobają mi się takie badania Oczko
Odpowiedz
#66
Mnie się tez podobają, wiadomo wszystko z głowąUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#67
Haha, swietne badania!
Ja w ubieglym roku przygodnie winko albo piwko do filmu. Zdarzylo sie kilka imprez, gdzie tego alkoholu polalo sie nieco wiecej. Byla tequila, byla wodka. Za moimi znajomymi czasami trudno nadazyc. Ale wszystko z glowa! A ja sie tak dobrze czuje ostatnio, ze uznalam, ze warto zaryzykowac. Kac umiarkowany, wspomnienia fajne, a rezonans kontrolny po roku Tec - 0 nowych zmian, 0 znakow aktywnosci. 18 miesiecy po diagnozie czuje sie duzo lepiej, niz przed. Uśmiech Takze, Wasze (nasze) zdrowie! Uśmiech))
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#68
Witam a czy ktoś bierze Aubagio i pił przy tym?
Odpowiedz
#69
(28-10-2018, 16:36)Katia83 napisał(a): Witam a czy ktoś bierze Aubagio i pił przy tym?

Nie pamietam czy jest ale moze zaloz osobny watek w „Lekach” odnosnie aubagio. Prosciej bedzie moze uzyskac informacje.
Odpowiedz
#70
(28-10-2018, 17:26)Anka napisał(a):
(28-10-2018, 16:36)Katia83 napisał(a): Witam a czy ktoś bierze Aubagio i pił przy tym?

Nie pamietam czy jest ale moze zaloz osobny watek w „Lekach” odnosnie aubagio. Prosciej bedzie moze uzyskac informacje.

Nie biorę Aubagio, więc nie odpowiem na pytanie.
Natomiast gdybyś szukała - wątek o Aubagio jest tutaj: http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=743
Warto też używać wyszukiwarki (prawy góry róg)- w kilku innych tematach też pojawiają się informacje o tym leku (choć chyba o alkoholu nie było jeszcze wpisów);
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości