Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alkohol, SM i leki
#41
(26-02-2018, 16:59)Bubka napisał(a): Ja biore Copaxone i przy odbierze zostałam poinformowana, że alkohol można spożywać, ale z głową.

Ciekawe, co przez to rozumieją Uśmiech
Ja piję alkohol tylko w te dni, kiedy nie biorę zastrzyku.
Odpowiedz
#42
Gdy brałam copaxone też piłam alkohol w dni wolne od zastrzyków. Tylko raz zaryzykowałam wypicie większej ilości alkoholu po 2h od zastrzyku i to była moja największa głupota. Przez tydzień nie mogłam dojść do siebie, wymiotowałam, kręciło mi się w głowie i ciężko mi było chodzić. Taki kac razy milion.
Odpowiedz
#43
Ja też mam copaxone i nie zauważyłam żadnych problemów przy alkoholu. Zdarzyło mi się chyba dwa razy wypić niewielka ilość alkoholu w dzień zastrzyku i nic się nie działo. Ale piłam wcześniej a zastrzyk był później. A tak to zawsze w dni kiedy zastrzyku nie robię. Do tej pory nie zauważalam żeby się coś działo tylko ostatnio prawie cały dzień miałam lekkie zawroty głowy ale to było po imprezie więc myślę że dlatego że wypiłam więcej niż zazwyczaj i piłam dwa rodzaje alkoholu.
Odpowiedz
#44
(27-02-2018, 23:13)MonikaP napisał(a): Gdy brałam copaxone też piłam alkohol w dni wolne od zastrzyków. Tylko raz zaryzykowałam wypicie większej ilości alkoholu po 2h od zastrzyku i to była moja największa głupota. Przez tydzień nie mogłam dojść do siebie, wymiotowałam, kręciło mi się w głowie i ciężko mi było chodzić. Taki kac razy milion.

Reakcja na alkohol jest kwestią bardzo indywidualną, zwłaszcza w połączeniu z lekami. W ulotce Copaxone jest napisane, że jednym ze skutków ubocznych może być zmniejszona tolerancja alkoholu. Dlatego lepiej zachować ostrożność, zwłaszcza w początkowym okresie leczenia. Uśmiech

Długo brałam Copaxone w "starej" wersji, czyli tej w której zastrzyki robiło się codziennie. Zdarzyło mi się w związku z tym wypić alkohol w dzień zastrzyku. Nigdy nie zauważyłam jakichkolwiek problemów (ale też nie były to nigdy duże ilości alkoholu).
Odpowiedz
#45
Przy tecfiderze wino nie szkodzi. Nic innego nie pijem, tylko różowe, wytrawne. Po 2-3 lampach wina (więcej nie pijam)nic się nie dzieje.
Odpowiedz
#46
Ja przy rebifie w dni wolne od zastrzyków piłam alkohol ale w małych ilościach , przy tecfiderze nie odważyłam sie jeszcze nawet na lampke szampana ...
Odpowiedz
#47
Jak się pilnuje żeby nie pić zaraz przed lub po leku to nic się nie dzieje przy tec, przecież przy każdym leku i tak mamy go cały czas w sobie, to nie aspiryna żeby się w parę godzin wydalała z organizmu
Odpowiedz
#48
Ja to tam może dziwny jestem, ale przy copaxonie pilnuje żeby nie pić wieczorem, kiedy z rana następnego dnia zastrzyk biorę. Ogólnie to nie zauważyłem, żeby coś się po wypiciu zmienialo, może dobrze toleruje alkohol, a pije ten wysokoprocentowy, bo jakoś piwo to nie mój smak. Aha. Jeszcze jest to ciekawsze, że nie miewam kaca, jak kiedyś, a powiem szczerze, że czasem to i sie porządnie popije,
Odpowiedz
#49
Ciekawe, ja też zauważyłam, że teraz mam jakby trochę mocniejszą głowę. Często zdarza się, że po innych już widać, że są zawiani, a po mnie jeszcze nie. Ale też nie piję dużo i raczej nie mocne alkohole. Ale kiedy mi się zdarza wypić butelkę wina z koleżanką, to raczej tego nie odczuwam, a koleżanki czasami już tak.
Odpowiedz
#50
Kochani mam zmianę leczenia na tysabri i zastanawiam się jak to z alkoholem przy tym wlewie.  Świeta niedługo i napewno będą spotkania ze znajomymi,  zazwyczaj pije sobie winko ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć ogólnie o winie i o mocniejszych alkohola
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości