Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objaw Lhermitte'a jak wygląda?
#21
(26-05-2019, 17:21)Obcykane napisał(a): A ja kiedyś miałam taki objaw, że przy schylaniu głowy w dół szedł mi bardzo mocny prąd po lewej nodze - od bioder aż za kolana. W szpitalu mówili że to objaw Lhermittea, mimo że też myślałam, że to powinien być prąd po kręgosłupie. 
Dodam jeszcze, że objaw ten miałam jeszcze przed diagnoza SM.. Taka dziwna sprawa, że miałam taki objaw kilka miesięcy (zgaduje bo nie pamiętam dokładnie ile czasu ..),niepokoiło mnie to ale po prostu sobie tak żyłam.. byłam wtedy jeszcze na studiach, uczyłam się, normalnie żyłam itd. Nie potrafię teraz powiedzieć dlaczego mnie to wtedy mocniej nie zastanowiło.. dopiero jak trafiłam do szpitala z podejrzeniem SM, lekarze przeprowadzili że mną wywiad i się okazało że to był taki oczywisty objaw.. Patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się, że to był mój pierwszy rzut.
Po kilku miesiącach od diagnozy mi to przeszło, czasem mam wrażenie, że znowu się pojawia ale chyba to mi siedzi tylko w glowie.

Hej, witaj na forum, może powiesz o sobie coś więcej w tym dziale? http://www.stwardnienierozsiane.info/for....php?fid=4
Uśmiech
Odpowiedz
#22
(26-05-2019, 17:21)Obcykane napisał(a): A ja kiedyś miałam taki objaw, że przy schylaniu głowy w dół szedł mi bardzo mocny prąd po lewej nodze - od bioder aż za kolana. W szpitalu mówili że to objaw Lhermittea, mimo że też myślałam, że to powinien być prąd po kręgosłupie. 
Dodam jeszcze, że objaw ten miałam jeszcze przed diagnoza SM.. Taka dziwna sprawa, że miałam taki objaw kilka miesięcy (zgaduje bo nie pamiętam dokładnie ile czasu ..),niepokoiło mnie to ale po prostu sobie tak żyłam.. byłam wtedy jeszcze na studiach, uczyłam się, normalnie żyłam itd. Nie potrafię teraz powiedzieć dlaczego mnie to wtedy mocniej nie zastanowiło.. dopiero jak trafiłam do szpitala z podejrzeniem SM, lekarze przeprowadzili że mną wywiad i się okazało że to był taki oczywisty objaw.. Patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się, że to był mój pierwszy rzut.
Po kilku miesiącach od diagnozy mi to przeszło, czasem mam wrażenie, że znowu się pojawia ale chyba to mi siedzi tylko w glowie.

Miałam tak samo. Objaw Lhermitte'a wystąpił u mnie prawie 4 lata temu - prawie dwa lata przed diagnozą. Przeszło szybko, więc nie zdążyło mnie to zmartwić, zwłaszcza, że byłam pewna, że przesadziłam z ćwiczeniami. Tak samo jak u Ciebie - wyszło w wywiadzie dopiero.
Odpowiedz
#23
A ja teraz jak tak zrobię to mi się chyba kręci w głowieUśmiech hahahah
Odpowiedz
#24
(27-05-2019, 17:44)Anna Zet napisał(a): A ja teraz jak tak zrobię to mi się chyba kręci w głowieUśmiech hahahah

A może dotyczyć tylko dłoni i pojawiać się też przy skręcanie głowy w bok?
Odpowiedz
#25
U mnie objaw Lermitta był pierwszym rzutem (niecały rok temu). Objawiało się to prądem nie tyle wzdłuż kręgosłupa co do nogi, czasami ręki, pośladków. Dostałam doustny steryd i minęło.
Odpowiedz
#26
Jak często się pojawiał?
Odpowiedz
#27
(15-10-2019, 20:11)kropka1 napisał(a): Jak często się pojawiał?

Przy każdym schyleniu głowy w zasadzie, raz był silniejszy, raz słabszy.
Odpowiedz
#28
Raz miałam
Odpowiedz
#29
(16-10-2019, 15:39)Orchidea napisał(a): Raz miałam

Miałem od kwietnia 2019 te prądy i tak przez kilka dni przebiegały po opuszczeniu głowy w dół przebiegały po kręgosłupie od głowy w dół do końca kręgosłupa to było najgorsze uczucie aż wypadało mi wszystko z rąk ( jak nieopatrznie opuściłem głowę ). Następnie prądy przenosiły się do rąk dużo przyjemniejsze uczucie one też trwały kilka max kilkanaście dni  następnie prądy przebiegały do nóg zawsze symetrycznie po plecach ( nie po kręgosłupie ) i do obu nóg. Te trzy opcje się zmieniały prąd przebiegał zawsze krótko lub dłużej ale zawsze po opuszczeniu głowy. Trwało to do października i zanikły . Teraz w grudniu prąd nie występuje natomiast uczucie gorąca tak jakby wlewał mi się do ciała wrzątek straszne gorąco. Może ktoś miał coś takiego może wie co z tym robić.
Odpowiedz
#30
Może to nie Lhermitt tylko takie mrowienia, ja po rzucie to miałam non stop, uda i okolice bioder najczęściej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości