Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biotyna
#1
Na fb ptsr z mojego miasta pojawiła się reklama biotyny ileś tam mg, zapytałam od kiedy ptsr pośredniczy w handlu suplementami, w odpowiedzi przeczytałam „że dużo osób z sm szuka biotyny w dużych dawkach, stąd link do strony gdzie można ją kupić”. Macie jakieś pojęcie o co chodzi z tą biotyną? Jakiś modny suplement? Czy faktycznie ma na coś nam pomagać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Duże dawki biotyny mogą podobno korzystnie wpływać na przebieg stwardnienia rozsianego. Czytałam kiedyś, że trwają badania kliniczne, ale - o ile dobrze pamiętam - w postaciach pierwotnie i wtórnie postępującej.
Ale eksperymentowanie z dużymi dawkami biotyny bez konsultacji z lekarzem, na własną rękę, nie jest raczej dobrym rozwiązaniem...
Odpowiedz
#3
(26-11-2018, 20:08)hela napisał(a): Na fb ptsr z mojego miasta pojawiła się reklama biotyny ileś tam mg, zapytałam od kiedy ptsr pośredniczy w handlu suplementami, w odpowiedzi przeczytałam „że dużo osób z sm szuka biotyny w dużych dawkach, stąd link do strony gdzie można ją kupić”. Macie jakieś pojęcie o co chodzi z tą biotyną? Jakiś modny suplement? Czy faktycznie ma na coś nam pomagać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Biotyna jak już z reklam wiemy na włosy i pazury dobrze działa. I dla cukrzyków jest wskazana suplementacja. To wit z grupy B. Ale mi neuro mówił ze dla sM to głownie B6 i B12 wazna. A biotyna to B7(H). Wiec nie wiem czy to chorzy cos tam sami sie doszukali czy co. Ciekawa sprawa
Odpowiedz
#4
No właśnie, nie wiem czy ptsr powinien zamieszczać takie linki na swoim profilu, dorzucili w odpowiedzi później jeszcze jakiś bardzo skąpy artykuł że ma pomagać w postaciach postępujących, ale nawet w nim jest napisane że należy się skonsultować z lekarzem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
(26-11-2018, 20:29)Anka napisał(a):
(26-11-2018, 20:08)hela napisał(a): Na fb ptsr z mojego miasta pojawiła się reklama biotyny ileś tam mg, zapytałam od kiedy ptsr pośredniczy w handlu suplementami, w odpowiedzi przeczytałam „że dużo osób z sm szuka biotyny w dużych dawkach, stąd link do strony gdzie można ją kupić”. Macie jakieś pojęcie o co chodzi z tą biotyną? Jakiś modny suplement? Czy faktycznie ma na coś nam pomagać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Biotyna jak już z reklam wiemy na włosy i pazury dobrze działa. I dla cukrzyków jest wskazana suplementacja. To wit z grupy B. Ale mi neuro mówił ze dla sM to głownie B6 i B12 wazna. A biotyna to B7(H). Wiec nie wiem czy to chorzy cos tam sami sie doszukali czy co. Ciekawa sprawa

Suplementy dostępne w aptekach, te polecane dla wzmocnienia włosów, zawierają ok 5mg biotyny. To dawka dobowa. W badaniach klinicznych o których wspominałam - była mowa o wpływie na SM dawek rzędu kilkuset miligramów na dobę...
Dlatego zażywanie takich dawek na własną rękę wydaje mi się bardzo złym pomysłem.
Odpowiedz
#6
Ta w linku ma 100 mg:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
Były badania, zakończyły się relatywnym brakiem sukcesu, przy czym niektórym pacjentom pomagało. Ciężko biotynę przedawkować z tragicznym skutkiem, więc wielkiej szkody nie będzie, ale to, co przytoczyła Hela, po raz kolejny pokazuje bezradność i niekompetencję ptsr.
Odpowiedz
#8
Wypisują takie rzeczy, a np o ocrevusie info nie zamieścili, zaczynam podejrzewać że miejscowy ptsr to takie towarzystwo wzajemnej adoracji, zwolenników dziwnych pomysłów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
żarłem z ciekawości ze dwa miesiące biotynę chyba dawka 5000 cos takiego. Jedyne co zauważalne to że włosy rosną jak głupie. Co dwa tygodnie do fryzjera łaże je przycinać żeby nie wyglądać jak hippis.
Odpowiedz
#10
To chociaż jakiś plus tegoOczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości